Skocz do zawartości
Forum

Problem z podjadaniem u 16-latki


Gość w...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 16 lat i mam problem z moją wagą, a przede wszystkim z wyglądem. Jestem dość niska jak na swój wiek, mam tylko 151 cm i waże 57 kg. Najbardziej chciałabym pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha i ud, szczególnie z ud, bo są zdecydowanie za duże, przy chodzeniu ocieram się i pojawiają mi się rozstępy. Często późno kończe lekcje nawet do 17, dlatego jem obiad na stołówce szkolnej, niestety mam problem z podjadaniem, szczególnie wieczorem. Czy mają państwo jakieś diety albo ćwiczenia?

Odnośnik do komentarza

Banał.
wpierw zaznaczę, że nie ma czegoś tkaiego jak miejscowe spalanie tłuszczu, wieć nie można spalić z brzucha nie spalając z ud !! mięsnie za to można (miec wieksza reke lewą niż prawą ) . Widziałaś kiedyś kogoś z płaskim brzuchem a z fałdami na udach?
Z podjadaniem to jest prosty sposób, jak nie ma w domu, dajmy na to słodyczy to nie zje się czegoś czego nie ma. a jeśli chodzi o podjadanie np że bułki czy coś to tak zorganizować by nie można bylo bez żmudnych przygotowań czegoś zjeść. Masz 16 lat wiec sama nie mieszkasz. Ja bym osobiście poprosił domowników o pomoc na zasadzie " nie kupujcie czegoś czego nie zjecie, żebym sama nie jadła tego co zostało i nie kupujcie nie zdrowych rzeczy".
I mega ważne, trzeba powoli zrzucać tłuszcz: 2-3 kg na miesiac max, bo jeśli organizm poczuje nagły odpływ kalorii a potem dajmy na to po miesiacu głodówki dostanie wiecej jedzenia to pomyśli "oho , jest troche jedzonka, a dawno nie było, wiec musze zmagazynować bo może niedlugo znowu będzie klęska i będe głodował" tak więc lekki głód OK , mocny głód NIE!

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno.
ćwiczeina: Co zrobić by spalić? no trzeba zadać sobie pytanie jak działa spalanie? No głownie tak,że trzeba zużyć energie. A zadasz pytanie: jak zużyć energie? A no przez ćwiczenia.
zadasz pytanie: jakie ćw? a ja odpowiem: takie które angażują duże partie mieśniowe lub wiele mniejszych. Im wiecej sie człowiek zmęczy i wiecej pracy wykona ( z fizyki praca to: siła *przesunięcie). tak więc przysiady np: jeden przysiad to powiedzmy 60 cm ruchu w góre i w dół korzystając z masy liczmy 60 kg. zakadajmy ze nog nie podnosimy wiec 50 kg wędruje tam i z powrotem. Znowu fizyka i mamy 50kg*0,5m* 9,81(przyspueszenie ziemskie)
i voilà, mamy 250 J energii. pomyślmy jak by to było z brzuszkami (nie wiem czemu panuje przekonanie że brzuszki sa dobre na spalanie tłuszczu na brzuchu XD )
przy brzuszkach podnosimy kawałek górnej części ciała dajmy na to 30 kg na wysokośc 15 cm? (pamiętajać że tylko część ciała idzie na wysokośc 15 cm) i co nam to daje ? 0,15m*30kg *9,81 co djae ok 45 J wiec 5 razy mniej. obliczenia są przyblizone wiec stozsunek moze i wynosic 10:1 a wiec: pompki przysiady wykroki , tkaie ćwiczenia w domu, może skakanka wypady nóg itp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...