Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 13-latki


Gość Kropka9984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 13 lat , waże 69 kg i mam 161 wzrostu. Bardzo che schudnąc lecz nie wiem jak.Jest teraz rok szkolny to mam z tym problem.Odchudzałam się w wakacje ale bardzo była to drastuczna dieta , ponieważ od godz 13:00 do 08:00 rano nic nie jadłam i jedziłam rowerem albo grałam w pikę. Teraz w rok szkolny boje sie że przytyje i chce zastosować jakąś diete lecz ni9e chce brac żadnych tabletek. Wstyde się przebierać na W-F z koleżnkami z klasy bo boje się że będe sie zemnie śmiac i wogule czuje się jak by wszyscy z mojej szkoły sie śmiały z mojej nadwagi.

Odnośnik do komentarza
Gość OlaGirl09

Jestem Ola. Mam 13 lat, 164 cm wzrostu i ważę 49 kg. Chciałabym schudnąć do 45 kg. Wcześniej nie podejmowałam żadnych diet. Jadłospis dnia w tygodniu: 9:45-kanapki, które popijam zazwyczaj czymś gazowanym, 15:30 - obiad, 17:00- jakiś smakołyk, 20:00 - kolacja (2-4 kanapki).
P.S. Trenuję tenisa stołowego i chodzę co tydzień na treningi. Często jeżdżę na turnieje. Jak mogę schudnąć ?

Odnośnik do komentarza
Gość Gość1936445

Witam! Mam 13 lat, ok. 155 cm i 52 kg. Patrząc na cyfry wydaje się, że nie muszę chudnąć itd., ale niestety... chociaż uprawiam sporty: jeżdżę konno, profesjonalnie gram w koszykówkę, jeżdżę na rowerze itd. , to i tak mam masywne uda, grube pośladki, a mój brzuch wystaje bardziej niż moje piersi! Chciałabym przejść na dietę, ale przede wszystkim blokuje mnie moja nienawiść do sałatek, surówek i wielu warzyw. Co prawda nie ogłupiałam i jakieś warzywa i surówki z buraków jem, ale bardzo rzadko. Czasami mam chwilę, gdy wydaje mi się, że to tak naprawdę nic trudnego, jakoś to przełknę, ale gdy w końcu mam to zjeść rezygnuję patrząc z obrzydzeniem na "cuchnące" dania. POMOCY!

Odnośnik do komentarza

Witam,
W waszym wieku diety odchudzające nie są wskazane, gdyż cały czas się rozwijacie i taka dieta mogłaby doprowadzić do powstania groźnych niedoborów.
Najlepszym rozwiązaniem jest sport i ćwiczenia fizyczne. Im bardziej będziecie aktywni tym mniej będziecie mieli problemów z wagą. Dlatego też gorąco polecam zapisanie się na pozalekcyjne zajęcia sportowe np sks czy kurs tańca. Jeśli macie możliwość chodzenia do szkoły na piechotę skorzystajcie z niej. Oprócz tego możecie chodzić na spacery, ćwiczyć w domu, a jak się zrobi cieplej na dworze to jeździć na rowerze czy rolkach.
Poświęćcie co najmniej 30 -40 minut dziennie na ćwiczenia a po pewnym czasie na pewno zobaczycie efekty.
Po za aktywnością fizyczną powinniście, również ograniczyć słodycze, fast foody i kolorowe napoje gazowane. Zamiast tego warto byłoby przekonać się do warzyw. Mają one mniej kalorii, są smaczne i dostarczają dużej ilości witamin i minerałów. Jeśli ich nie lubicie spróbujcie poeksperymentować z różnymi warzywami i sposobem ich jedzenia np ugotowane warzywa możecie zmiksować i w ten sposób otrzymacie sos, czy do twarożku dodać rzodkiewki i szczypiorku. Możecie też pić soki warzywne. Owoce radzę jeść maksymalnie 3 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 13 lat (dziewczyna) i 178 cm wzrostu i 69 kg. Czuję się grubo! A to grube uda, jakiś "tłuszczyk" na brzuchu... Inne dziewczyny z mojej klasy obgadują mnie za mój wygląd i byłam tego świadkiem.
Próbowałam metody ćwiczeń. Przez 2-3 tygodnie codziennie robiłam 25-30 brzuszków (po większej ilości kiepsko się czuję), ale żadnego efektu. Moja mama mówi, że odchudzanie w tym wieku nie wyjdzie mi na dobre, dlatego nie ma szansy na wizytę u dietetyków itp. Zgodziła się jedynie na więcej warzyw do obiadu, ale i tak mówi, że to niedobry pomysł.
Spróbowałam na metodę głodówki, ale szybko się przekonałam, że to niedobry pomysł.
Proszę o jakieś dobre porady, bo to okropne uczucie, gdy jest się najgrubszą w klasie...

