Skocz do zawartości
Forum

potas i magnez


marcino8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Państwa pytanie. Otóż jestem aktywny fizycznie, dużo biegam, ruszam się, gram w piłkę. Od dłuższego już czasu biorę codziennie jedną tabletkę Vita-min plus, ma ona większość potrzebnych minerałów i witamin, jednak mały % jest w nim MAGNEZU i POTASU. Postanowiłem kupić sobie dodatkowo ASPARGIN i biorę dodatkowo jeszcze jedną tabletkę razem z Vita-min plus. Czy można swobodnie mieszać różne związki potasu i magnezu? W Vita-min plus jest jodek potasu, a w Asparginie - wodoroasparginian potasu. Proszę o odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Magnez tylko i wyłącznie w formie cytrynaniu, najlepiej dawkowac go w mniejszych formach co kilka godzin. Nie polecam aptecznego, drogi beznadziejne dawki i slabe dzialanie, jeszcze ci wszyscy pozal sie Boze specjalisci nie maja o niczym wiedzy. Poczytaj sobie fora sportowe tam jest najwiecej rzetelnej wiedzy i zakupuj go tylko w takich sklepach wyjdzie ci taniej i przynajmniej poczytasz rzetelne opinie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o dostarczanie organizmowi wartościowych składników to jestem zwolenniczką dostarczania ich w naturalnych produktach. Wiem, że prościej jest zażyć magnez i potas w tabletce niż przygotować odpowiedni posiłek. Mamy bogactwo produktów z zawartością tych składników, wystarczy tylko odpowiednio ułożyć jadłospis. Nawet w napojach ich nie brakuje np. woda mineralna. No, ale co kto woli:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...