Skocz do zawartości
Forum

jak się wyrwać z tego koła?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien prroblem dotyczący samej siebie. Chodzi o poczucie wartości. Mam 28 lat i poczucie że nic mi się w życiu nie udało. ok. nic oprócz 2 wspaniałych dzieci;-)
czegokolwiek się podejmę to mi się to nie udaje. małżeństwo? porażka. praca? porażka. stoje w miejscu i nie potrafię się ruszyć. mam pracę której bardzo nie lubię. i mimo tego że się bardzo staram- na lepsze stanowiska przyjmują inne osoby. prawo jazdy? mimo wielu prób i zachwalań instruktora - nie udało mi się zdać. mąż traktuje mnie tak samo jak robia to rodzice( którzy mieszkają z nami w 1 domu ale w oddzielnym mieszkaniu) traktują mnie ( i oni i mąż) jak po prostu nieudacznika. studia? marze o nich ale mam problemy z nerwicą i nie potrafię się na nie odważyć. zresztą nie mam za co. zarabiam marne pieniądze a maż zarabia jeszcze gorzej. i nie chce iśc do innej pracy bo jemu to wystarcza. ( nie ma nawet tysiąca złotych )
zdaje sobie sprawe że sama sobie na takie życie zapracowałam. ale nie mogę pogodzic asię z tym że nic mi się nie udaje. czuje się jak nieudacznik i wiem że przez to moje myslenie i brak wiary w siebie- inni także mnie tak odbierają. a wcale taka nie jestem !
całe swoje życie byłam ta gorsza dla rodziców. nie wierzeę w siebie ani troszkę.
najgorsze jest to że ja nawet sama nie wiem co chciałabym w życiu robić. a jesli juz coś wymyśle coś co mi się podoba to zaraz myśle że przecież ja nie dam rady bo ja jestem przecież ta gorszą.;-(

Odnośnik do komentarza

Chociaż napisałabym tysiąc razy, że jesteś wartościową kobietą, to i tak mi nie uwierzysz, bo masz zaniżoną samoocenę. Praca nad samooceną to długa i ciężka praca, ale bardzo opłacalna. Zachęcam Cię do przeczytania artykułu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? i do wizyty u psychoterapeuty, pod okiem którego mogłabyś pracować nad swoją samooceną. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...