Odnośnik do komentarza

Ty grubo? No bez przesady, po pierwsze dojrzewasz i Twoje ciało się zmienia, po drugie wcale nie ważysz za dużo. Jesteś bardzo wysoka jak na swój wiek i ogólnie na bycie dziewczyną dlatego też Twoja waga jest trochę większa. Naprawdę nie masz co się odchudzać

Odnośnik do komentarza
Gość nikola1908

ja mam prawie 13 lat i ważę 45 kg i mam 149 wzrostu a chłopaki u mnie w klasie wyzywają mnie od paszteta i nie wiem co mam robić proszę pomóżcie mi bo muszę schudnąć do 5 maja bo mój brat ma komunie i bardzo mi widać brzuch w mojej sukience i uda których muszę się pozbyć

Odnośnik do komentarza

Mam prawie 13 lat i mam 158cm ważę 70kg i mam nadwage strasznie chce schudnąć ale cały czas coś jem np. zjem obiad i za 20 min znów ide coś zjeść i tak w koło.
Próbowałam ćwiczyć, liczyć kalorie nie pomogło bo co mi to da jak nie mogę przestać jeść.
Prosze o pomoc co powinnam zrobić czy są jakieś domowe sposoby i jescze mam bardzo grube uda i niewiem jak sie pozbyć tego tłuszczu bo to okropnie wyglądą.
Będe wdzięczna za pomoc.
Jeśli jest to w złym temacie to przepraszam ale jestem nowa.

Odnośnik do komentarza
Gość Agenstain

Witam. Mam 13 lat,wzrost ok.170 cm,waga 64,5 kg. Chciałabym mieć chudsze uda,łydki i pupę,ale średnio znam się na dietach i ćwiczeniach. Chciałabym wiedzieć tak ogólnie i teoretycznie co powinnam jeść i w jak dużych ilościach dziennie. Co do aktywności fizycznej to jest na tyle co potrzeba w szkole i czasami dłuuugie spacery. Podsumowując-jakie ćwiczenia powinnam stosować i co jeść?

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia2000

Witam , mam 13 lat , 163 cm wzrostu , przy wadze 68 kg .Od niedawna ćwiczę codziennie , ale chciałabym też wprowadzić zdrową dietę . Znam dużo przepisów na zdrowe posiłki , lecz nie wiem ile powinnam spożywać kalorii tak , żeby schudnąć i przyśpieszyć swój metabolizm a nie go spowolnić , proszę o pomoc . Z góry dziękuję za poradę .

Odnośnik do komentarza

~Agenstain
Witam. Mam 13 lat,wzrost ok.170 cm,waga 64,5 kg. Chciałabym mieć chudsze uda,łydki i pupę,ale średnio znam się na dietach i ćwiczeniach. Chciałabym wiedzieć tak ogólnie i teoretycznie co powinnam jeść i w jak dużych ilościach dziennie. Co do aktywności fizycznej to jest na tyle co potrzeba w szkole i czasami dłuuugie spacery. Podsumowując-jakie ćwiczenia powinnam stosować i co jeść?

Witam,
Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Co do ćwiczeń to proponuję poświęcić 30 minut dziennie na wykonywanie ich. Możesz robić brzuszki, przysiady, skakanie na skakance, skłony, chodzenie na palcach na przemian z chodzeniem na piętach, pajacyki. Jeśli masz taką możliwość możesz również jeździć na rolkach, rowerze czy zapisać się na pływalnię.

~Natalia2000
Witam , mam 13 lat , 163 cm wzrostu , przy wadze 68 kg .Od niedawna ćwiczę codziennie , ale chciałabym też wprowadzić zdrową dietę . Znam dużo przepisów na zdrowe posiłki , lecz nie wiem ile powinnam spożywać kalorii tak , żeby schudnąć i przyśpieszyć swój metabolizm a nie go spowolnić , proszę o pomoc . Z góry dziękuję za poradę .

Witam,
W Twoim wieku diety odchudzające nie są wskazane. Lepszym wyjściem jest zwiększona aktywność fizyczna. Bardzo dobrze, że zaczęłaś ćwiczyć, nie zrażaj się początkowymi trudnościami i brakiem szybkich efektów. Po pewnym czasie wytrwałej pracy na pewno zauważysz różnicę. Proponuję Ci abyś, poświęciła co dzień 60-90 minut na aktywność. To mogą być ćwiczenia, uprawianie sportu czy choćby kurs tańca. Ważne abyś przez ten czas była aktywna. Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
1.


2.

3.

4.

Co do diety to najlepszym wyjściem będzie odstawienie słodyczy, fast foodów, kolorowych napoi gazowanych. Staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami, aby to ułatwić postaraj się jeść 4-5 posiłków. Tak by ostatni wypadał na 3 godziny przed snem.
Odnośnik do komentarza

Masz dobrą wagę, kobieto masz prawie 170 wzorstu to dużo... normalną rzeczą jest to że będziesz ważyć więcej.... Jeżeli chcesz już coś zrobić to po prostu zacnzij więcej się ruszać, chodzić na spacery ćwiczyć, ja np jeżdżę na rowerze do pracy/studia i z ... dodatkowo chodzę na basen i siłownię. Ty masz 13 lat więc wystarczy Ci jazda na rowerze i spacery

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna1221

Uważam że jestem gruba. Inne dziewczyny ważą z 45 - 50 kg a ja?! Nie widać tego tak po mnie, ale ja czuje się jak słoń. W obcisłych bluzkach czasami wyglądam jakbym była w ciąży. Chce mi się ryczeć. Chcę nic nie jeść przez cały dzień, a jak już coś zjem to później tym zmywiotować. Macie jakieś inne metody?! Błagam pomóżcie!!! Ja muszę schudnąć!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...