Skocz do zawartości
Forum

Kolejny problem i słabe oceny ? Co robić?


licealista

Rekomendowane odpowiedzi

Od września jestem w 1 liceum. Szkoła jest dośc blisko mnie, poziom ma b. dobry. Najlepsze liceum w powiecie.
Problemem jest to, że dostałem 1 z biologii i 1 z fizyki. Zupełnie nie wiem jak mam powiedzieć o tym rodzicom. W gim, czasami dostawałałem 1 ale głównie z matematyki.
Z biologii dostałem 1 poniewąz nie byłem wstanie się nauczyć, uczyłem sie z innego przedmiotu. Akurat nauczycielka mnie spytała i dostaklem jeden wagi 3. Nie wiem czy mam się zgłosic sam do odpowiedzi, czy czekać na kartkówkę. Rodzice będą krzyczeli ze uczę sie ciągle a dostaje 1. natomaist z fizyki. kartkówka była wagi3 i do niej też zbytnio się nie przyłożyłem, dostałem 1 Mam zamiar powiedzieć ze z fizyki dostałem niedostateczny, ale z biologii nie mogę . bedzie ze mną źle . Z matematyki mam już kilka dop i ndst , mimo ze chodze na korki. Dodam ze np. z historii, wosu , polskiego angielskiego jestem dobry.
Co sądzicie , powiedzieć o 1 z fizyki, a z biologii nie ? Rodzice czasami zaglądaja w dziennik elektroniczny . Może problem polega na nie właściwym uczeiu sie ? Późno chodze spać ok1 w nocy, a wstaję po 6 rano , a po przyjściu ze szkoły śpię 1 godzinę.

Odnośnik do komentarza

Skoro byłeś nie za 'mocnym" uczniem ,to dlaczego zdecydowałeś się na liceum o wysokim poziomie?
Koniecznie powiedz szczerze rodzicom ,że nie dasz sobie rady w tej szkole i przenieś się do innego liceum z rozszerzonym jęz.polskim czy angielskim,albo do technikum ,to przynajmniej będziesz miał zawód ,nie każdy musi i może iść na studia,chociaż po każdej szkole średniej możesz iść na kierunek humanistyczny ,jeśli byś chciał.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Uważam, że oszukiwanie rodziców czy przemilczanie jednej jedynki nie jest żadnym rozwiązaniem, tym bardziej, że w Twojej szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny i rodzice w każdym momencie mogą sprawdzić, jakie masz oceny z poszczególnych przedmiotów. Rozumiem, że obawiasz się ich reakcji, bo w końcu w krótkim czasie załapałeś już kilka ocen niedostatecznych, ale możesz na pewno je poprawić. Poza tym radzę porozmawiać z rodzicami o tym, że mimo dodatkowych lekcji (korków) jest Ci ciężko opanować materiał. Może warto pomyśleć, jak nie o zmianie szkoły, to przynajmniej o zmianie profilu klasy? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...