Skocz do zawartości
Forum

Czy to nerwica lękowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, mam trochę hipochondrię. Od ostatniej infekcji dolnych dróg oddechowych, w której wystąpiło krwioplucie i świszczący oddech ciągle myślę o nowotworze płuc. Pare dni temu dostaję małych ataków paniki, i mocno i głeboko oddycham, żeby sprawdzić czy nie mam świszczącego oddechu, na początku to kontrolowałem.. Teraz co jakiś czas boję się że przestanę oddychać, oddycham głęboko, boje się że ''zapomnę'' o oddychaniu, wiem że to dziwnie brzmi. Mam tabletki antylękowe ale słabo działają

Odnośnik do komentarza

Witaj żeby stwierdzić nerwice potrzebna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który wyda swoją opinie.Ja choruje na nerwice lękowo - depresyjną. żeby stwierdzić na 100 % nerwicy musiałam porobić pare badań żeby sprawdzić że moje dolegliwości są spowodowane nerwicą . jesteś młodą osobą,masz jakieś wsparcie rodziny ? pomagają ci gdy jest zle ? poszukaj osób z podobnymi dolegliwościami jakie ty masz, grupy wsparcia, gdzie nie wszyscy będą tacy anonimowi . w razie jakiś pytań śmiało możesz pisać

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Uważam, że potrzebna ci jest pilna konsultacja psychiatryczna oraz uczciwa rozmowa z lekarzem. To mogą być oznaki lęku napadowego, czyli absolutnie nic przyjemnego... moja choroba zaczęła się podobnie, od tamtej pory miął jakiś czas i jest lepiej ( głównie za sprawą farmakologii i psychoterapii ), ale za nim dotarłam ( resztkami sił ) do momentu diagnozy, kilka razy na poważnie odechciewało mi się żyć. Na szczęście jest na to sposób : spotkanie z lekarzem, który na pewno pomoże. Nie warto tracić czasu na zastanawianie się, umartwianie, niepotrzebny stres, po prostu zacznij działać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...