Skocz do zawartości
Forum

Kreon na problemy trawienne


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się od kiepskiej diety: sosy czosnkowe,ciasta,smażone i napoje gazowane. Najpierw cuchnace gazy w dużych ilościach, ktòre poprzedzały luźny stolec. Wypróżnienia raz dziennie i tuż po nim wzdecia ustępowały,bóle brzucha tylko przy gazach. Zastosowalam diete lekką, tylko gotowane, przyjmowalam bakterie Trilac i po poltora tyg. stolce sie unormowaly. Pozniej wystarczylo pol szkl. Coli lub kasza na obiad by nastepnego dnia problem luznych stolcow i gazow wrocil. Tym razem mimo dalszej diety problem nie znikl a stolce samoistnie normowaly sie tylko kilka razy. Lekarz zapisal Kreon travix 10.000,3x dziennie. Bralam poczatkowo 2x dziennie i po tyg.wystapily juz uporczywe zaparcia wiec biore tylko raz dziennie do obiadu. Wszystkie objawy ustapily juz w pierwszym tygodniu. Stolec uformowany, mniejsze gazy, brak przelewania sie w brzuchu. Lekarz nie powiedzial mi co mi dolega,dlaczego mam brac Kreon i jak dlugo. Zastanawiam sie jak dlugo regeneruje sie organizm zeby bez wspomagania sam zaczal trawic i czy w przypadku kiedy po zużyciu kreonu 50 szt. problemy wroca. Czy moge dalej wtedy zazywac Kreon travix, ktory jest bez recepty,czy dlugotrwale stosowanie wplywa jakos na zdrowie. Moze ktos ma jakies podobne problemy z trawieniem i skrytymi lekarzami ;)

Odnośnik do komentarza

"Zaburzenia trawienia tłuszczów, białek i węglowodanów, wywołane niedostateczną zewnątrzwydzielniczą czynnością trzustki."
Czytając dalej:
"Wyciąg z trzustek wieprzowych zawierający lipazę, amylazę i proteazy. Wspomaga czynność zewnątrzwydzielniczą trzustki, a przez to ułatwia procesy trawienia i wchłaniania białek, tłuszczów i skrobi."

To o tym leku...,zbadaj poziom lipazy i amylazy ,wychodzi ,że trzustka Ci dobrze nie pracuje i tu by trzeba szukać przyczyny,
może wystarczy zmienić dietę i po jakimś czasie wszystko się unormuje ,ale już nie możesz wracać do starych nawyków żywieniowych,
nie da się tego przewidzieć ,dlatego czas pokaże jak organizm będzie reagował.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna54

Ja mam wrażenie, że zaburzeń trawiennych nikt w Polsce nie traktuje poważnie. Jest niby ten Kreon, ale bez refundacji i np. na mnie on działa niespecjalnie. Zdecyduję się chyba na naturalne enzymy trawienne z papai i ananasa produkowane przez niemiecką firmę Biotikon. Moja znajoma to kupiła i sobie chwali. Cenowo wychodzi do podobnie do Kreonu, a przynajmniej jest naturalne. Mam już dosyć tych wzdęć!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...