Skocz do zawartości
Forum

Jestem oceniany przez innych celowo


Gość MamJużDość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamJużDość

Jestem oceniany tylko dlatego ze nie prowadzę dyskusji, jestem nieśmiały. Ludzie oceniają mnie na każdym kroku, w pracy idt. wszędzie. Bardzo mnie to boli. Czy przez nieśmiałość jestem jakiś dziwny? Bo ja uważam się za całkiem normalną osobę. Przyjaciele tak o mnie nie mówią. A co ja mam rozmawiać z osobami które znam od niedawna, nie otwieram się w ciągu 3-4 tygodni, dla mnie potrzeba czasu. Gdy napije się piwa, jakoś zagłuszam to co do mnie mówili.

Odnośnik do komentarza
Gość MamJużDość

Ja nie wiem jak nawet nie wstyd takim osobom mowić takie obrzydlistwa, ja bym nikogo nie ocenił i nie zdazyło mi się w życiu ocenić. Przejmuję się tym ponieważ mnie to bardzo dotyka. Kazdy musi byc wygadany i opowiadać o wszystkim?! Takie oszczerstwa mnie ranią. Bo ponznać mnie nikt nie raczy, ale oceniac przez pryzmat mojej nieśmiałości każdy umie, i się nie krępuje z tym.

Odnośnik do komentarza

Ale skoro jesteś małomówny, to z kolei za co oni cię oceniają? Powiedzą mruk, ponurak, taki jakiś dziwny, ma mało ikry- co więcej wymyślają na Twój temat jak Ty buzi nie otwierasz?

Jeśli towarzystwo lubi obgadywać, to wyobraż sobie co by opowiadali gdybyś chcial i mial odwagę się wynurzyć ze swoimi poglądami a przypadkowo nie byłyby one spójne z ich oglądem świata.

Jeśli mówią coś ponadto, coś co wyssali sobie z palca ( bo Ty przecież się nie odzywasz) to naprawdę oni nie są warci Twojej uwagi i Twojego czasu.

Na pewno bolą Cię ich oceny, jeśli Ty sam masz spokojny charakter i nie wychylasz się nawet w swojej duszy z ocenami. Ty tylko spokojnie obserwujesz i co najwyżej notujesz w pamięci poszczególne zachowania. Oni są inni i szybko ludziom przyklejają łatkę.

Nie denerwuj się tym tak bardzo. Są ludzie i ludziska.Najlepiej dla nas samych umieć zdzierżyć jednych i drugich. Jak za trudno, to pomijamy tych ,o których byśmy powiedzieli ludziska.

Ważne, że masz swoich przyjaciól i rodzinę, z którymi umiesz i chcesz rozmawiać.

Oni nie robią tego specjalnie aby obniżyć Twoją samoocenę. Oni w niektorych zachowaniach są po prostu bezmyślni.

Odnośnik do komentarza
Gość MamJużDość

są to dorośli ode mnie ludzie, starsi ode mnie. Oni mi nie powiedzą wprost tego , tylko ja się dowiaduję od kogoś innego że ktoś nabija się z mojej nieśmiałości za plecami. Czy tylko ja jestem nieśmiały?! W całym świecie jest setki takich osób jak ja . Więc dlaczego mam niby dziwny?! Mam dużo pasji, zainteresowań, a jednak trafie na takich ludzi którzy chcą za wszleką cenę mi przykleić łatkę "dziwaka" tylko z powodu mojej niesmiałosci .

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że do tej pory dorastałeś, rozwijaleś się z zasadą, że starszy to mądrzejszy, więcej wie, więcej widzial i wie jak się zachować.

Dorastasz i na swojej skórze dowiadujesz się, że nie zawsze starszy to mądrzejszy. Może jest mądrzejszy np. zawodowo lub ma większe doświadczenie z płcią przeciwną, ale nie umie zrozumieć, że jesteś po prostu nieśmialy. Latkę przypina, bo nie rozmawiałeś z nim, byłeś milkliwy, nie wie, że masz liczne zainteresowania i dużą wiedzę.

