Skocz do zawartości
Forum

Pragnę mieć dziecko


Gość Chcebycmama666

Rekomendowane odpowiedzi

Danuta718
To, że kobieta jest jeszcze młoda nie jest wyznacznikiem tego że będzie złą matką.
Zastanawiają mnie tylko te trzy szóstki. Jednak jak by nie patrzeć, temat jest bardzo chwytliwy...

Autorka wyjaśniła że te szóstki to przypadek:-)
Myślę że gdyby więcej kobiet (niezależnie od wieku) decydowały się na dziecko świadomie jak autorka a nie z przypadku to byłaby szansa na troszkę lepszy świat.

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Bajkik][quote~margolcia_63
To nawet tego nie wiesz, że dziecko nabywa wartości już w 3 roku życia,

Boże.... Co za bzdury.


To akurat jest prawda. Trzeba trochę wiedzy przyswoić :).
Jednak dobrze piszesz że gdyby każdy przyszły rodzic tak postępował to by było zdecydowanie lepiej.
Na koniec mała rada na przyszłość. Zanim komuś pojedziesz wpierw zastanów się czy sam byś chciał usłyszeć takie słowa...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się że dziecko od maleńkości kształtuje się moralnie, nie przeczę, jednak mam doczynienia na codzień z dziećmi od 6 do 9 roku życia, potrafią co najwyżej odróżnić dobro od zła (co i nie zawsze) na kształtowanie moralne rodzice mają trochę czasu, więc nie można od autorki wymagać by jeszcze nie będąc w ciąży, wiedziała jakie wartości chce przekazać dziecku (bo w to, że chce wychować dobrego człowieka wierzę głęboko)

Z tym tekstem o rozmnażanie to faktycznie przesadziłam, więc biję się w pierś i przepraszam.
Myślę że osoba, która atakowała autorkę też powinna, ale to już nie moja sprawa. Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

~margolcia_63
To nawet tego nie wiesz, że dziecko nabywa wartości już w 3 roku życia

Bajkik
Boże.... Co za bzdury.

Nie zgadzam się i uważam, że margolcia63 ma rację w tym, że dziecko już od najmłodszych lat swojego życia nabywa wartości wpajane właśnie przez nich . Wartość człowieka jest niczym innym jak cechami nabytymi od rodziców.Wszystko to, na jakiego człowieka ono wyrośnie w przyszłości, zależy tylko od podejścia takich rodziców do dziecka.

Odnośnik do komentarza

Ta... ciekawe dlaczego nie wszystkie DDA wyrastają na alkoholików, a kobiety maltretowane w dzieciństwie są wspaniałymi matkami.
Moi rodzice wpajali mi wartości rasistowskie i antysemickie a jestem jednak tolerancyjnym człowiekiem i nie mam w sobie ani grama tych wartości.
Bóg dał nam rozum i wolną wolę,
Nie wszystko jest czarne lub białe!

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Rasizm nie jest wartością, raczej stereotypem w myśleniu lub uprzedzeniem i wynika z lęku przed obcym, nieznanym. Wcale nie pozbawionym podstaw jeśli się prześledzi żywot ludzi pierwotnych. Temat rzeka.
Alkoholizm jest uzależnieniem. Druga rzeka.
Dawanie rozumu przez boga pominę. Tylko zważ, jeśli dziecko we właściwym momencie nie zostanie zsocjalizowane, nauczone będzie zwierzątkiem, takie przypadki były opisywane.

Odnośnik do komentarza

~margolcia_63
Rasizm nie jest wartością, raczej stereotypem w myśleniu lub uprzedzeniem i wynika z lęku przed obcym, nieznanym. Wcale nie pozbawionym podstaw jeśli się prześledzi żywot ludzi pierwotnych. Temat rzeka.
Alkoholizm jest uzależnieniem. Druga rzeka.
Dawanie rozumu przez boga pominę. Tylko zważ, jeśli dziecko we właściwym momencie nie zostanie zsocjalizowane, nauczone będzie zwierzątkiem, takie przypadki były opisywane.

