Skocz do zawartości
Forum

Czy to jakieś zaburzenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od kilku lat mam dosyć duże "huśtawki nastrojów", nad którymi nie potrafię panować.
A więc, codziennie mam zmianę nastrojów, raz mam stany (nie wiem czy depresyjne), w których nic mi się nie chce robić. Mogę leżeć w łóżku, spać i nic nie robic. W takich momentach chce mi się płakać, a nie wiem dlaczego. Unikam kontaktu z ludźmi i w ogóle rozmów. Potem po kilku godzinach albo kilkunastu pojawia się dobre samopoczucie. Nagle chce mi się żyć, czuję, jakbym mogła zrobić wszystko. Zaczynam wtedy robić miliony rzeczy, ale potem znowu tracę chęć na wszystko. Znów mogę leżeć i nic nie robić.
Mam też tak, że mogę z kimś rozmawiać i po chwili ta osoba mnie tak irytuje, że zaczynam mówić wszystko co o niej myślę. Potem czuję, że nie powinnam jej obrażać, ale nad tym nie panuję.
Właśnie tak wygląda moje życie, i tak w kołko. Czy to mogą być jakieś zaburzenia? Czy powinnam się skonsultować z psychologiem lub psychiatrą?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Nie róbmy z każdej nieprawidliwości problemów psychicznych. Masz wahania nastrojów, nie wyślę Cię do psychiatry, bo jesteś chora! Nie tędy droga. Inaczej cały świat powinnien się leczyć i łykać prochy. Masz wahania nastroju, ale to kwestia do omówienia co najwyżej z psychologiem.
Pozdrawiam, nie popadaj w paranoje, że coś z Tobą nie tak. Jestes tylko człowiekiem.

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie można postawić diagnozy. Możliwe, że w sensie klinicznym jesteś zdrowa, ale należałoby to sprawdzić, idąc do specjalisty, np. psychologa. Huśtawki nastrojów, o jakich wspomniałaś, mogę pojawić się w przebiegu różnych chorób, np. ChAD, osobowości chwiejnej emocjonalnie itd. Odsyłam do specjalisty i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...