Skocz do zawartości
Forum

Sterydy na twarz, atopowe zapalenie skóry?


Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu miałam problem ze skórą wokół ust, schodziła mi aż do krwi, nie mówiąc już o zajadach... Leczyłam to miesiąc ponieważ dermatolog nie wiedział co to jest i przepisywał mi jakieś kremy, które pogarszały sprawę, w końcu wybrałam się do innego dermatologa i stwierdził, że to zajady, przepisał mi maść robioną na zamówienie i maść Novate ponieważ takie same czerwone "placki" robiły mi się na rękach. Stosowałam maść robioną przez 3 dni i wszystko zniknęło, niestety po tygodniu wróciło więc znów zaczęłam używać tej maści i tak w kółko i w kółko. Teraz mija rok odkąd używam tej maści robionej. Poszperałam trochę w internecie i przeczytałam, że to może być atopowe zapalenie skóry więc kupiłam Oilatum do przemywania twarzy i krem AA Help, skóra atopowa, odstawiłam maść robioną, smarowałam tylko kremem z AA i przemywałam Oilatum, tradycyjnie pomogło na tydzień. Wróciłam więc do maści robionej, która po tygodniu przerwy wywołała u mnie jakąś alergię (skóra swędzi bardziej po posmarowaniu), tydzień używałam na usta Novate. Dzisiaj przeczytałam, że Novate i większość składników maści robionej to sterydy i że nie można tego używać na twarz, tym bardziej na usta i wokół ust i przez tak długi okres czasu. Dodam, że od miesiąca to samo co na ustach mam też na oczach, swędzi mnie cała skóra, łuszczy się, mam uczucie ściągnięcia, jakbym miała zimno na pół twarzy, przy ustach mam krosty, swędzą mnie teraz nie tylko czerwone plamy ale również cała skóra od nosa aż po brodę nawet tam gdzie czerwonych plam nie ma. I stąd moje pytanie: podobno trzeba odstawić sterydy, czym w takim razie smarować skórę zamiast nich? Dermatolodzy nic mi nie pomagają, ten, od którego dostałam maść robioną i Novate nie uprzedził mnie nawet, że to sterydy i nie powinnam ich brać tyle czasu, w następny piątek idę do kolejnego dermatologa ale do tego czasu proszę o pomoc, co może zmniejszyć to okropne swędzenie? Dodam, że ciągle smaruję AA i przemywam Oilatum i skóra wygląda nawet dobrze ale wciąż niemiłosiernie swędzi mimo, że większość plam zniknęła i jest strasznie sucha. Pomocy!
Zdjęcie ust (w tej lepszej wersji po stosowaniu AA i Oilatum)
http://i63.tinypic.com/2dcd3qt.jpg

Odnośnik do komentarza

Podstawą walki z suchą skórą jest ciągłe i regularne nawilżanie skóry, nawet w stadium wyciszenia choroby. Produkty marki Demsa oparte są na naturalnych składnikach o działaniu łagodzącym swędzenie (selernica), antybakteryjnym (orzechowiec myjący, lukrecja) i nawilżającym. Kosmetyki te są przebadane klinicznie i w pełni bezpieczne do stosowania już od 6 miesiąca życia. Poza tym nie zawierają sztucznych barwników, parabenów i są hipoalergiczne. Pierwsze efekty odczuwalne są już po pierwszej aplikacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...