Skocz do zawartości
Forum

Czy bycie strachliwym jest normalne?


Gość h...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bycie strachliwym jest normalne? Chodzi o to że reaguje lękiem na sytuacje typu uderzenie piłki, trąbienie klaksonu, jakieś mocne uderzenie itp. Dodam ze normalnie nie jestem jakiś mega bojący sie, niektóre rzeczy wykonuje bardziej odważnie niz inny, tylko mam problem z tym chwilowym lękiem przy wymienionych wyżej sytuacjach. Jak na to zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Gość Ziomeksjghjkl

mgr Kamila Krocz
To, czego doświadczasz, to nie jest strachliwość, jak to określiłeś, ale wzmożony odruch orientacyjny. Jesteś czujny, dlatego reagujesz mobilizacją organizmu np. na dźwięk klaksonu. Czy trzeba to jakoś leczyć? Nie trzeba.

Dodam że kiedys takiej reakcji nie zaobserwowałem, dopiero od jakiegoś roku tak mam. Pisze pani ze nie trzeba leczyć, ale da sie to wogole wyleczyć? Poprostu jest mi wstyd że sie tak zachowuje, chciałbym zeby to znikło

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem dlaczego ludzie zamiast sięgać po najprostsze sposoby szukają pomocy daleko. My możemy radzić w nieskończoność a i tak nie trafić sedna.
Najlepiej jak sam sięgniesz pamięcią wstecz i przypomnisz sobie jaka sytuacja miała wówczas miejsce. Wówczas i o rozwiązanie prościej.
Drobna sugestia. Osoby trenujące dyscypliny walki mają takie reakcje.

Odnośnik do komentarza
Gość Ziomeksjghjkl

TakaJakaś7
Nie rozumiem dlaczego ludzie zamiast sięgać po najprostsze sposoby szukają pomocy daleko. My możemy radzić w nieskończoność a i tak nie trafić sedna.
Najlepiej jak sam sięgniesz pamięcią wstecz i przypomnisz sobie jaka sytuacja miała wówczas miejsce. Wówczas i o rozwiązanie prościej.
Drobna sugestia. Osoby trenujące dyscypliny walki mają takie reakcj
ciężko mi powiedzieć od czego to sie zaczęło, ale nawet jesli znalazłbym taką sytuacje, to co ja wtedy moge zrobic aby ta strachliwość, odruchy, zniknęły? Jak to sobie wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Gość TakaJakas5

~do autorki
Bo moze te najprostsze sposoby są nieskuteczne?

A może po prostu w nie nie wierzą ponieważ oczekują ,,lepszych" rozwiązań? A wówczas, moim zdaniem, leczenie nie ma żadnego sensu.
Po drobnej obserwacji otoczenia, a mam styczność dość dużą, widzę że jednak coś musi być na rzeczy.
Wielu osobom z pewnością nie spodoba się opinia ale społeczeństwo staje się coraz bardziej... leniwe. Nie jest to wymierzone personalnie przeciw nikomu, po prostu to widać. I jak również widać odbija się to na innych płaszczyznach.
Co z tym zrobić? Ja również tak mam, nie robię z tym nic. Nie zastanawiam się nie analizuję, po prostu tak mam. I dzięki temu postu wiem jaki jest powód. Nadal nic nie będę robić, jeśli nie minie to idzie do tego przywyknąć. Jest to odruch chwilowy więc nie powinien aż tak przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat robię sie "strachliwa" gdy ogolnie jetem bardziej nerwowa, gdy gorzej reaguję na świat, gdy jestem jakby bardziej pobudzona. Są to wtedy trudniejsze etapy w życiu u mnie, coś poważnego się dzieje z czym sobie gorzej radzę i taka nerwowość i nadmierna wrazliwośc na świat jest elementem ubocznym tej sytuacji. Trzeba na wieczór pic meliśe i przyjmować witaminy z grupy B.

Odnośnik do komentarza
Gość do autorki

Z tego co wywnioskowałam to najbardziej przeszkadzają Ci niewspółmierne odruchy na bodziec.
Nie jest to fajne,gdy człowiek na dzwięk dzwonka czy klaksonu mocno się wzdryga a nawet skacze.
Jedni nawet nie zaregują na takie zachowanie a inni robią sobie żarty...
Szczególnie dla młodych ludzi jest to uciązliwe i mają prawo szukania pomocy.
Przypomniałam sobie, że,miałam znajomą z podobnym problemem.W skrocie- pomogł jej teraputa pracujący w nurcie behiawioralno- poznawczym.
Zatem,myślę ze warto poszukać takiego kogoś i chociażby iśc na konsultację.
Oczywiscie ze witaminy nie zaszkodzą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...