Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 14-latki


Gość linekx33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem Anna. Mam 14 lat. Waże 65kg, przy wzroście 168cm.
Nie owijając w bawełnę... chcę się pozbyć tkanki tłuszczowej z brzucha, bioder, ramion, ud i łydek.
(Bluzki noszę w rozmiarze 40-42, a spodnie 44-46)
Nie mam jakiś oporów do ćwiczeń, czasami tylko trudno mi się zmotywować. Nie wiem jaką dobrać dietę, jakie ćwiczenia wykonywać, żeby widzieć jakieś efekty.
Głównie przybieram na wadze z powodu stresu. W podstawówce w 5 klasie ważyłam 50 kg i przez te niecałe 1,5 roku przytyłam 15 kg.
Teraz jestem w gimnazjum a na dodatek mam klasę przez którą wiecznie odczuwam ten stres. Obawiam się co będzie za kolejne półtora roku...
Proszę o poradę. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Kochana ale sam stres nie powoduje tycia no chyba że stres zajadasz i to powoduje tycie. Ja bym była skora do wstępnych badań hormonów tarczycy- TSH,Ft3,Ft4. Jeśli wykluczymy jakiekolwiek problemy to zmiana diety na bez cukrową,nieprzetworzoną z dodatkiem choćby 3-4 razy w tygodniu spokojnym godzinnym bieganiu zrobi cuda. :) Pamiętaj że Twój organizm się rozwija i jakakolwiek większa ingerencja nie jest wskazana.

Odnośnik do komentarza
Gość Siasienka

Mam ten sam problem jestem otyła i moja klasa w gimnazjumu cały czas się nademną znenca. Niestety ja ten stres zajadałam. Ostra dieta i takie se sobienie 5 minut truchtu na poczatek. W ten sposub przez tydzien schudlam 1,8 kg. Teraz cwicze dluzej i szukam czy w naszym wieku mozna brac jakies leki. Proponuje Ci trenowac z Ewa Chodakowska na internecie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość niechcejejsie

maria35
Na brzuch to rób brzuszki i skłony wszelkiego rodzaju. Dobre też jest robienie nożyc i podciąganie się na drążku. Możesz też wisząc na drążku przyciągać kolana, a potem strać się podciągać proste nogi jak do siadu prostego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...