Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko śmierci podczas kolonoskopii i gastroskopii.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rak jelita

Oczywiście, że rak jest możliwy. Powiem nawet więcej - często takie objawy są ignorowane i przez to, że ktoś nie zrobił kolonoskopii bo myślał, że to hemoroidy to stracił życie. Jeśli masz jakieś dolegliwości koniecznie idź do lekarza i zrób wszystkie zlecone badania. Chociaż na badaniach też często od razu wszystko nie wyjdzie więc pewności nie ma nigdy.

Rak jelita grubego jeśli już pojawia się krew zwykle jest dość zaawansowany więc szanse na przeżycie maleją z każdym dniem. Tak jak zresztą szanse na wyleczenie w tak zaawansowanym stadium.

Nie wiem co Ci poradzić. Ja bym już spanikował na maksa. Poczytaj zresztą o tym. To nie są żarty i nie można tego zwalać na hipochondrię. Mój kolega zmarł na raka jak miał 22 lata. Bo też to olewał i miał podobne objawy do Twoich.

Odnośnik do komentarza

I Internecie co drugi post powie Ci ze masz raka. Gastroskopia wcale nie jest taka tragiczna. Sama ją miałam dwa lata temu i dalej żyje :) kolanoskopia nie jest zbyt przyjemna ale pomysl w ten sposób ze mus to mus. Jeżeli chcesz być zdrowy a zakładam ze chcesz to trzeba byc twardym i to przejść :) A Gastroskopia naprawde nie jest taka straszna. Chyba gorsze jest to ze tak sobie w glowe wkrecamy przed zabiegiem niz cały zabieg. To doslowie 5 min roboty :D

Odnośnik do komentarza

Mialam raz kolanoskopie kiedys. Wtedy jeszcze nie bylo dostepnego tak szeroko rezonansu. Nie wiem czy rezonans moze zastapic kolanoskopie ale jesli tak to wolalabym zaplacic kilkaset zlotych i miec rezonans. No ale jesli juz trzeba zrobic to wiadomo trzeba.

Odnośnik do komentarza
Gość Renka Lila B.

?

W dniu 2.03.2016 o 20:32, Bajkik napisał:

Autorze dlaczego piszesz na forum że masz 16 lat a w Twoim profilu napisałeś że 20? Myślę że robisz sobie głupie żarty z tymi całymi IBSami i nowotworami.

:classic_huh:Odniosłam ja takie samo wrażenie ! Hah !!! Smutno-śmieszne* to 

Odnośnik do komentarza

Miałem 2x gastroskopię - jest całkowicie bezbolesna. Bułka z masłem. Kolonoskopię miałem 1x. Zero bólu - doktor dał mi znieczulenie dormicum z fentanylem. Po kolonoskopii - gdy dowiedziałem się że nie mam raka - czułem się super. Nie słuchajcie bzdur o rzekomych bólach w trakcie tych badań. To kłamstwo.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.03.2016 o 20:01, Gość ambra napisał:

Nie wiesz, że śmiech leczy? Stąd wizyty dr Klowna na oddziałach pediatrycznych. Przestań wmawiać sobie raka. Poczytaj o ciąży urojonej, to może zrozumiesz, że psychika ma olbrzymi wpływ na ciało

-majac 16 lat za wczesnie na raka-poki co  ztrzy razy tyle....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...