Skocz do zawartości
Forum

Czy w wieku 13 lat powinnam się odchudzać?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chciałabym wiedzieć czy powinnam się zacząć odchudzać. Jestem dość szczupła ale jestem trochę niezadowolona ze swojego brzucha i ud. Mam 160cm wzrostu i wiążę 50kg. Śniadania nie jem prawie wcale jak już to tylko jakieś ciastko. Na obiad jem niezbyt dużo a na kolację różnie. Do tego podjadam zwykle między obiadem a kolacją albo po niej (kanapka, ciastko, owoce). Chodzę na spacery z psem i czasem biegam.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim pamiętaj, że w tym wieku jeszcze rośniesz, jesteś w fazie dojrzewania, hormony szaleją, a one często odpowiedzialne są za wahania wagi. To wszystko może się jeszcze naturalnie wyrównać, ale pod warunkiem, że nie będziesz się odchudzać, a jeść w sposób zwórnoważony. W tym momencie brak śniadania może być odpowiedzialny za późniejsze napady apetytu, a te z kolei naprawdę mogą doprowadzić do zwiększenia masy ciała. A więc przede wszystkim jedz dobre, syte śniadanie, które da Ci energie na dłużej. Nie katuj się dietami tylko po prostu jedz rozważnie. Jasne, że słodycze czy fast foody nigdy nie są dobre w nadmiarze, ale nie dajmy się zwariować. Też warto zauważyć, że według wskażnika BMI Twoja waga jest absolutnie prawidlowa! Glowa do gory:)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...