Skocz do zawartości
Forum

Różne twarze


Gość Arekk5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pewien kłopot ze sobą - chyba mam kilka twarzy i nie mogę sobie z tym poradzić

Wśród znajomych jestem duszą towarzystwa - raczej to ja mówię a inni słuchają dodatkowo zawsze potrafię wszystkich rozbawić

Wśród rodziny/na studiach/ w pracy (tam gdzie pojawiają się obowiązki) jestem profesjonalistą - wykonuje dobrze swoje zadania/niewiele mówię/ raczej słucham

Męczące się dla mnie staje to że wśród znajomych jestem królem towarzystwa, a w pracy czy przy rodzinnym stole siedzę spokojniutki i słucham.
Obowiązki zrobione zawsze dobrze, ale doskwierające jest jak przełożony do mnie coś mówi a ja nagle robię się czerwony a i nawet czółko się przypoci.

Ktoś coś :)?

Odnośnik do komentarza

Jest takie japońskie przysłowie. Mówi ono o trzech twarzach człowieka. Pewnie je znasz. Pierwsza z twarzy to ta, którą pokazujemy całemu światu, druga to twarz dla przyjaciół i rodziny, a trzecia pojawia się wówczas, gdy odkrywamy tą dobroczynną stronę samotności, gdy poznajemy siebie tak naprawdę. Myślę, że nie masz się czymś martwić, człowiek się zmienia, z sekundy na sekundę, stajemy się coraz bardziej do siebie niepodobni. Ale to nie tylko Ty tak masz ;)

Odnośnik do komentarza

Dlatego jak poznajemy drugiego człowieka, to jest on dla nas bardzo interesujący jak w rożnych sytuacjach poznajemy jego różne twarze. Najbardziej przykre jest, gdy poznamy jakąś jego twarz, która mówi o cwaniactwie, nieszczerości, podlości wręcz- jeśli u Ciebie taka twarz gdzieś się bokami nie ukrywa, to nie masz się co martwić- jesteś po prostu ciekawym człowiekiem:)

Odnośnik do komentarza

Tam gdzie bardziej się starasz to adrenalina dodaje Ci siły do działania bo chcesz dobrze wypaść, miec lepszą opinie, a w domu juz nikogo nie zaskoczysz, nie zadziwisz wiec się nie starasz, uważam że to nie jest to ze masz niejedno oblicze ale Twoje zachowanie się zmienia względem sytuacji, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...