Skocz do zawartości
Forum

Zadręczanie się przeszłością


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zadręczaniem się swoją przeszłością. Wszystko zaczęło się od sytuacji gdy poznawałem swoją dziewczynę a jednocześnie "kręciłem" z innymi. Kręciłem w cudzysłowiu bo z jedną się całowałem a z drugą pisałem w charakterze sextingu, ale z żadną nie planowałem wspólnego życia. Czuję się nielojalnie w stosunku do mojej obecnej dziewczyny mimo tego, że wiem że na tamtą chwilę nic nas nie łączyło. Sytuacja w której miałem kontakt z tamtymi dziewczynami to +/- 3 tygodnie od poznania mojej obecnej i okres w którym byliśmy jeszcze przed naszym pierwszym spotkaniem. Dodam jeszcze, że w tym czasie ciężko mi było określić czy moja obecna dziewczyna jest dla mnie odpowiednią osobą. 
O całej sytuacji powiedziałem jej już kilka miesięcy temu, powiedziała mi że nie ma mi tego za złe bo nic nas nie łączyło i mogłem przecież spotykać się z innymi, ale ja chyba mam samemu sobie za złe to że tak się wydarzyło. 

Uczęszczam do psychoterapeuty i poruszyłem z nim ten wątek. Powiedział mi, że nie powinienem się tym przejmować bo na tamtą chwilę nie byliśmy na nic umówieni, nic nas nie łączyło i to naturalne, że ludzie randkują z innymi osobami, a później wybierają sobie tą właściwą. 

Na chwilę poczułem ulgę, że faktycznie nie zrobiłem nic złego, że faktycznie jest tak jak mi powiedział, ale mimo to następnego dnia znów zacząłem o tym myśleć, rozpamiętywać to i znów zacząłem czuć się winny. 

Proszę o poradę, czy moje myślenie jest słuszne, czy jest to zwykłe zadręczanie się, któro może mieć podłoże w chorobie. Dodam, że moje całe życie opiera się na zamartwianiu, rozpamiętywaniu, lękach, mam lękowy styl przywiązania i bardzo rzadko udaje mi się wyrwać z tego stanu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...