Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych


Gość anteek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ona.1993

ostatnio kochałam sie z moim chłopakiem z prezerwatywa, pozniej było 4 posuniecia bez gumki, nastepnie po jakims czasie on doszedł nie! we mnie. biore od ponad roku regularnie micory***21, ostatnio zmieniłam na le***e. czy moge byc w ciazy ?, wiem ze przed wytryskiem wydobywa sie cos takiego jak preejakulat, ale mimo tego ze biore tabletki REGULARNIE moge byc w ciazy ?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli bierze Pani tabletki zgodnie z zaleceniami producenta. Nie doszło u Pani do ostrych wymiotów lub biegunki w ciągu 3-4 godzin od zażycia tabletki. Nie bierze Pani innych leków, preparatów, które mogą osłabić działanie tabletek. Nie zapomniała Pani wziąć tabletki i przyjmujesz je mniej więcej o tej samej porze. Wówczas powinnaś być w pełni chroniona. Nie musicie też stosować dodatkowego zabezpieczenia w postaci stosunku przerywanego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Rany, to po co wy bierzecie tabletki i kto wam je przepisal bez wytlumaczenia jak to sie stosuje i jak dziala. Na tyle dorosli na seks? Chyba jednak nie! Naprawde zanim sie zacznie warto zapytac kogos doswiadczonego albo lekarza. To nie boli a przydaje sie taka wiedza!

Odnośnik do komentarza

Jeśli bierzesz tabletki i przeczytałaś to co wyżej ekspert napisał: nie wymiotowałaś, nie brałaś jakiś silnych leków, antybiotyków(wtedy lepiej używać np. gumki przez czas brania) i nie miałaś biegunki, nie ma opcji żebyś zaszła w ciąże i nie ma potrzeby używania innej antykoncepcji(no chyba że robi się to z różnymi Panami...). Tabsy w pełni zabezpieczają także podczas przerwy, gdy ich nie bierzesz-sama się przekonałam, bez żadnych prezerwatyw itp.

Odnośnik do komentarza

Witam!
od jakiś dwóch lat razem z dziewczyną stosujemy prezerwatywy teraz zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne (sylvie 20). Bierze je już ponad 7 dni (w broszurkach uniwersalnych jest napisane że to wystarczający czas aby zaczeły działać w 100% ich możliwości (wiemy że żaden środek anty nie daje 100% pewności)). Chcemy odstawić prezerwatywy lecz mamy wątpliwości co do działania tabletek. Jak sprawdzić czy tabletki już zabezpieczają? Jak poznać że wystąpiło jajeczkowanie? Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże przy stosowaniu prezerwatyw jakie przy tabletkach antykoncepcyjnych a jakie przy połączeniu obydwóch środków?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam pytanie w zwiazku z indeksem Pearla, ktory pokazuje, ze ilosc kobiet, które "wpadły" przy stosowaniu sie do zalecen ( czyli braku biegunki, wymiotow, nie przyjmowaniu antybiotykow, dziurawca itp. itd. ) wynosi 0,01 lub wiecej. Mniej wiecej 1 kobieta na 100 zachodzi w ciaze mimo stosowania sie do zalecen, w zwiazku z tym moje pytanie : DLACZEGO CZASAMI JEDNAK ANTYKONCEPCJA DOUSTNA ZAWODZI? Jak to sie dzieje, jak do tego dochodzi? Pisze o przypadku kiedy na pewno nic sie nie dzialo, tabletki byly brane codziennie o tej samej porze itp. Bardzo prosze o odpowiedz eksperta,
pozdrawiam serdecznie.
Katarzyna

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w połowie brania 2giego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Po pierwszym opakowaniu w 7-dmio dniowej przerwie doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia ale on mówi że tam tego nie zrobił, a gdyby zrobił to czy jest ryzyko ciąży jeśli brałam pigułki od pierwszego dnia okesu przez 21 dni żadnej nie ominełam a różnica się wachała koło 3godzin w braniu tabletek.

Odnośnik do komentarza

bedoka
Witam. Jestem w połowie brania 2giego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Po pierwszym opakowaniu w 7-dmio dniowej przerwie doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia ale on mówi że tam tego nie zrobił, a gdyby zrobił to czy jest ryzyko ciąży jeśli brałam pigułki od pierwszego dnia okesu przez 21 dni żadnej nie ominełam a różnica się wachała koło 3godzin w braniu tabletek.

Nawet jesli partner skonczy w Tobie w momencie przerwy od tabletek to ryzyko ciazy jest znikome.W czasie przerwy jest sie takze chronionym gdy regularnie bierze sie tabletki.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Biorę regularnie tabetki antykoncepcyjne. Nigdy żadnej nie opuściłam i mniej wiecej w tym samym czasie je zazywam. Kochałam się z moim facetem po raz 3 w ciągu tego samego dnia. Pękła prezerwtywa ale on nie miał wytrysku ani nie był ku temu bliski. Strasznie się boję ponieważ słyszałam że preejakulacie znajądują sie takie plemniki. Czy mogę się bardzo obawiać? Proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Skoro tabletki bierzesz zawsze mniej więcej o tej samej godzinie, nigdy żadnej nie pominęłaś to raczej w ciąży nie jesteś i nie ma się czym denerwować. Wkońcu po coś bierzesz te tabletki, wiec spokojnie... My przy tabletkach już prezerwatywy nie używamy i w ciąży nie jestem więc spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...