Skocz do zawartości
Forum

Wyniki badania rezonansem magnetycznym. Bóle kręgosłupa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem z plecami w odcinku lędźwiowym. Pewnego czasu uprawiałem crossfit w celu poprawienia sylwetki i wzmocnienia mięśni. Niestety kiedyś na jednym z treningu przewiało mi plecy i od tamtej pory czuję bóle w okolicach lędźwiowych.
Z uwagi na to, że pracowałem w typowej firmie budowlanej musiałem jechać w delegację. Nie pracowałem tam fizycznie ale była to stresująca praca i pomimo, że dalej byłem w ruchu ten ból mi wciąż dokuczał, najbardziej przy siedzeniu.
Zmieniłem prace na mniej stresującą, biurową. Bóle zniknęły ale odezwały się po kilku miesiącach w czasie gdy zacząłem kontynuować crossfit. odczuwałem naprzemienną rwę kulszową raz w jednej nodze raz w drugiej. Postanowiłem udać się na rezononans magnetyczny, oto wyniki:

Niewielkie lewowypupłe skrzywienie i spłycenie lordozy kręgosłupa lędźwiowego.
Guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów Th11- - L2.
Th11-Th12: centralno - obuboczne uwypuklenie krązka międzykręgowego na ok 4 mm z uciskiem worka oponowego i zniesieniem przedniej rezerwy płynowej: dodatkowo osteofit tylny penetrujący do lewego zachyłka korzeniowego z jego zwężeniem: wymiar ap kanału kręgowego 13 mm;
L5/S1: Centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego na 3 mm dokanałowo z modelowaniem worka oponowego.

Jak się odnieść do tego typu wyniku? Byłem u neurologa, który nawet nie spojrzał na zdjęcia (nie miał komputera aby obejrzeć je) i powiedział, żeby guzkami Shmorla się nie przejmować, a uwypuklenia to dyskopatia. Opowiedizałem mu jak wygląda mój dzień obecnie czyli 8 h praca biurowa a potem siłownia gdzie staram się nie obciążać już kręgosłupa dużym ciężarem, ponadto chodze na zajęcia stabilizacyjne: zdrowy kręgosłup.

W odpowiedzi usłyszałem, że robię wszystko ok i żebym starał się nie przeforsowywać.

Pytanie:

Czy faktycznie nie ma się czym przejmowac i po prostu "zwolnić" w treningach tak jak to zrobiłem jeszcze przed wizyta u neurologa? Czy całkowicie zrezygnować ze sportu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Neurolog miał rację..., praca siedząca też nie sprzyja kręgosłupowi, siłownia sprzyja przeciążeniom ,pozostaje oszczędzać kręgosłup ,ćwiczyć z odciążeniem kręgosłupa,dużo chodzić,jednym słowem jak najwięcej się ruszać.
Widzisz,że ten crossfit, Ci nie służy ,a Ty dalej to ciągniesz...,organizm sam Ci mówi co szkodzi.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Źle się określiłem - przed badaniem rezonansem magnetycznym zrezygnowałem z crossfitu i treningów siłowych obciążających kręgosłup - do momentu gdy wszystko się wyjaśni po rezonansie i u lekarza. No i teraz jak trenuję to staram się na wyciągach ćwiczyć tak aby ciągnąć ciężar z góry na dół, wtedy nie naciska na dyski. Do tego te zajęcia stabilizacyjne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...