Skocz do zawartości
Forum

Magnetoterapia – gdzie i za ile?


ToMMo88

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałem w necie, że ta magnetoterapia to całkiem rozsądna sprawa w przypadku różnych schorzeń. Mnie interesowałoby leczenie przypadłości związanych z neurologią, że tak powiem oględnie. Tylko teraz pytanie: gdzie znajdę jakieś placówki oferujące taką terapię, ile to w ogóle kosztuje itp. Podzieli się ktoś wiedzą i doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza

Pozwolę się sobie włączyć do dyskusji jako czynna uczestniczka terapii . Uczęszczam na nią od mniej więcej miesiąca. Pierwsze 5 zabiegów było darmowe, więc postanowiłam spróbować na zasadzie: a może akurat. Już po 3 dniach wiedziałam, że na pewno będę kontynuowała leczenie. Nie sądziłam, że osteoporoza kiedyś przestanie mi dokuczać, ale okazało się, że byłam w błędzie.

Odnośnik do komentarza

Maria_Zdun
Pozwolę się sobie włączyć do dyskusji jako czynna uczestniczka terapii . Uczęszczam na nią od mniej więcej miesiąca. Pierwsze 5 zabiegów było darmowe, więc postanowiłam spróbować na zasadzie: a może akurat. Już po 3 dniach wiedziałam, że na pewno będę kontynuowała leczenie. Nie sądziłam, że osteoporoza kiedyś przestanie mi dokuczać, ale okazało się, że byłam w błędzie.

Święte słowa. Co więcej, taka terapia w wielu przypadkach pozwala na zupełne odstawienie leków, co w zasadzie można porównać do wyleczenia. Słyszał ktoś kiedyś o diabetyku, który nie ma problemów z utrzymaniem cukru na odpowiednim poziomie? Bo ja słyszałem, czekając właśnie na swój zabieg.

Odnośnik do komentarza

ile za to płacicie? bo jest to koszt ok. 5-8 zł za jeden zabieg, jeśli cena jest wyższa to na pewno jest to naciąganie.

I tu nie ma co debatować nad tym, czy to działa czy nie.. bo działa. są na to silne dowody naukowe, które zostały stworzone mniej więcej w połowie ubiegłego wieku. Pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości (potocznie zwane magnetronikiem) jest jedną z wielu metod fizykoterapii, czyli metod oddziaływania na organizm człowieka z wykorzystaniem naturalnych bodźców fizycznych.

Nie jest to żadna nowość, nie jest to żadna nowoczesna terapia ani jakaś ekskluzywna metoda terapeutyczna. Jest powszechnie stosowana w każdej chyba przychodni rehabilitacyjnej w Polsce i na świecie.

I to jest to samo co tam macie na jakichś pokazach etc.. Różni się tylko pewnie ceną.

Odnośnik do komentarza

Płatności za zabieg nie da się określić jednoznacznie, ponieważ terapia jest dopasowywana indywidualnie do stanu i przypadłości danego pacjenta, zależna od długości sesji itp. Proponowałabym, żebyś po prostu poszedł na te 5 darmowych zabiegów i przekonał się, czy warto. Coś mi mówi, że nie będziesz zainteresowany przerwaniem kuracji ;)

Odnośnik do komentarza

No bez przesady ,że by po paru zabiegach czuć poprawę,
ja bynajmniej nie odczulam żadnego efektu magnetoterapii /stawy/,
jeśli jakiś jest to raczej nieodczuwalny ,jak już to należy traktować wspomagająco, a nie jak panaceum na chorobę.

Na pewno nie warto kupować takiego urządzenia do domu ,nie można przesadzać ,jak ze wszystkim, bo na jedno może trochę pomoże a na drugie zaszkodzi ,jak wszystko z czym przesadzamy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...