Myślę, że to Cię tak bardzo boli, ponieważ Ty będąc w towarzystwie tej osoby, siedząc cichutko i ją obserwując nabrałeś sam o tej osobie dobrego mniemania. On stwarzał wrażenie Ci życzliwego.Ty w głowie swojej uważałeś, że jak częściej będziesz się z nim widywal to może być nawet interesująco. I jak po czasie dowiedziałeś się, że może Cie jakoś wyśmiewal czy tez ocenil Cię jako dziwnego, to Cię to podwójnie zabolalo. Ponieważ Ty w swojej głowie dopuszczaleś z czasem bardziej przyjacielskie stosunki z tą osobą, A tu w rzeczywistosci ktoś Ci doniósl, że poprzez swoją malomównośc Ty nie wywarleś na nim najlepszego wrażenia.

Musisz nie reagować impulsywnie, tylko na spokojnie.
Po pierwsze nie wiesz na pewno, czy to prawda, lub czy to prawda w takim stopniu w jakim "życzliwa" Ci osoba opowiedziała- Ty tego nie słyszaleś tylko "życzliwi " Ci donieśli.
Po drugie jeśli jesteś nieśmiały, to wiadome jest, że swoich atutów od razu nie umiesz przedstawić. Twoje walory odkrywają się z czasem. Czyli dla pewnych ludzi, których będziesz znal krótkofalowo zawsze będziesz tajemnicą.
Po trzecie jest, a dzisiejszych czasach tym bardziej, pewien procent ludzi, którzy szybko klasyfikują- z tym , bo jest otwarty szybko łapię kontakt to będę tę znajomość utrzymywał, ten jest dla mnie dziwny, bo go nie czuję to go zostawie w spokoju. Dziś ludzie żyją szybko to może i szybko klasyfikują innych.

Musisz być tego świadom i nie powinno Cię to dołować.

Niestety większośc z nas nie podoba się całemu światu. Najważniejsze jest abyśmy umieli się choć w jakiejś części otaczać przyjaciólmi czy rodziną. i im się jakoś podobać.

Pomyśl, że Ci ktorzy nie umieją, nie chcą, nie mają czasu Cię odkryć- to nie tylko Ty tracisz, że nie poszerzyłeś grona fajnych znajomych, oni też tracą , że nie dowiedzieli się jakim fajnym i ciekawym człowiekiem Ty jesteś.

Ale tak w życiu bywa. A w sobie trzeba głęboko wierzyć, że co jest Ci pisane, to będzie i spotkasz na swojej drodze życia takie osoby, które gdzieś Ci są przeznaczone.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego się przejmujesz ludżmi , którzy Ciebie wcale nie znają i Ty ich też nie. Jesteś nadwrażliwy, bo ktoś Ci coś powiedział, że ktoś coś mówił. Ludzie mówią , bo często jest to jedyne ich zajęcie. Oceniają Cię ? A na podstawie jakich kryteriów. Nie bierz tego pod uwagę. Gdyby tak każdy przejmował się tym , co kto o nim powie , to szpitale psychiatryczne byłyby niesamowicie przepełnione.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że źle się czujesz w towarzystwie osób, które Cię obgadują za plecami i komentują Twoją nieśmiałość. Jeśli jednak tak się zachowują, to tylko świadczy o ich niedojrzałym podejściu do życia. Jeśli zależałoby im na znajomości z Tobą, wiedząc, że jesteś nieśmiały, sami wyszliby z inicjatywą, zaprosili Cię gdzieś, zagadali. Tymczasem oni urządzili sobie z Ciebie obiekt do drwin. Puszczaj ich komentarze mimo uszu i staraj się zdystansować. Ktoś, kto wyśmiewa nasze cechy osobowości, potwierdza jedynie swoją niedojrzałość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...