Skocz do zawartości
Forum

Poważny problem z alkoholem


Gość anonimowa1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonimowa1985

Witam. Potrzebuję Waszej rady. Moja mama jest alkoholiczką od wielu lat. Teraz ma poważne problemy zdrowotne, miała kilka padaczek. Nie je, tylko chleje od rana, jest potwornie chuda i niedożywiona. Do tego jest potwornie wulgarną awanturnicą. Nic jej nie interesuje ani dotrzeć do niej nie można. Ojciec już sobie z nią nie radzi. Lekarz twierdzi, że bardzo źle z nią. Co z nią można zrobić? Jak skierowaćna leczenie zamknięte? Czy można prosić o to lekarza? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ja bym wziął mame do psychologa chodz wiem ze to bedzie prawie niemożliwe ale warto sie postarać i zobaczyć czy jej problem nie leży głebiej, poczytaj o terapii DDA z tego co wiem to psycholog Ewa Guzowska przeprowadza takie w warszawie i z tego co wiem to są skuteczne.

Odnośnik do komentarza

~anonimowa 1985
Próbowaliśmy ale mama nie chciała. Do lekarza chodziła bo jest typem hipochondryczki ale do nałogu się nie przyzna. Jak taką sprawę w sądzie załatwić?

Nikt ci tutaj nie powie dokładnie jak to zrobić. Policja ma pełno takich spraw i z pewnością są już "utarte" procedury z takimi osobami. Tak więc tam bym szukał początku odpowiedzi.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

anonimowa1985, jeśli mama ma problem z nadużywaniem alkoholu, a do tego powikłania w postaci padaczki alkoholowej, można skierować ją na leczenie zamknięte. Nie trzeba nawet opierać się o sąd. Odnośnie padaczki zarejestrujcie mamę do neurologa, najlepiej jakiegoś dobrego, z polecenia. Warto udać się nawet prywatnie i przeboleć pieniądze wydane za wizytę. Udajcie się na to spotkanie z mamą. Macie do tego prawo. Niech mama opowie o swoich dolegliwościach, a wy jako członkowie rodziny powiedzcie, jak sytuacja wygląda z waszej perspektywy - że mama pije alkohol, nie dba o siebie, nie je, jest agresywna po alkoholu, ma objawy neurologiczne (np. padaczkowe). W oparciu o taki wywiad lekarz powinien dać skierowanie do szpitala psychiatrycznego. Tam mama przejdzie kolejny wywiad, w oparciu o który określą, w jaki sposób można ją leczyć (ambulatoryjnie, na oddziale). Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...