Myślę w inny sposób, tak czy siak każdy ma prawo do swojego zdania. Jeszcze raz przepraszam za to rozmnażanie. Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Bajkik

Myślę że osoba, która atakowała autorkę też powinna, ale to już nie moja sprawa. Pozdrawiam:-)

Jeśli masz mnie na myśli to z mojej strony nie był atak tylko po prostu podejrzenia. Zapewne większość uczestników wie co oznaczają trzy szóstki i nie czuję się winna że coś takiego napisałam. Jeśli faktycznie napisałam coś nie tak- przeproszę ale póki co nie widzę podstaw.

Odnośnik do komentarza

Danuta718
Bajkik

Myślę że osoba, która atakowała autorkę też powinna, ale to już nie moja sprawa. Pozdrawiam:-)

Jeśli masz mnie na myśli to z mojej strony nie był atak tylko po prostu podejrzenia. Zapewne większość uczestników wie co oznaczają trzy szóstki i nie czuję się winna że coś takiego napisałam. Jeśli faktycznie napisałam coś nie tak- przeproszę ale póki co nie widzę podstaw.

Nie no co Ty, Ty nic złego nie napisałaś:-) przeciwnie, uważam że jesteś bardzo miłą osobą.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

Wartości jakie rodzice przekazują dziecku są bardzo ważne, kształtują przyszłość dziecka. Ale jak nie znając mnie osobiście , nie wiedząc jakie mam wartości, doświadczenia itd. Można oceniać co przekaże dziecku? ! Nie ma idealnych matek.. Ale będę wychowywać moje dziecko najlepiej jak będę umiała!

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

~margolcia_63
To nawet tego nie wiesz, że dziecko nabywa wartości już w 3 roku życia, a nie po 18 -tce?

A czy ja napisałam że tego nie wiem? Ale raczej chyba logiczne jest to że noworodkowi nie będę mówić jakie wartości powinien obrać w życiu prawda? Nie ma matek idealnych ale wychowam moje dziecko najlepiej jak potrafię.

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

~margolcia_63
Z prostego powodu, bo jestem przeciwko bezrozumnemu rozpłodowi, ludzi i zwierząt.

Wytłumacz mi z czym masz problem? Co jest złego w tym że pragnę mieć dziecko? Kiedyś kobiety w tym wieku rodziły i to było NORMALNE.
Twoim zdaniem 17 latka która pragnie szczerze mieć dziecko nie ma rozumu, a taka 30 latka która rodzi dziecko a potem je porzuca ma rozum? Albo taka która morduje swoje dziecko zanim to zdarzy spojrzeć na świat ma rozum?
Jeśli nie odpowiada Ci mój wybór, to że pragnę być matką po co w ogóle się tutaj udzielasz? Po co w ogóle czytasz moje posty? Jest to moim zdaniem całkowicie bezsensu ale oczywiście nikt nie zabroni ci się udzielać :)

Odnośnik do komentarza
Gość Chcebycmama666

DarkRivers
Nie musisz się tłumaczyć. Skoro uważasz, że postępujesz słusznie, to i niech tak pozostanie.

Masz rację nie muszę się tłumaczyć. Postępuje w zgodzie z sobą więc napewno postępuje dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelle

POWIEM TAK.W KAŻDYM WIEKU MOŻNA ZOSTAĆ DOJRZAŁĄ I MĄDRĄ ORAZ CIEPŁĄ I KOCHAJĄCĄ MAMĄ.ALE PISZĄC,ŻE OBAWIASZ SIĘ IŻ W PÓŻNIEJSZYM WIEKU MOŻESZ NIE ZAJŚĆ W CIĄŻE,TO NAJGORSZE BZDURY JAKIE MOŻESZ WYPISYWAĆ.WŁAŚNIE W PÓŻNIEJSZYM WIEKU.MAM NA MYŚLI TAK PO 25 ROKU ŻYCIA I BLIŻEJ 30 MOŻNA BARDZIEJ URODZIĆ ZDROWE DZIECKO NATOMIAST W WIEKU NASTOLETNIM(Z UKŁADEM ROZRODCZYM SĄ PEWNE PROBLEMY) MOŻNA URODZIĆ CHORE DZIECKO,ALE NIEPOWIEDZIANE ŻE I W WIEKU DOJRZAŁYM.BO O ILE CZŁOWIEK JEST MĄDRY TO WIE,ŻE CHORE DZIECKO RODZI SIĘ TYLKO WTEDY KIEDY BYŁA LUB JEST PATOLOGIA ZDROWOTNA W RODZINIE I TYLE.JEŚLI U CIEBIE PRZEWAŻNIE LUB W OGÓLE NIE MA PATOLOGI ZE ZDROWIEM TO DZIAŁAJ.ALE NIE ZABIERAJ SOBIE MŁODZIEŃCZEGO A JEDNOCZEŚNIE WCZESNEGO WEJŚCIA ŻYCIA DOROSŁEGO.BO JEŚLI NAWET NA SWÓJ WIEK JESTEŚ DOJRZAŁA ABY ZAŁOŻYĆ RODZINĘ,TO UWIERZ IŻ W MYŚLACH,SNACH I W DUCHU BĘDZIESZ MIAŁA POWROTY DO TEJ,,WOLNOŚCI'',TAK JAK JA MAJĄC 34 LATA,ZOSTAJĄC PO RAZ PIERWSZY MAMĄ 7 LAT,TO JEDNAK NIGDY NIE ŻAŁUJĘ ,ŻE ZAŁOŻYŁAM RODZINĘ,BO TAK SAMO CHCIAŁAM JAK JA,ALE STUDIÓW NIE DOKOŃCZYŁAM I MAM WRAŻENIE JAKĄ JA DZIECIOM DAM PRZYSZŁOŚĆ ,GDY NAWET PO ŚREDNIM TRUDNO ZNALEŻĆ DOBRĄ I ODPOWIEDNIĄ ,TAKĄ WYMARZONĄ PRACĘ.A TAK ZAPIEPRZA SIĘ I SPRZĄTA SIĘ KINO NOCAMI,BY W DZIEŃ BYĆ ZE SWOIMI SZKRABAMI....

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

A może na początek spraw sobie chomiczka?
Jak dwa lata dasz radę sprzątać klatkę, karmić, poić, chodzić do weterynarza to dasz radę być poniekąd matką ale na kanikułę ciężko będzie się wybrać, no chyba, że załatwisz zastępstwo.
Taki eksperyment nijak ma się do macierzyństwa, bo to i potrzeby inne, i chomik żyje tylko 2 lata, ale skłania do refleksji, przynajmniej niektórych.

Odnośnik do komentarza

Chcę być mamą,jeśli zakładasz temat na forum to powinnaś spodziewać się bardzo różnych opinii na zadane przez Ciebie końcowe pytanie —" co mam robić"

Jednoznacznie widać że nie potrafisz przyjmować jakiejkolwiek krytyki tudzież wskazówek które Ci nie pasują.

Co to za przypadłość która umożliwia teraz zajście w ciąże a za 2,3 lata możliwe że juz nie bedzie Ci to dane?
To pytanie juz ktoś zadał ale nie odpowiedziałaś na nie.Mam nadzieję że tym razem nie zignorujesz a jest to kluczowe pytanie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Kochana autorko ! Twoja odpowiedzialność, Twoje pieluszki i obowiązki. Nie wiem po co ten wątek, i chaos w Twojej głowie. Jesteś widać niepewna, a jeśli tak, to odłóż pragnienia na potem, masz jeszcze czas :) A jeśli jesteś pewna, to ziuuu i ciiii... !

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Hej Słońce. Jeśli chcesz mieć dziecko, bo chcesz dać mu wszystko, co najlepsze i wychować dobrego człowieka - to miej dziecko. Nie żyjemy - całe szczęście - w kraju, w którym matka nie ma dostępu do edukacji i uczciwej pracy, więc dasz sobie radę, choćbyś musiała wypruwać sobie żyły - a obiecuję Ci, że tak będzie. Zostałam mamą - nie planowałam tego. Ojciec - były narzeczony - odszedł ale jest dobrym ojcem i dobrym człowiekiem, choć jego dobroć niekoniecznie przejawia się w stosunku do mojej osoby. Macierzyństwo zmieniło całe moje życie... na lepsze. Nie było i nie jestkolorowo. Ale było warto. I jeśli masz świadomość, że twój narzeczony nawet, jeśli odejdzie, posiada ojcowski instynkt - nie zastanawiaj się. Pielęgnuj też siebie, swoje pasje, ucz się i pracuj - wtedy będzie dobrze i wspaniale, nie łatwo - ale na pewno dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...