Skocz do zawartości
Forum

padaczka alkoholowa


Gość dinoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 26 lat od kolo roku pije piwo:( chciałam przestać, ale boję się padaczki! Ostatnio musialam natychmiast się napić bo byłam prawie ze pewna ze dostanę padaczke, zaczęły mi zrzec nogi i czułam niepokuj! Parę min po wypiciu piwa poczułam się lepiej. Do lekarza po tab przeciw padaczkowe nie mogę iść bo nie mam ubezpieczenia, czy pomoże jeśli stopniowo będę obstawiać alkohol?

Odnośnik do komentarza

Padaczka alkoholowa nie występuje u osób, które piją od roku i to piwo. Dotyczy to alkoholików, którzy są w ostrej fazie alkoholowej i piją od wielu lat. Nie musisz więc tym się przejmować.Poza tym na padaczką alkoholową nie bierze się tabletek, wtedy leczysz się stacjonarnie.
A to co Cię dotyczy to może po prostu początek uzależnienia - alkohol uspokaja Ciebie, redukuje napięcie.

Odnośnik do komentarza

No coż trzęsły Ci się nózki, to pewnie aldehyd octowy po wczorajszych piwkach a nie padaczka. Kup sobie w aptece orsalit nutris lub riposton ze 2 saszetki lub litorsal- trzeba uzupełnić mikroelementy.

Po prostu sa przez alkohol z dnia poprzedniego wypłukane mikroelementy uzupełniamy. Jak nie można inaczej to szklanka wody z odrobiną miodu i wyciśniętą połówką cytryny, sok z kwaśnych ogórków.

A najlepiej pić mądrze, czyli rzadko i niedużo. Dziewczyna jako osoba wrażliwsza szybciej się uzależnia od alkoholu niż chłopak- miej to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Gość spinka34

Wątpię, aby picie piwa wywołało padaczkę alkoholową. Chyba , że pijesz go w bardzo dużych ilościach, non stop przez cały dzień i nie trzeźwiejesz w ogóle. Padaczkę alkoholową dostają zaawansowani alkoholicy , którzy piją mocniejsze trunki. Aby doszło do padaczki organizm musi być przez bardzo długi czas w ciągu alkoholowym, alkoholik nie trzeżwieje , np. po obudzeniu pije ponownie. Ciąg trwa kilka tygodni lub miesięcy. Ile piw wypijasz dziennie?czy pijesz non stop, cały dzień?

Odnośnik do komentarza

dinoz, padaczka alkoholowa występuje w okresach abstynencji u osób uzależnionych od alkoholu. Jeśli obawiasz się, że może u Ciebie dojść do tego typu powikłań, to powinnaś jak najszybciej przestać z piciem, a najlepiej udać się na terapię. Najwidoczniej masz problem z alkoholem. Nie przestajesz pić z obawy przed padaczką? To niedorzeczne! Pijąc, jeszcze bardziej degradujesz sobie zdrowie. Zastanów się! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość konwersja12

Mój mąż dostał właśnie padaczki byłam zła bo wiedziałam że to nastąpi prędzej czy poźniej nic do niego nie docierało że się uzależni aż do tej pory ,Mam nadziej że to go coś nauczyło ma dopiero 33 lat t które potrzebują jego opieki .Nie jest typem człowieka który pije nie ma żadnej patologi ale wypijając 4 piwa dziennie i pewnie cos tam jeszcze napewno to doprowadziło do alkoholizmu jest uzależniony w 100% .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...