Skocz do zawartości
Forum

Spirala Levosert a niechciana ciąża


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowa 982

Witam mam spirale levosert założona od listopada 2016 r i przez ten czas miałam mniejszy okres a w tym miesiącu nie mam w ogóle a powinien być dwa dni temu . Czy to normalne czy lepiej zrobić test ( dodam że z mężem miesiąc temu mimo wkładki dodatkowo nie zabezpieczaliamy się podczas stosunku)

Odnośnik do komentarza
Gość Komilka

~Anonimowa 982
Witam mam spirale levosert założona od listopada 2016 r i przez ten czas miałam mniejszy okres a w tym miesiącu nie mam w ogóle a powinien być dwa dni temu . Czy to normalne czy lepiej zrobić test ( dodam że z mężem miesiąc temu mimo wkładki dodatkowo nie zabezpieczaliamy się podczas stosunku)

Czasami przy założonej spirali zdarza się, że następuje zatrzymanie okresu. Jest to jak najbardziej normalne i nie ma czym się martwić. Wkładka hamuje rozrost wyściółki macicy (endometrium) dlatego początkowo okres jest słabszy a z czasem może się nie pojawić. Po prostu nie narosła na wyściółka na tyle aby miało się co złuszczyć jak przy każdym poprzednim okresem. Ja przy levosercie nie mam okresu od 3 miesięcy ale ginekolog wyjaśnił mi co i jak i uważam, że jest to dodatkowy plus tej antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...