Skocz do zawartości
Forum

Spirala Levosert a niechciana ciąża


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałam tabletki długi czas, ale okazało się, że mam problemy z wątrobą i dłużej tabletek brać nie mogę choć do tej pory się sprawdzały i z ginekologiem myśleliśmy o innych formach antykoncpecji i zaproponował mi Levosert. Mimo, że to nadal hormony, to bezpieczne dla wątroby i niedługo również zakładam, bo w ciaże zajśc teraz absolutnie nie mogę, więc potrzebuje 100% zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość MIŁOSŁAWA

Witam wszystkie Panie!
Chciałabym podzielić się ważnymi informacjami na temat spirali Lovosert. Jestem jedną z tych kobiet, które po antykoncepcji doustnej miały migreny, otóż po założeniu tego systemu nareszcie ustąpiły migrenowe bóle głowy. Poza tym żadnych skutków ubocznych, nie licząc plamienia przez około miesiąc czasu od założenia.Wkładka ma ważność na 5 lat, kosztuje około 350 zł i Uwaga:MOŻNA JĄ ZAŁOŻYĆ NA KASĘ CHORYCH!

Odnośnik do komentarza

system levosert praktycznie mnie uratował, bo nic z dotychczasowych kuracji nie było w stanie ulżyć moim bólom miesiączkowym i tak samo nic nie działało na obfitość krwawienia, a tu zaskoczenie całkowite. wszystkie problemy wyeliminowane za jednym podejściem, szkoda tylko że tak późno mój gin na to wpadł :P

Odnośnik do komentarza

A ja powiem, że żałuje, że o wkładce dowiedziałam się tak póżno. Ile stresu by mi to zaoszczędziło. Jestem zapominalska, nie raz zapomniałam pigułki i potem lamenty, latanie po lekarzach, kombinowanie. A tak wkładka na kilka lat i głowa spokojna. Mam Levosert od ponad roku i jestem bardzooo bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, jeśli chodzi o przerwę po urodzeniu dziecka, to taka wkładka daje duży komfort. U nas decyzja o levosercie zapadła po wspólnych naradach i kierowaliśmy się też między innymi tym, że na kolejne dziecko jeszcze nie pora, a wkładka ma najlepszą skuteczność.

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku po porodzie najlepsza okazała się wkładka z hormonami. Działanie hormonów, które są uwalniane w niewielkiej dawce jest do miejscowe, więc nie ma obaw o karmienie piersią. Koszt takiej wkładki - levosert - to ok 300zł sama wkładka plus założenie kilkaset zł w zależnosci od miejsca.

Odnośnik do komentarza

Mam wkładkę hormonalną Levosert od kilku miesięcy, zakładałam głównie w celu leczenia nadmiernych krwawieniach miesiączkowych i zadziałało, wcześniej męczyłam się z okresami, które trwały nawet 2 tygodnie i były mega bolesne, teraz jak ręką odjął - są zdecydowanie mniej obwite i bezbolesne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...