Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie samemu pomóc z depresją?


Gość d...m

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tak, trochę nie.

Będą sam dla siebie psychologiem masz pewien duży kłopot - jak wymanewrować własną świadomość?

Możesz świadomie podjąć kroki aby się z tego wyciągnąć. Np wychodzić z domu mimo że się nie chce.

Problem sercowy - ok. Czym spowodowany? Złamanym sercem czy jeszcze do tego dorzucić poniżenie?

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Możesz sobie poradzić. Poczytaj w internecie, jest dużo ćwiczeń, rad itd.
Zajmij się jakim sportem, obojętnie co, może być rower, piłka itd. Zmęcz się, bo wysiłek podnosi poziom endorfin, co czyni nas szczęśliwszymi, a wtedy łatwiej radzić sobie z problemami.
Powtarzaj sobie - jestem energiczny, sprawny
- z dnia na dzień, coraz lepiej mi się powodzi.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Jeśli podejrzewasz u siebie depresję to jak najszybciej udaj się do specjalisty! Nie można samemu wyjść z depresji. Jasne, można udawać, zajmować myśli czym innym, ale prędzej czy później to wróci, jeśli nie będziesz się leczyć. Żeby wyjść z depresji potrzebna jest fachowa pomov. Chyba, że to nie jest depresja, wtedy sprawa wygląda inaczej. Jednakże powinieneś udać się do psychologa lub psychiatry.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

z-doświadczenia
Witaj.
Jeśli podejrzewasz u siebie depresję to jak najszybciej udaj się do specjalisty! Nie można samemu wyjść z depresji. Jasne, można udawać, zajmować myśli czym innym, ale prędzej czy później to wróci, jeśli nie będziesz się leczyć. Żeby wyjść z depresji potrzebna jest fachowa pomov. Chyba, że to nie jest depresja, wtedy sprawa wygląda inaczej. Jednakże powinieneś udać się do psychologa lub psychiatry.
Powodzenia!

Znowu wycieczka do specjalisty absolutnie niczego nie zapewnia, a gdy trafimy na konowała (tak jak ja) można się nabawić myśli samobójczych :/

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Ja początkowo bralam antydepresanty. Po roku lekarz stwierdził,ze trzeba zmienić bo słabo na mnie działają. Odstawilam sama i zrobiłam kuracje niacyną z wit c. Po tygodniu poczułam roznice. Jak odejde w koncu od meza tyrana, to juz zupelnie bede latac

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, sama nie jesteś pewna, co jest przyczyną Twojego obniżonego nastroju. Napisałaś, że chyba to przez "problem sercowy" i że chyba to depresja. Tak naprawdę nie jesteś w stanie sama trafnie się zdiagnozować. Możliwe, że Twoje obniżone samopoczucie to nie jest żaden przypadek kliniczny, który od razu trzeba leczyć. Problem sercowy? Co się stało? Nie precyzujesz tego. Źle ulokowałaś uczucia? Zostałaś zdradzona? A może on nie odwzajemnia Twoich uczuć? Oczywiście możesz iść do psychologa, by uporządkować swoje myśli i uczucia, ale uważam, że wiele jesteś w stanie zrobić samodzielnie, jeśli tylko sobie zaufasz. Skoncentruj się na sobie, zapomnij o miłości (przynajmniej teraz). Zadbaj o siebie, wychodź do ludzi, uprawiaj sporty. Sprawiaj sobie drobne przyjemności, by pobudzić mózg do produkcji endorfin. Mam nadzieję, że wyciągniesz wnioski na przyszłość i w niedalekiej przyszłości znajdziesz partnera, z którym będziesz szczęśliwa. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...