Skocz do zawartości
Forum

Czy udar mózgu można dostać z dnia na dzień?


Gość b...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać czy udar mózgu można dostać z dnia na dzień czy po prostu pojawia się coś w mózgu i to rośnie rośnie rośnie i dochodzi w końcu do udaru ?? np. tak jak np z zębem jeżeli on się psuje i nic się z tym nie robi to w końcu dochodzi do leczenia kanałowego. Dokładniej chodzi mi o to jeżeli miałem robiony miesiąc temu rezonans i był on prawidłowy i nic się tam nie dzieje to czy jest powód bym dostał udaru ??

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Udar mózgu ma związek ze stanem naczyń i krzepliwością krwi, nic nie rośnie w mózgu. Może być krwotoczny lub niedokrwienny, ten pierwszy to wylew krwi do mózgu, ten drugi to brak dopływu krwi do mózgu.
Rezonans z przed miesiąca nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa.
Jeśli masz jakieś podejrzenie, coś nietypowego to błyskawicznie wzywaj pogotowie.

Odnośnik do komentarza

( Mam 23 lata ) Chodzi o to ze rok temu w lipcu dostałem udaru słonecznego lub udaru cieplnego. Badania ( TK, MRI, morfologia krwi ) wszystko jest prawidłowe. Byłem już u dwóch neurologów którzy powiedzieli mi że nic złego w tej głowie się nie dzieje że te wszystkie objawy przejdą ale mija już prawie rok a ja nadal fatalnie się czuje jestem ciągle śpiący, zmęczony, osłabiony, otępiały, odurzony, czuje jakbym tracił siłę w rekach i nogach (nogi jakby były z waty), ciągły ucisk na całej głowie raz silniejszy z tyłu a raz z góry, ucisk w gardle oraz skroniach, czasem lekkie sztywnienie karku, mam chwiejniejszy krok, zrobiłem się niezdarny. Najgorzej jest po wypiciu alkoholu na drugi dzień wszystkie objawy są dwa razy mocniejsze jakbym miał zaraz umrzeć jakby moja głowa zaraz miała eksplodować lub jakby miała się zmiażdżyć... nawet po małej ilości alkoholu. Dlatego mam ciągły strach że w każdej chwili mogę dostać udaru mózgu i że umre.

Odnośnik do komentarza

udar mózgu jest to ogniskowe uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego (mózgowia lub rdzenia kręgowego), którego objawy powstają nagle i utrzymują się powyżej 24 godzin.
Do objawów tych należą:
- osłabienie mięśni po jednej stronie ciała ("ciąganie nogą", niemożność uniesienia ręki);
- zaburzenia mowy (mowa skandowana);
- zaburzenia pamięci;
- zaburzenia widzenia (zawężone pole widzenia, mroczki przed oczami, rozdwojony obraz)
- niedowład połowiczy (opadnięty kącik ust - bardzo charakterystyczny objaw; opadająca powieka)

Odnośnik do komentarza

O udar mózgu nie musisz się martwić ,bo to jest coś innego niż udar słoneczny i Tobie nie grozi,masz internet , czytaj.

Co do tych dolegliwości,to pewnie pokłosie tego udaru cieplnego ,do tego wydaje mi się doszła nerwica,
dobrze by było jakbyś przestał się przejmować i pozwolił organizmowi na regenerację,
nie pij alkoholu skoro gorzej się czujesz.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Miałem już robioną morfologie ale powtórzę ją. Jeżeli chodzi o ciśnienie to mierze je praktycznie codziennie rano i wieczorem, jest miedzy 115/65 a 130/80. Od roku od tamtego incydentu w lipcu codziennie pije min. 3 litry płynów... już sam nie wiem co robić , czuje się fatalnie i wydaje mi się że z dnia na dzień jest coraz gorzej... prócz tych objawów które opisałem odczuwam że zrobiłem się głupszy, kompletnie inaczej postrzegam świat jakby wszystko się zmieniło oraz tak jakby nic już nie miało dla mnie sensu

Odnośnik do komentarza

To już zakrawa na nerwicę lekową,przestań mierzyć ciśnienie,nie powtarzaj wyników ,skoro były dobre, nic Ci nie grozi ,
zamartwiasz się niepotrzebnie swoim zdrowiem,a to nic nie da,tylko pogarsza sytuację,
ja bym sugerowała konsultację u psychiatry ,żeby wykluczyć lub potwierdzić nerwicę lękową.

Ale przed tym ,masz rację ,warto zrobić EEG.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość marecki217

~Krystian4
A miał ktoś z Was do czynienia z preparatem Neuroaid? Chcialbym się dowiedzieć czegoś więcej o nim. Koleżanki tata po udarze stosował i pomogło, ale może ktoś jeszcze się wypowie?

Dziadek stosował i faktycznie widoczna była poprawa. Jak dasz konkretne pytania to postaram się pomóc:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...