Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne czerwienienie się twarzy


Gość malpa1159

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się, aby to się leczyło. Możesz jednak pójść do dermatologa i porozmawiac o swoim problemie, może masz pokrzywkę. Myślę jednak, że to bardziej sprawa dla psychologa, ponieważ czerwienienie się jest rezultatem stresu.

Odnośnik do komentarza

Czerwienienie się twarzy może być wynikiem stresu. Podczas rozmowy z nauczycielem denerwujesz się, stresujesz i właśnie w taki sposób się to objawia. Nie powinieneś się tym przejmować, ani krępować - wiele osób tak ma i to nic złego. Staraj się o tym nie myśleć, w przeciwnym razie będziesz się jeszcze bardziej stresował bądź wstydził i czerwienienie się pojawi się ponownie. Gdy nie będziesz o tym myslał, a skupisz się na rozmowie, możliwe, że będzie mniejsze. Dobrze jest też nie denerwować się nadmiernie podczas rozmowy z nauczycielem. Podejdź do tego spokojnie i opanowanie. Jeśli nabierzesz pewności siebie i nie będziesz się krępował, ani denerwował rozmową, zaczerwienienie na twarzy nie będzie się pojawiało. Być może minie wraz z okresem dojrzewania. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość kowalek123

Witam. Mam 16lat i problem z czerwonymi policzkami.Problem ten trwa juz z 1rok. Na ogół są zdeczka różowe ale praktycznie nie widac tego. Ale gdy sie stresuję albo pod wplywem emocji lub wykonywania cwiczen fizycznych policzki robią się bardzo czerwone. Niewiem o co w tym chodzi bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

kowalek, ale to normalne.
Gdy się denerwujesz lub wstydzisz podnosi się ciśnienie i dopływa więcej krwi do głowy, a co za tym idzie napełniają się naczynka krwionośne i robisz się czerwony, wiele osób też tak ma, np. po alkoholu.
Osoby, których to spotyka często martwią się z tego powodu, zupełnie niepotrzebnie. Ja się martwię bo mam żylaste ręce i na nogach widać żyły i co - nic na to nie poradzę, tak samo Wy możecie miec cienką skórę i widać żyłki z krwią i czerwienienie się podczas niektórych sytuacji. Nie przejmuj się tym i nie zwracaj na to uwagi, to naprawdę nie jest nic złego.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

A czy to aby na pewno jest problem związany cerą na twarzy? Czy Autorowi nie chodziło przypadkiem o problem związany z emocjami i przez to czerwienieniem się? Temu nie zaradzą żadne kosmetyki. To jest po prostu kwestia czerwienienia się na punkcie kompleksu niższości i podejrzewam o tym właśnie Autor chciał opowiedzieć. Mogę się mylić, ale w opisie jest "jak ktoś mnie zapyta". Tu nie ma nic wspólnego duszne pomieszczenie (podejrzewam że to tylko wymówka).

Najlepszym sposobem (i jedynym!!) jest zmiana sposobu myślenia o samym sobie - bycie pewnym, że jestem warty szczęścia. Ale jak to zrobić? Odpowiedz sobie na pytanie co by Cię dowartościowało, sprawiło i stale sprawiało że poczujesz się megapewnie? Od tego należy wyjść. To są tylko i wyłącznie kwestie kompleksów. Może masz kompleksy na punkcie bycia "gorszym" od rówieśników? Ja jestem pewny że to o to chodzi, a nie czerwienisz się z powodu nauczyciela. Robisz się czerwony z powodu obserwującej Cię klasy, czyż nie?

Problem tylko i wyłącznie w tym, abyś sam Sobie udowodnił, że jesteś zajebisty! Masz pomysł jak to zrobić? Może problem z męskością? Nadgorliwymi rodzicami?

Odnośnik do komentarza

Czerwienie się, owszem, może wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, nieśmiałości i braku pewności siebie, ale dość często występuje też z erytrofobią, czyli lękiem przed czerwienieniem się, co paradoksalnie wzmacnia prawdopodobieństwo pojawiania się rumieńców na twarzy. Wynika to z działania układu współczulnego, który w czasie stresu pobudza i mobilizuje organizm do działania, co skutkuje m.in. czerwonymi policzkami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...