Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, chodzę do 3 klasy gimnazjum i w tym roku bede pisała egzamin, który okazał się moim największym problemem. Od kilku tygodni mam problemy z zaśnięciem, w ciągu dnia funkcjonuje normalnie, nie przejmuje się zbytnio niczym, ale kiedy kładę się spać serce bije mi szybciej, nawet jeśli nie myśle o szkole i tym wszystkim. Nie potrafię spać, czasami zaczynam płakać, jest to tak bardzo uciążliwe. Czy jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza

A jak dużo masz zajęć ruchowych, wyczerpujących Cię fizycznie? Czy przekopujesz mamie ogrodek, czy latasz 3 razy w tygodniu na basen, gdzie plywasz szybko i dlugo, czy uprawiasz lekkoatletykę i masz osiągnięcia np .w biegach, czy często wsiadasz na rower jeżdzisz po zroznicowanym terenie np. dużo pod górę?

Fizyczne zmęczenie czasem pomaga przegonić niepokój związany ze szkola, z karierą w dalszej edukacji szkolnej , z myślą o oczekiwaniach rodzicow wobec Ciebie. Wypróbuj, może bedziesz szybko ze zmęczenia zasypiala bez objawów wspomnianych tutaj.

Możesz przed snem zaparzać sobie melisę, taką herbatkę z tego ziela, nie uzależnia a trochę tonuje i uspokaja.

Jak człowiek nie może usnąc to powinien też polubownie ze sobą wtedy porozmawiać. Możesz sobie do siebie mówić, że tak ,ważne jest jak pójdą mi testy, bo od tego zależy do jakiej szkoly i klasy trafię. Czyli powinnam się porządnie uczyć i staram się to robić, Przede mną tyle roczników miało ten sam problem i jakoś Ci ,co pracowali uczciwie dali sobie radę, to dlaczego ja nie miałabym sobie dać rady? A nawet Ci co początkowo trafili nie do tej najbardziej wybranej przez siebie szkoly czy klasy, po czasie stwierdzili, że tutaj gdzie trafili też jest interesująco i mają fajnych nauczycieli a nowe towarzystwo jest sympatyczne. Czyli niezależnie jak trafię to przecież dam sobie radę, bo jestem inteligentna i sprytna.
Czyli tak po prawdzie czym ja mam się zamartwiać do przodu?
Muszę tylko rzetelnie się uczyć i dużo uprawiać ruchu- dobra organizacja czasu, a reszta jakoś się ułoży. Jak? Czas pokaże. i spokojnie obrócić się na drugi bok i spać, bo szkoda czasu na bezsenność tracić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...