Skocz do zawartości
Forum

Dieta Dukana dla nastolatki


Gość cysiamartyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cysiamartyna

Mam 14 lat i ważę 72 kg :((
chciałabym spróbować diety dukana ale nie mogę się do tego zabrać bo nie wiem co jeść! wiem że białko ale to jest najgorsze że większość serów nie lubię ;((

Lubie ćwiczyć ale nie lubię biegać ;P i baardzo lubię słodycz :( to jest najgorsze :|

Najbardziej chciałabym schudnąć z nóg są okropne!! mam celulit i rozstępy to jest ohydne! nie mogę nosić krótkich spodenek a przecież lato idzie! wakacje! a w stroju kąpielowym wyglądam jak słoń ;/ mam dosyć!!

błagam pomóżcie mi! do wakacji chciałabym ważyć z 10 kg mnie albo i więcej jak się da :((

pomocy!!

Odnośnik do komentarza

Zrezygnuj ze stosowania jakiejkolwiek diety. Jesteś na to za młoda. Skoro nie lubisz biegać to nie rób tego, postaw na ćwiczenia lub inną aktywność. Nie warto na siłę zmuszać się do aktywności fizycznej, którą się nie lubi. Polecam pilates lub callanetics. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam,waze 68,7 kg przy wzroscie 170 cm,bardzo chcialabym sie odchudzic z pomoca diety dukana.wiele o niej slyszalam i czytalam.najlepiej czulam sie jak wazylam 57 kg i chce schudnac do tej wagi.do tego dostalam brzuszek.prosze o rade.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dieta Dukana ma tyle zwolenników co przeciwników. Nie da się jej zarzucić braku efektów. Najbardziej efektywna i spektakularna jest faza pierwsza, ale też przy jej stosowaniu ma się chyba największe dolegliwości. Jest się zmęczonym i nie ma się siły na nic, ponieważ eliminuje się cukry. Za nim organizm się przyzwyczai mamy środek tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Musz Jeść co lubisz kup niebieski talerz on odbiera apetyt, dwa kładź na ten talerz słodkie zobaczysz , po trzecie jogurty przez pierwszy tydzień po trzy na dzień najlepiej aktiwie uważaj może być biegunka oczyszczająca to najlepiej zacznij na wekkend . I dużo malutkich posiłków ,śniadanie to co lubisz potem jedz 6 malutkich posiłków . Myśle ze niejadasz dobrze to znaczy 2 lub 3 posiłki dziennie i to z tego odkłada sie tłuszcz lub jesz a pózniej długi czas nie to jest bardzo złe .malutko a często marchewki jabłka pokroj do dużej misy i podjadaj jak króliczek i spacery szybko chodź i napinaj pośladki to dobre na cellulit. Do szklanki zaparz najtańszej kawy i wlej 3 łyżki oleju słonecznikowego i nacieraj 2 razy w tygodniu bombowy efekt po miesiącu. Powodzenia słodkie podjadaj tylko rano zbijesz to przez dzień

Odnośnik do komentarza

Mózg stale odbiera, przetwarza i przesyła miliony informacji. Choć niewielki (u osoby dorosłej 2 proc. masy ciała), jest bardzo energochłonny. Zużywa aż 20-25 proc. energii dostarczanej organizmowi (w życiu płodowym ponad połowę!). Jego pokarmem są glukoza i tlen.
Sam mózg wykorzystuje prawie połowę krążącej we krwi glukozy. Reszta zaspokaja zapotrzebowanie innych komórek, także komórek nerwowych, na energię. Bez glukozy i tlenu obumierają już po 10–15 minutach. Źródłem glukozy są węglowodany. Ale to nie znaczy, że należy jeść cukier, aby odżywić mózg. Cukier nie wymaga trawienia – błyskawicznie przenika do krwi i stanowi bombę kaloryczną, a zarazem spore utrudnienie dla trzustki. Musi ona bowiem wytworzyć dużą ilość insuliny, by zagospodarować taką ilość cukru (jeśli wówczas organizm nie potrzebuje zbyt dużo energii, cukier zamieni się w tłuszcz zapasowy).
Inaczej jest z węglowodanami złożonymi. Znajdują się one w nasionach, ziarnach zbóż, mące z pełnego przemiału (białe pieczywo zastąp razowym!), niełuskanym ryżu, kaszach, ziemniakach, fasoli, soczewicy. Ich trawienie trwa pewien czas. Dzięki temu cukier jest uwalniany do krwi stopniowo – i organizm może go dobrze spożytkować. Poza tym węglowodany złożone zawierają dużo błonnika oraz witaminy i minerały niezbędne do właściwego wykorzystania składników odżywczych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...