Skocz do zawartości
Forum

Strach przed ludźmi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś roku (albo półtora) boję się ludzi. Jak przechodzę przez np. korytarz w szkole to wydaje mi się, że wszyscy na mnie patrzą, coś mamroczą na mój temat i się wyśmiewają, kiedy nie mam ich w zasięgu wzroku. Kiedy jestem w takiej sytuacji to trzęsę się, jest mi duszno i jestem trochę nerwowy. W towarzystwie przyjaciół tego strachu nie ma, tylko boje się, że zostanę wyśmiany przez najmniejszy błąd czy upokorzony. Na WF również się boję, zwłaszcza przebierania czy grania np. w piłkę nożną, kiedy inne drużyny siedzą na ławce i nas oglądają, to wtedy również czuję, że wszyscy mnie obserwują. W tłumie jest tak samo. To już trochę uciążliwe, do tego kolejny rok szkolny zaczyna się już za kilka dni, co oznacza dla mnie katorgę głównie ze względu na ten strach, a nie naukę i nowe rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Miej to gdzieś. Od tego nie zależy Twoja przyszłość. Ani od wf, ani od tego, czy ktoś mamrocze na korytarzu. Pomyśl o studiach, o tym, w jakim kierunku chcesz zmierzać. Szkoła przeminie, a itak będziesz ją dobrze wspominał za kilka lat.

Odnośnik do komentarza

~roshen
Miej to gdzieś. Od tego nie zależy Twoja przyszłość. Ani od wf, ani od tego, czy ktoś mamrocze na korytarzu. Pomyśl o studiach, o tym, w jakim kierunku chcesz zmierzać. Szkoła przeminie, a itak będziesz ją dobrze wspominał za kilka lat.

Nie umiem po prostu odstawić tego na bok, to jest za silne, pozatym - już próbowałem. Bez skutku. I ten strach nie jest tylko w szkole, on jest gdziekolwiek jestem.

Odnośnik do komentarza

deresetene

Nie umiem po prostu odstawić tego na bok, to jest za silne, pozatym - już próbowałem. Bez skutku. I ten strach nie jest tylko w szkole, on jest gdziekolwiek jestem.

No to skoro tak to być moze to już fobia. Może warto udać sie do specjalisty. Pewnie sie patrzą ale nie jest to takie czeste jak się to Tobie wydaje. Jestes juz przewrazliwiony byc moze.
To utrudnia normalne życie więc pomysl nad tym zeby sie tego wyzbyć choc w jakims stopniu,pozdrawiam.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...