Skocz do zawartości
Forum

Leukocyty w moczu


Gość ArlettaD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie polecałabym furaginy,bo ona jest głównie na zapalenie spowodowane przez bakterie e-coli i jej stosowanie tak jak antybiotyków,sprzyja nawrotom zapaleń,dlatego należy stosować w ostateczności.
Najlepiej zapobiegać,stosując profilaktycznie probiotyki dopochwowe.
Nie wiem od czego masz to zapalenie ,na co wskazują leukocyty,może to ma związek z nerkami ,dlatego wybierz się do lekarza.
Mocz do badania najlepiej pobrać rano ,ze środkowego strumienia...,jeśli masz wątpliwości ,to powtórz badanie,nie wykluczone ,że leukocyty mogły dostać się do moczu z pochwy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość ArlettaD

Oczywiście w poniedziałek mam wizytę u lekarza, dziwi mnie to ze boli w dole brxucha a poza tym żadnych objawów typu bol przy oddawaniu moczu... bol jest taki napadowy, kłujący i promieniujący, strasznie się boje bo mam maluszka na piersi :(nie umiałabym zostawić go na dłużej w razie konieczności hospitalizacji. Problem z nerkami może być bo podczas karmienia powinnam dużo pic a niestety różnie bywalo

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy miałaś usg dopochwowe i czy miałaś poród drogą naturalną, bo te bóle mogą wskazywać na stan zapalny w macicy, spowodowany np.pozostałym fragmentem łożyska przy porodzie drogami natury, lub pozostawionym tzw."wacikiem",jeśli była cesarka...,
jeśli ciągnie się to od porodu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość ArlettaD

Miałam :) wszystkie badania wyszły dobrze, nie wiem czy się martwić czy płakać bo bol nie ustąpił a z badań wynika Ze jestem zdrowa. Bole i kłucia mogą być
Podobno od kregoslupa wiec muszę o niego zadbać.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się ,żeby takie bóle napadowe brzucha były od kręgosłupa, ale musisz szukać dalej...,może od jelit,albo nerwicy,można tak gdybać.

Moja kuzynka bardzo długo męczyła się z silnymi bólami brzucha,takimi przechodzącymi,niezależnie od diety,dopiero jak prywatnie poszła do gastrologa,postawił prawidłową diagnozę i pozbyła się problemu ,/ a też lekarze sugerowali ,że to od kręgosłupa,jak się nie wie od czego ,to najłatwiej powiedzieć ,że od kręgosłupa/.
A miała problem z odźwiernikiem,co z kolei było związane z nerwicą.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A nie miałaś wcześniej jakiejś operacji brzusznej (nawet laparoskopowo), po której mogłyby powstać zrosty? Jeszcze jedna ewentualność, to np mikrozłogi w drogach moczowych, które nie muszą być widoczne w usg, ale w momencie schodzenia z moczem do pęcherza dają taki nagły, kłujący ból w dole brzucha. Picie jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Gość ArlettaD

Żadnych operacji nie miałam, muszę znowu iść do gastrologa niech szuka ;( orzy oddawaniu moczu nie czuje bólu, brakuje mi sił na to szukanie, może powinnam dać sobie więcej czasu, wkoncu jestem dwa miesiace po porodzie a z drugiej str ciezko tak funkcjonować i opiekować się dzieckiem

Odnośnik do komentarza

~ArlettaD
Żadnych operacji nie miałam, muszę znowu iść do gastrologa niech szuka ;( orzy oddawaniu moczu nie czuje bólu, brakuje mi sił na to szukanie, może powinnam dać sobie więcej czasu, wkoncu jestem dwa miesiace po porodzie a z drugiej str ciezko tak funkcjonować i opiekować się dzieckiem
To faktycznie może być zaburzenie czynnościowe jelita. Skoro jesteś 2 miesiące po porodzie, to niby okres połogu już minął, chociaż piszesz, jakbyś od porodu miała cały czas te bóle ( 8 tydz). Ale może jeszcze macica trochę się obkurcza, lub to są skurcze przepowiadające miesiączkę. To, że karmisz, nie wyklucza miesiączkowania.

Odnośnik do komentarza

Od początku mówimy ,że to może jeszcze macica się obkurcza ,ale na usg dopochwowym by było widać ,że ma problem z powrotem do pierwotnego stanu,
trzeba też dodać ,że po pierwszym porodzie praktycznie nie odczuwa się tych skurczów ,a jak już to nie tak silne,
ale ,że nigdy nic nie wiadomo ,to jeszcze z miesiąc pomęcz się z tymi bólami,może same przejdą,czegokolwiek dotyczą, organizm sam ma zdolności naprawcze.
Sama wypróbuj co Ci pomaga ,może ciepłe kąpiele, albo nagrzewanie poduszką elektryczną.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

By wyszło...,stanu zapalnego nie masz, na wrzody nic nie wskazuje,
ból brzucha mogą wywołać ,np. polipy w jelitach ,które są przeważnie usuwane podczas kolonoskopii,
dlatego przy utrzymujących się bólach,gastrolog pewnie zleci kolonoskopię.
"Do najczęstszych objawów polipów jelita grubego zalicza się ból brzucha. Bardzo często bywa on ciężki, a chory nie jest w stanie opisać dokładnego miejsca, skąd pochodzi"

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość ArlettaD

Naczytałam się już tyle ze wmowilam sobie raka jelita grubego, nic pozytywnego w internecie nie wyczytałam ;) same najgorsze rzeczy. WcZoraj dostałam czarnej biegunki a nic takiego nie jadlam... wizyta u gastrologa dopiero w piątek, myśle czy nie pojechać znowu na sor, ale nie wiem czy zrobią mi jakiekolwiek badanie wykluczające najgorsze...pewnie dostanę kroplówkę, morfologia, mocz i do domu.

Odnośnik do komentarza

Czarna biegunka nie jest błahą sprawą. To jednak może być krwawienie z przewodu pokarmowego. Jeśli to się powtórzy, to jednak na Twoim miejscu bym pojechała na sor. Zrobią gastroskopię, żeby wykluczyć pęknięty wrzód. Nie wiem, czy crp wykazałby wrzody, prędzej występująca anemia. Ja przynajmniej kilka lat miałam nadżerki w całym żołądku ( a to preludium do wrzodów), a wyniki morfologii, ob, crp nie odbiegały od normy

Odnośnik do komentarza

Przez to forum to tylko większy mętlik będziesz miała w głowie i więcej strachu :P
ale jak tak gdybamy ,to pogdybajmy dalej...
Nie wiem czy po jednym epizodzie z biegunką ,można mówić o krwawieniu z przewodu pokarmowego,jeśli by były wrzody ,to byś odczuwała wcześniej ,nie tylko bóle brzucha,tym bardziej przy stanie zapalnym.
Na SOR-ze, nie będą Ci robić gastroskopii,tylko skierują do gastrologa, tak czy tak powinnaś mieć zrobioną gastroskopię i kolonoskopię,
chyba ,żeby taka biegunka utrzymywała by się non stop,to wtedy pewnie położyli by Cię na oddział.

Gastroskopia musi być na czczo, a do kolonoskopii trzeba być specjalnie przygotowanym.

Mnie to jeszcze przyszło do głowy,że takie bóle brzucha mogą być psychosomatyczne, poród czasem wywraca psychikę kobiety do góry nogami z czego można nie zdawać sobie sprawy,
ale badania trzeba porobić,żeby być pewnym przyczyny.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...