Skocz do zawartości
Forum

Jak zerwać przyjaźń?


Gość lelz

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dość długa historia, ale w skrócie. Nie moge już z tym wytrzymać. 4 lata temu poznałam chłopaka, po czasie zaczęliśmy sie przujaznic, a ja typowo sie zakochalam. Długo czekałam na jakis jego ruch. Wyznalam uczucia a on okazal sie byc gejem. Totalnie mnie to zalamalo (to sie wydarzyło 2 lata temu). Chodzilam do.psychologa, niemal mialam depresję. Zerwalismy kontakt na pol roku. Rok temu jakos wszystko zaczelo sie między nami układać i byc ok. Jednak ja nadal go kocham. Myślałam, ze to za mną, ale ostanio do mnie dotarło, ze jednak nie. Znalazł sobie faceta. Zawsze chciałam, żeby mial kogos i był szczęśliwy. Nieraz chciałam tego dla niego bardziej niz dla siebie. A teraz z jednej strony sie ciesze, a z drugiej mam.ochote krzyczeć ale i tak nikt nie usłyszy. Zawsze bylam przy nim kiedy mnie potrzebowal. Czasem plakal mi na ramieniu, mial we mnie wsparcie tak.jak.ja w nim. Kiedy leżał 2 tygodnie w szpitalu byłam u niego codziennie, częściej niż jego rodzice. Zrobilabym dla.niego wszystko, wszędzie za nim.poszla. Liczylam sie z tym, ze kiedys bedzie mial kogos, ale myslalam, ze nie będę czuc sie tak, jak teraz. Wszyscy mowia, zeby to zakończyć, ale jak? Jak powiedzieć komus kto jest bardzo ważna osoba, ze trzeba sie rozstać. Czesto.mi mowi, ze nie ma nikogo wiecej oprócz mnie. Nie wiem co mam robić

Odnośnik do komentarza

Jeżeli cierpisz przyjaźniąc się z nim to porozmawiaj z nim o tym. Skoro jest Twoim przyjacielem to może to właśnie on wystąpi z propozycją zakończenia tej znajomości. Jeśli nie to może świadczyć trochę o jego egoizmie, ciężko jest gejom znaleźć przyjaciół więc odpowiada mu to, że jesteś przy nim. Prawdziwy przyjaciel nie pozwoli Ci cierpieć przez niego.

Odnośnik do komentarza

Zranić go to ostania rzecz jakiej bym chciała. Wiem, że gdybym odeszła cierpialby. Zdaje sobie sprawę z tego, ze jestem dla niego bardzo ważna. W sumie, dużo razem przeslismy. Już mieliśmy coś takiego. Zerwanie kontaktu. Obojgu nam wtedy było źle. Nie umiemy wręcz bez siebie żyć. Sama chyba bym ponownie takiego rozstania nie przeżyła. Uczucia jakimi go darze najbardziej mi przeszkadzają. On myśli. ze to przeszłość

Odnośnik do komentarza
Gość nikomunieznana

Wiesz co, szczerze nie wiem co Ci doradzić, ale wiedz ze jestem w prawie identycznej sytuacji, gdyż znam go prawie od dziecka i w pewnym momencie byłam pewna, że coś do niego czuję jednak od niedawna postanowiłam, że wmówię sobie, że wcale tak nie jest. I powiem Ci, że nawet zaczyna działać... Zawsze będę coś do niego czuć, ale nie będę się stresować już naszą relacją bo wiem że i on i ja znajdziemy sobie kogoś w przyszłości. ;)

Odnośnik do komentarza

Mam podobną sytuację (ale nie jestem gejem) i byłem w szpitalu ostanimi czasy. Piszę, bo gdy czytałem Twój wpis, to jakbym miał jakieś de javu, choć nieco powierzchowna zbieżność. Źle ulokowałem uczucia i straciłem przyjaciółkę. Jest jedna różnica w tym wszystkim, ona nie odwiedziła mnie, ani nie napisała.
Może jak się zbiorę w sobie, to też utworzę post i o tym napiszę, bo niewątpliwie mnie to dręczy każdego dnia.

Odnośnik do komentarza

Nie rań go. Nie odchodź od niego. Skoro tyle razem przeszliście to moim zdaniem jest to przyjźń na całe,a ty jesteś na pewno dla niego ważna. Nie niszcz tego co masz. Jeśli go kochasz to nie pozwól mu cierpieć. Tobie też chyba nie byłoby łatwo. Trzymaj się

Odnośnik do komentarza

lelz, tak naprawdę nie wiem, co Ci doradzić. Rozstając się z przyjacielem, będziesz cierpiała. Utrzymując tę przyjaźń też cierpisz, bo wiesz, że nigdy nie stworzycie związku z racji jego homoseksualizmu. I tak źle, i tak niedobrze. Uważam jednak, że powinnaś zebrać się na odważną i szczerą rozmowę ze swoim przyjacielem i opowiedzieć mu o swoich uczuciach, że one nie umarły, że wciąż go kochasz. Może wówczas wspólnie uda Wam się przemyśleć rozwiązanie tej sytuacji. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...