Skocz do zawartości
Forum

Ból w klatce piersiowej i kaszel


Gość Fenix30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
od pewnego czasu (około 9dni) odczuwam tak jakby problemy z oddychaniem uporczywy
ból krtani, dokuczliwy kaszel polaczony z bólem w klatce piersiowej oraz pieczenie oczu moja żona ma podobne objawy a nawet może gorsze. Najgorsze objawy pojawiaja sie wieczorowa pora za dnia sa odczuwalne ale nie tak jak w nocy lub w czasie snu. Domyślamy sie że to może byc spowodowane tym iz pracujemy w Angli w fabryce gdzie czesto jest wysokie steżenie chloru.
Gdy zgłosiłem to w biurze zostałem jednym słowem wyśmiany przez mojego pracodawce
ponieważ twierdzi on że to bzdura bo chlor jest środkiem oczyszczajacym wode i jest przyjazny. Po tej rozmowie udałem sie do lekarza i przedstawiłem jakie mamy objawy i że z dnia na dzien wcale nie jest lepiej! lekarz stwierdził że musimy pić wiecej wapna a przy silniejszych objawach stosowac Paracetamol lub Ibuprofen. Dostosowaliśmy sie z żona do zalecen lekarza lecz niestety nie pomaga tzn czesciowo usmierza objawy ale na krótki czas.
No i oczywiscie ilez mozna zarzywac leki przeciw bólowe na kaszel?! Próbowalismy przeroznych syropów i środków na kaszel owszem łagodza objawy ale po powrocie z pracy objawy sie nasilaja! Czy faktycznie to jest zatrucie chlorem? w jaki sposób mozna zdefiniować co to za objawy i jak mozna zapobiec tym objawom? dodam jeszcze ze na 100% os pracujacych w fabryce to około 80% ma podobne objawy! prosimy o porade co mamy zrobic z tym bo nie da sie funkcjonować z tymi objawami i z brakiem snu tzn z przerywanym snem przez te uporczywe duszności czy jak to nazwać?!.
Z góry dziekujemy za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza

witam, mam 29 lat , palę przeszło 15 lat do 20 papierosów dziennie (teraz zmniejszyłam do 10). od ponad półtora roku mam kaszel z przeźroczystą wydzieliną. na początku sądziłam że to tak ma być bo palę, ale kaszel w ciągu dnia jest już częstszy i więcej wydzieliny wypluwam niż na początku. oprócz kaszlu pojawił się stan podgorączkowy 37.6 który utrzymuje się od ponad 3 miesięcy. duszenie w klatce piersiowej i punktowe kłucia w żebrach oraz pod łopatką. ostatnio nawet chodzenie powolne jest dla mnie bardzo męczące i powoduje że brakuje mi tchu oraz słyszalny świst przy oddychaniu. myślałam że bóle które odczuwam na klatce piersiowej jak i w różnych częściach ciała spowodowane są moją zaawansowaną skoliozą-ale nadal nie tłumaczy to kaszlu. moja mamusia w wieku 53 lat zmarła na raka płuc- nie sądzę że ja mogę na to zachorować lub bynajmniej nie w tym wieku, ale martwię się bo takie objawy mogą mieć różne choroby. proszę napiszcie jakie najprawdopodobniej choróbsko mnie dopadło ?

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Zrób sobie prześwietlenie klatki piersiowej na nim wszystko powinno być widać. Najlepiej byś zrobiła rzucając fajki ale wiem że to nie jest takie proste na jakie sie wydaje. Dużo palisz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...