Skocz do zawartości
Forum

Jak wytłumaczyć niewłaściwe zachowanie koleżanki?


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

chciałam posłuchać jakiejś opinii psychologa który zna się na zachowaniu ludzi i powie mi co zrobić. Mam koleżankę, wiem ze ona mnie obgaduje ale i tak z nią rozmawiam.jej najlepsza przyjaciółka ciagle się ze mnie naśmiewa,Dziwnie się na mnie patrzy i także obgaduje. Nie pójdę do nauczyciela itd,nawet z nia nie porozmawiam o tym bo wiem ze by była afera. Jak mam się zachowywać żeby ona wiedziała ze ma przestać? Nie wiem jak to wytłumaczyć ale jak komuś pokazać ze to nie Ok,albo jak to ignorować

Odnośnik do komentarza

Halo- a odpowiedz eksperta?

"albo jak to ignorować"- wlaśnie sobie sama odpowiedzialaś. Trzeba mieć dośc twardości w sobie aby umieć niewzruszenie nie widzieć głupich zagrywek tej dziewczyny. Wytlumacz sobie, że ma mały zazdrosny charakterek i jak widzi, że jej najlepsza przyjaciólka z Tobą rozmawia, to podskórnie strasznie się boi, że ją jej jakoś odbierzesz, że wplyniesz na nią, że może jakoś jej imponujesz . Tymi obgadywaniami próbuje robić zasieki wokól Ciebie- czyli jakbyś w jej mniemaniu była górą ,skoro chce Cię koniecznie pomniejszyć.

Jedynie zwracaj uwagę o czym rozmawiasz z tą ,z którą rozmawiasz. Nie bądz zbyt wylewna i się za bardzo nie odslaniaj, bo oczywiście tamta wyciągnie z niej o czym rozmawialyście i przerobi w formie obgadywania jak będzie chciala. Zawsze wywleczone i znieksztalcone coś osobistego może zaboleć bardziej niż ogólniki.

Powodzenia, dasz radę jak będziesz wiedziala, że niesympatyczne zachowania tamtej to tylko dowod jej slabości i jej strachu o utratę przyjaciólki.

Odnośnik do komentarza
Gość dziadwkalesonach70

olej szmacidło , i się z nią nie zadawaj , nie będziesz z nią chrzcić dzieci , prawda ? Po co z nią utrzymujesz kontakt z takim pustakiem. Tylko ludzie prości i bez zainteresowań obgaduja innych. Jeśli , przekroczy granice to złap szmate za łep wyrwij kłaki , tak chyba się to załatwia bo babskiemu?

Odnośnik do komentarza

Jak już kikunia słusznie zauważyła ona jest słaba, boi się dlatego obgaduje. Na pewno zdaje sobie sprawę że źle postępuje więc uświadamianie jej jest zbyteczne.
Wiele osób tak ma. Sama słusznie zauważyłaś że najlepiej to ignorować. Trzeba być silnym aby nie dać się podpuścić ale jak już się przełamiemy to później jest już coraz łatwiej. I jak ktoś inny słusznie zasugerował, znajdź inną koleżankę a te olej. Takie znajomości nie prowadzą do niczego pożytecznego. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Nie chcesz, by koleżanki Cię obgadywały, ale jednocześnie najlepiej nie chciałabyś nic robić w tej kwestii. Tak się nie da. Najlepiej ignoruj docinki koleżanek/koleżanki. Możesz też asertywnie się postawić i powiedzieć, że ich obgadywanie Cię nie wzrusza. Tylko słabi obgadują innych, próbując się ich kosztem dowartościować. Może warto po prostu zmienić towarzystwo?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...