Skocz do zawartości
Forum

Pęknięcie prezerwatywy i zażycie Ellaone a ryzyko ciąży


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem. W lipcu odstawiłam plastry evra i na początku lipca miałam okres z odstawienia. Czekam teraz na unormowanie się hormonów i zabezpieczam się prezerwatywami. Wczoraj podczas stosunku prezerwatywa pękła więc kupiłam tabletkę Ellaone i zażyłam ją 2-3 godziny po stosunku. Jakie jest ryzyko ciąży? Kompletnie nie mam pojęcia czy byłam po czy w trakcie owulacji i kiedy mogę się spodziewać następnej miesiączki. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Kiedy pojawi się kolejny okres, będziesz wiedzieć, że pigułka ellaOne zadziałała. Po jej zażyciu większość kobiet ma normalną miesiączkę w przewidywanym terminie. Jednak w niektórych przypadkach może ona pojawić się później lub wcześniej niż zazwyczaj.

Jeśli miesiączka spóźnia się o ponad 7 dni lub jest nietypowo skąpa lub nietypowo obfita lub jeśli pojawią się takie objawy, jak ból brzucha, mdłości, wymioty lub tkliwość piersi bądź też jeśli podejrzewasz ciążę - wykonaj test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Mam problem. Wczoraj, w niedziele kochalam sie z partnerem i pekla nam prezerwatywa, jednak zorientowalismy sie na szczescie przed wytryskiem,wiec wytrysku we mnie nie bylo. Biore tabletki YAZ (24+4 placebo), a ta feralna niedziela byla 3 dniem brania tabletek placebo, ale krwawienia jeszcze nie bylo. Mniej wiecej po 3 godzinach od stosunku zazylam EllaOne. Dzis lekko boli mnie brzuch, oczekuje na krwawienie z odstawienia i nic. W sumie zazwyczaj krwawienie to rozpoczynalo sie w 1 lub 2 dniu kolejnego opakowania YAZ. Czy moge byc w ciazy?

Odnośnik do komentarza

w dniu 6.11 doszło z mężem do zbliżenia pierwszy raz od porodu,a właściwie od roku bo w ciąży raczej też nie wspolzylismy.Pech chciał że pękła prezerwatywa-pierwszy raz w życiu a jesteśmy z mężem 14 lat.Niespełna godzinę po wpadce zazylam tabletkę awaryjną EllaOne. Po 4 dniach dostalam krwawienia ale bardzo skąpego, trwało 7 dni. Pechowy dzień był 19 dniem cyklu,przy średniej długości 28/29.Czy możliwe żeby doszło do ciąży? Kiedy następny okres?dadam że od 3 dni mam tkliwe piersi.proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...