Skocz do zawartości
Forum

Niepokojące objawy zdrowotne, co robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Więc jestem, myślę, dosyć młodą kobietą, bo raptem w wieku 32 lat, a ostatnio mam dziwne objawy. Raz, że mam potężne uderzenia gorąca, dwa, że mam wrażenie, że czasem strasznie kołacze mi serce. Innym razem mam uczucie dużej ospałości. Zupełnie nie wiem, co to mogłoby być. Żywię się raczej normalnie, czasem zdarzy się jakaś pizza, wino, czy piwo, ale na codzień staram się jeść dużo warzyw i sporzywać dużo wody. Ktoś może mi wyjaśnić, o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza

rzeczywiście, na podobne objawy jesteś trochę za młoda. Ja mając 50 lat nie miałam podobnych. Myślę, że najlepiej po prostu będzie, jak udasz się do lekarza. Bojak jeszcze właśnie u dojrzałej kobiety takie objawy mogą być przy menopauzie, tak u Ciebie mogą być sygnałem, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Szczeólnie właśnie te uderzenia gorąca i kołatanie serca. Możesz mieć na przykład problemy z hormonami a znimi niema specjalnie żartów…

Odnośnik do komentarza

To fakt, że są to objawy już typowo do zdiagnozowania u specjalisty. Swoją drogą… nie czekałabym na publiczną słuzbę zdrowia, bo nim się dopchasz w kolejkach, to minie pół roku (można się śmiać, ale taka prawda…). Sama miałam problemy neurologiczne i jak raz poszłam do lekarza w publicznym szpitalu, to najpierw mi powiedział, że on wie, co to jest i to wyeczymy. Następną wizytę u niego miałam coś właśnie koło 8 miesięcy później, to stwierdził, że on nie ma mojej karty, nie wie co mi jest i mi nie pomoże… wyobraźcie sobie mój ból i rozżalenie… 8 miesięcy czekania z nadzieją… Tymczasem później ktoś mi polecił Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej , gdzie umówiłam się na następny tydzień na badania (bo w sumie mi nie pasowały terminy w tygodniu, w którym dzwoniłam).

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmowczynią i też polecam ten ośrodek. Wcześniej jak chodziłem do lekarza z NFZ to on mi przepisywał jakieś tabletki, które, jak się później dowiedziałem, mogły mi niemal dosłownie roznieść serce. Dopiero jak się udałem właśnie do kardiologów z tego NZOZu, to przeprowadzili porządne badania ciśnieniowe i EKG metodą Holtera (czyli przez 48 godzin na bieżaco były zbierane dane). Okazało się, że cisnienie w rzeczywistości mam dużo niższe, niż mi wychodziło u lekarza (pan doktor mi wyjaśnił, że to jakieś nadcisnienie białego fartucha, czyli z emocji było wyższe). Okazało się, że spokojnie mogłem brać mniejszą dawkę leków i też mi dali takie, które w żaden sosób mi nie szkodziły.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem… do Krakowa trochę mam, ale warto przyjechac do specjalistów, bo tutaj nikogo takiego w okolicy nie znajdę. Ale jeśli to nie jest sprawa kardiologiczna, tylko te chormony, to co wtedy? Bo na razie piszecie o neurologu i kardiologu i nie watpię w ich kompetencje, ale jednak kwestia chormonów to zupełnie inna specjalizacja lekarska.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady z tymi specjalistami ,na początek trzeba zrobić podstawowe badania u internisty,do specjalisty idzie się jak już wiemy w jakim kierunku idzie schorzenie.
Lekarz prywatny to żadna gwarancja,zależy zresztą na kogo się trafi.
przesadzasz ,że w okolicy nie znajdziesz lekarza,żeby zrobić badania.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

klasykaB po pierwsze faktycznie nie przesadzaj, ka-wa też Ci dobrze radzi!
Po drugie to prawda co piszesz, ale mają też tam niezbędną aparaturę i, przede wszystkim specjalistów, od Endokrynologii. No i przede wszystkim mają dobre ceny. Widywałam i ceny wizyty po 300 złotych, a tu masz za połowę tego specjalne badania. Myślę więc, że jeśli szukać dobrej opieki medycznej, to tam znajdziesz i dobrą kadrę, i nowoczesne metody badania, a wszystko to w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiscie… jak sama przeglądałam ofrty innych przychodni, to się za głowę łapałam, jak widziałam ceny, a tutaj są co najmniej bardzo dobre dla nas pacjentów… mam nadzieję tylko, że będa potrafili mi pomóc, bo ta przypadłośc jest, delikatnie mówiąc, niepokojąca. Ale dzięki za wasze opinie i podpowiedzi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...