Skocz do zawartości
Forum

Leczenie depresji na siłowni


Gość v...r

Rekomendowane odpowiedzi

"Czy można pozbyć się depresji na siłowni"

Nie wiem czy można pozbyć się depresji na siłowni, ale wiem, że każda aktywność fizyczna w dużym stopniu przeciwdziała / pomaga w leczeniu depresji.

Do dziś pamiętam nauczyciela WF z podstawówki, który mówił o "ekstazie biegacza". Kiedyś źle mi się to kojarzyło (???), ale teraz wiem o co chodzi.

Ćwiczenia fizyczne i relaksacyjne jak najbardziej wspomagają leczenie zaburzeń depresyjnych.

Odnośnik do komentarza

Na pewno sama siłowania nie sprawi, że depresja zniknie. Jednak słusznie zauważyli przedmówcy, że aktywność fizyczna, wszelki ruch, ćwiczenia poprawiają samopoczucie, ponieważ gdy się ruszamy, do naszego organizmu uwalniają się endorfiny - naturalne hormony szczęścia. To jest na pewno przeciwwaga dla depresyjnego nastroju. Powtarzam jednak, że kliniczna postać depresji powinna być leczona psychiatrycznie (terapia/leki). Ćwiczenia fizyczne mogą byś jednak wsparciem dla terapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz depresje to możesz mieć problemy z apetytem, a jak trenujesz to musisz jeść porządnie żeby organizm miał energie do pracy.

Trening na siłowni jeśli wykonywany w odpowiedni sposób (przewaga ćwiczeń złożonych) to naprawdę bardzo silny bodziec dla organizmu, zmęczy Cie to w ten sposób że będziesz mial z tego satysfakcje co robisz i moze stanie się to twoim nowym zainsteresowaniem, dzięki czemu zapomnisz o codziennych problemach i będziesz miał po cożyć.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś jest chory na depresję i nie leczy jej farmakologicznie to nie ma psychicznej i fizycznej siły aby wyjść z domu a co dopiero ćwiczyć na siłowni.Depresja to bardzo cięźka choroba psychiczna.Chory raczej myśli o śmierci niż dźwiganiu ciężarõw.Trzeba odróżnić depresję od smutku czy poczucia nieszczęścia.Ból psychiczny w depresji jest główną przyczyną samobójstw.To stan trudny do opisania i zrozumienia przez osoby doznające zwykłego smutku.Depresji nie wyleczy sę na siłowni!
Najpierw lekarz psychiatra,farmakoterapia może wspomagana psychoterapią.Po poprawie stanu psychicznego można wrócić do normalnego życia.Depresja jest chorobą przewlekłą,z częstymi nawrotami.Trzeba z depresją nauczyć się żyćPamiętając,że nie każde przykre doznanie to depresja.Co do zasady,depresja nie ma przyczyny i.może się pojawić nawet w szczęśliwym okresie życia.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Gość Verka15

Gdy trafiłam do psychiatry z depresją to usłyszałam, że oprócz przyjmowania leków , powinnam sama coś zrobić by poprawić samopoczucie. Pan dr zalecił jako terapię regularne uczęszczanie na siłownię. Bardzo mnie to zaskoczyło, jednak zastosowałam się do poleceń lekarza. Zaobserwowałam, że po ćwiczeniach znacznie poprawi mi się nastrój i uwalniają się moje hormony szczęścia. Ćwiczenia na siłowni stały się wsparciem dla terapii. Polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...