Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko zajścia w ciążę w wyniku stosunków bez zabezpieczenia


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 27 lat, wraz z partnerem (33) od jakiegoś roku kochamy się bez zabezpieczeń. Trzy razy "kończyliśmy we mnie" i nic się nie wydarzyło. Zaczynam się zastanawiać,czy wszystko jest ok, skoro od tak długiego czasu nie mieliśmy żadnej wpadki?Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę,gdy partnerzy odbywają taki stosunek bez zabezpieczeń? Prosimy o odpowiedź. Ps. Dwa lata temu miałam badania szpitalne (usg, badania hormonów). Wszystko było ok. Natomiast cały czas mam problem z obfitymi miesiączkami.

Odnośnik do komentarza

~autorka
No nie wiem właśnie? I to mnie zaczyna martwić, bo skąd mamy wiedzieć, czy jest problem z płodnością? Nigdy nikt nam czegoś takiego nie powiedział...

Najlepiej zrobić badania w tym kierunku. A może partner ma problem z jakością nasienia tzn plemniki są mało ruchliwe. Zalecam badania w tym czy innym wypadku.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Co to jest 3 razy wytrysk do środka w ciągu roku? 3 razy w tygodniu to wtedy można się martwić że coś nie tak z płodnością. Namawianie w tym przypadku do badań świadczy o niekompetencji radzących tutaj.
Tak apropo to podejmujesz stosunki bz, nie wiedząc w jakiej fazie cyklu jesteś i kiedy jest faza płodna? Faza płodna to wtedy gdy śluz szyjki macicy ma postać rzadkiego, przezroczystego, ciągliwego, bardzo podobnego do śluzu lubrykacyjnego, ale bardziej lepkiej wydzieliny. Zobacz ile laurette ma lat i pomyśl jakie może mieć doświadczenie i wiedze osoba sporo młodsza nawet od Ciebie? :-)

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc- nawet nie spojrzałam na wiek. Właściwie, to moje pierwsze pytanie i byłam pewna, że odpowiadają tu lekarze...
Co do fazy, nie zwracałam na to uwagi i nie liczyłam dni płodnych, bo bylo mi to po prostu niepotrzebne.
Tak się ostatnio zaczęłam zastanawiać, tyle wpadek na świecie i skąd to niby? Więc pomyślałam, że u nas jest coś nie halo.
Dzięki Derick, trochę mnie uspokoiłeś/as, że głupio myślę:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...