Skocz do zawartości
Forum

Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych


Gość Dankesza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam 20 lat zazywam tabletki antykoncepcyjne N*** jestem takze po okresie zaczal mi sie 23 lutego skonczyl 2 marca. Ostatnio zapomnialam w czasie zazyc tabletke zwykle biore o godz.14 niestety wzielam 2 i pol godziny pozniej. W nocy mialam z mezem stosunek. Czy jest mozliwe zajscie w ciaze. Dzien po stosunku mialam uczucie jakby glodu kiedy zaczne jesc nie moge skonczyc bo robi mi sie nie dobrze i mam tak jakby ciezka glowe. Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Jeśli nie minie 12 godzin od normalnego czasu przyjmowania tabletek to nie ma obawy - ochrona nie jest zmniejszona. Gdy czas jest dłuższy niż 12 godzin zaleca się dodatkową ochronę przez tydzień.

Odnośnik do komentarza

Witam, zaczęłam brać tabletki anty, właśnie mam 7 dniową przerwę. Pierwszy blister brałam o godz 15, natomiast następny chciałabym brać o godz 19. Czy tabletki będą działały normalnie, jak dotychczas i nie spadnie ich skuteczność jeśli przesunę godzinę ich brania? Oczywiście dalsze blistry będą brane o godz 19, już bez żadnych zmian godzinowych. Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza

Pierwszą tabletkę z nowego blistra weź o 15, a kolejne bierz z niewielkimi opóźnieniami i w ten sposób stopniowo przesuniesz godzinę zażywania tabletek na 19. Lepiej nie opóźniac pierwszej tabletki, bo tak naprawde jest ona najwazniejsza w cyklu.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, chciałam uzyskać poradę w sprawie, która mnie trapi. Ostatnie opakowanie tabletek anty brałam w godzinach rannych 8-12. Skończyłam opakowanie-ostatnia tabletka w poniedziałek ( 5.11.2012)i zrobiłam 7 dni przerwy. Kolejne opakowanie ( pierwszą tabletkę z niego) wzięłam po 7 dniach przerwy ( czyli 8 dnia 13.11.2012) ale o godzinie 22.00. Zmieniłam po prostu godzinę przyjmowania opakowania na bardziej dogodną, Czy moglam tak zrobic?. Czy w zaczynaniu nowego opakowania tez liczy się max spóźnienie 12 h ? a jeśli tak to liczy się je dla której tabletki, ostatniej z poprzedniego blistra? Proszę o poradę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jutro koncze pierwsze opak. tabletek i zawsze brałam o 7 rano. Mam teraz krwawienie z odstawienia i moje pytanie brzmi czy gdy w piątek zaczne drugi blister to mogę zmienić godzine brania tabletek np. na 19?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Oczywiście może Pani zmienić godzinę przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Sugeruję jednak stopniową zmianę godziny, np. 2-3 godziny później każdego kolejnego dnia. Ze względu bowiem na fakt, że aktualnie bierze Pani tabletki o 7 rano, nagłe przesunięcie na 19 byłoby opóźnieniem wynoszącym już 12 h, co teoretycznie mogłoby wpłynąć na skuteczność antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

czy moglaby pani mi odpowiedziec na moje pytanie? zaczelam brac znowu tabletki, zaczal mi sie okre i pierwsza tabletke wzielam ok 15.00 - bo tak wrócilam z pracy. postanowilam jednak wieczorem zmienic sobie godzine i wzielam natepna na drugi dzien o 7.00 rano, bo tak jest wygodniej. chchiałam zapytac, czy taka zmiana jakos wpłynie na działanie tabletek? reszte blistra bede juz brała o 7.00.

Odnośnik do komentarza

sandal_19
czy moglaby pani mi odpowiedziec na moje pytanie? zaczelam brac znowu tabletki, zaczal mi sie okre i pierwsza tabletke wzielam ok 15.00 - bo tak wrócilam z pracy. postanowilam jednak wieczorem zmienic sobie godzine i wzielam natepna na drugi dzien o 7.00 rano, bo tak jest wygodniej. chchiałam zapytac, czy taka zmiana jakos wpłynie na działanie tabletek? reszte blistra bede juz brała o 7.00.

Witam!
Pani postępowanie było prawidłowe, co oznacza, że nie wpływa to na skuteczność antykoncepcji. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Witam,
jestem po 2 opakowaniach Microgynon 21 (przyjmowałam tabletkę około godziny 14), po 7-dniowej przerwie zaczęłam 3 opakowanie : 1 tabletkę zażyłam około godziny 17, drugą około 15.30, a dzisiaj trzecią chciałam zażyć o 16 - i już stale przyjmować o 16, czy ta rozbieżność godzin obniża skuteczność tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam!
pierwszy raz sięgnęłam po antykoncepcję i przy czwartej tabletce (przez zapomnienie) opozniłam godzine. ściślej: trzy zazywałam o 17, czwarta o 17,30. czy zmniejszylo to jakos dzialanie? czy mialo duzy wplyw? (dalej zamierzam brac o 17, pytam jednak, bo co jesli zapomne znow i wezme godzine , dwie pozniej lub- bede chciala wziac wczesniej gdyz, o 17 nie bedzie to mozliwe (na przyklad)). Z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza

Od tego miesiąca zażywam tabletki anty Artizia niestety nie miałam innej możliwości jak pierwszą w godzinach wieczornych 21.30-22. Następne opakowanie chciałabym jednak brać w godzinach rannych z uwagi, iż czytałam, że nie można tabletki popić piwem i powinno się poczekać ze spożyciem alkoholu do jej całkowitego wchłonięcia. Nie chodzi mi o upijanie się tylko o towarzyskie 2 piwa raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Owszem nie powinno se popijac alkoholem biorac tabletki anty. Ale powiem ci szczerze ze ja gdy kiedys bralam tabletki to takze bralam je wgodzinach wieczornych i czasami zdarzalo mi sie pic alkohol po przyjeciu tabletki lub nawet niekiedy popic piwem i jakos w ciaze nie zaszłam. :)

Odnośnik do komentarza

Czy rozbieżność w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych ok. 1-2 h zmniejsza ich skuteczność?
Normalnie tabletki przyjmuję o 9;30, jednak zdarzyło mi się, że brałam je o godzinie 10;00 lub 10;30. Ma to jakiś wpływ na działanie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam pewien problem a dotyczy on zmiany pory brania tabletek. Zaczęłam pierwsze opakowanie tak jak się powinno (1 dnia miesiączki) o godzinie 16. Po 7 dniowej przerwie zmieniłam porę zażywania tabletek na 8 rano (wzięłam wcześniej o 8 godzin) i martwię się bo już przy 1 tabletce współżyłam czy byłam dalej chroniona i mogę być w końcu spokojna? (nazwa tabletek jest w nicku)

Odnośnik do komentarza

Witam , od 3 miesięcy zdarzyłam tabletki antykoncepcyjne vibin , zazwyczaj biorę je o godzinie 7 czasem z małym opóźnieniem . Po skończeniu 3 blastra i siedmiodniowej przerwie tabletki zarzyłam o godzinie 19 i przez kolejne 8 dni przyjmowałam je w okolicach tej godziny , czy skuteczność antykoncepcji jest zmniejszona ? ( dodam ze spałam z chłopakiem 7 dnia )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...