Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza tabletka przyjęta w złym dniu


Gość Karolia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałam miesięczną przerwe w braniu tabletek atykoncepcyjnych,  pierwszym dniem krwawienia był 14.03.2011 a pierwsza tabletkę przyjełam dziś 21.03.2011 czyli 8 dnia od 1 dnia krwawienia, pomylił mi się tydzien przerwy miedzy blistrami z przyjęciem pierwszej tabletki. Co w takiej sytuacji powiam zrobić? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

No raczej ta antykoncepcja nie będzie teraz na takim poziomie jak powinna. Bierz dalej tabletki, ale nie traktuj ich jako zabezpieczenia przed ciążą. Po wzięciu opakowania zrób przerwę, dostaniesz okresu. Przy kolejnym opakowaniu będzie już dobrze, ochrona będzie wysoka.

Odnośnik do komentarza
Gość 21paulina21

Witam mam pytanie. kochałam się z moim chłopakiem, nastepnie drugiego dnia wzięłam już ostatnią tabletkę. była przerwa dostałam miesiączkę, ale zapomniałam pierwszej tabletki z kolejnego opakowania mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Cześć:) mam pytanko bo nie wiem co robic...Po przerwie zdecydowałam sie brac tabletki antykoncepcyjne. W pierwszym dniu pojawiły sie plamienia wraz z krwia wiec wzielam pierwsza tabletke. Przez dwa kolejne nic biorac dalej tabletki nie mialam nic dlatego zaprzestalam do pojawienia sie tego wlasciwego juz okresu biorac tabletke w pierwszym dniu. Moje pytanie czy jestem dalej zabezpieczona mimo wzietych 2 tabletek przed i 2 dni przerwy bez tabsow???

Odnośnik do komentarza

Witam, mój problem wygląda następująco: lekarz zapisał mi pierwsze tabletki antykoncepcyjne, jednak nie wytłumaczył mi jak je stosować. Przeczytałam ulotkę, jednak umknęła mi informacja o tym, że należy je wziąć podczas krwawienia. W ten sposób skończyło się na tym że pierwszą wzięłam tydzień po zakończeniu miesiączki i biorę je od 9 dni regularnie. Chciałam zapytać, co powinnam teraz zrobić? Czy odstawić je już teraz i poczekać na krwawienie? Czy brać opakowanie normalnie do końca i zrobić siedmiodniową przerwę? I czy jestem w tym momencie zabezpieczona, czy lepiej poczekać do następnego opakowania?
Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Chciałam zapytać o antykoncepcje hormonalną. Mam 19 lat i zdecydowałam się własnie na taką formę ochrony przed ciążą. Pierwszą tabl. miałam zażyć w pierwszym dniu cyklu. Wczoraj póżnym wieczorem pojawiło się krwawienie ale chcąc wybrać stałą godzinę przyjmowania tabletek zdecydowałam, że zażyję ją następnego dnia rano. Czy zrobilam to prawidlowo ,czy jestem chroniona przed ciążą od pierwszego dnia?

Odnośnik do komentarza
Gość VViktoria

Oznacza to najprawdopodbniej,ze zaczełas branie tabletek od drugiego dnia cyklu.W takim przypadku wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni. Dopiero po 10 tabletkach uzyskuje się pełne działanie antykoncepcyjne.

Odnośnik do komentarza

Po kilku miesięcznej przerwie w braniu tabletek, zostaly mi przepisane Diane35, mialam problem z plamieniami roznymi, bo bralam bromergon, gdy dostalam okresu (silniejsze plamienie) zazylam pierwszą tabletkę Diane i wtedy w zasadzie moj okres sie skonczyl. No i teraz nie wiem czy bylo to tylko plamienie czy faktycznie okres, który się zatrzymał ale odkad zaczelam brac tabletki zadne krwawienie juz się nie pojawilo, wiec podejrzewam że to byl jednak okres. Zabezpieczałam się dodtakowo jeszcze przez 2 tygodnie, czy mogę juz polegać na samych tabletkach? Dodam że mam PCO.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...