Skocz do zawartości
Forum

Długotrwały ból brzucha, wzdęcia nudności i biegunka :(


Gość kakalaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 miesięcy mam problemy z brzuchem, które z dnia na dzień się nasilają. Ogólnie boli mnie cały brzuch czasem są to nudności a czasem dostaje takie okropne kolki, często boli mnie w okolicach wątroby lub z lewej stron na dole. Przy tym mam biegunkę i po każdym jedzeniu mam wzdęcia tak że ostatnio praktycznie nic nie jem bo też apetytu nie mam i przy tym jestem bardzo osłabiona. Natomiast kał jest koloru jasno brązowego. Od kilku dni zauważyłam w dołku pod mostkiem taki guzek który mnie bardzo boli. Byłam u lekarza z tymi objawami i mi powiedział że to wygląda na zespół jelita nadwrażliwego jednak od ostatniej wizyty u lekarza moje bóle się okropnie nasiliły a i tabletki które mi lekarz przepisał na ten zespół w ogóle mi nie pomagają tylko pomagają mi tabletki na wątrobę :/ Nie wiem co to może być.. Długo zwlekałam z badaniami ale na samym początku dało się z tym żyć ale teraz jest coraz gorzej i te okropne bóle brzucha codziennie..

Odnośnik do komentarza

Lekarz przepisał mi buscopan, który mi nie pomaga:/ Nie mam jakiejś szczególnej diety jem w sumie to co jest w lodówce tylko staram się żeby to nie było nic ciężkostrawnego. Tak idę właśnie we wtorek do gastrologa i trochę się boję że to może być coś poważniejszego niż zespół jelita nadwrażliwego :/

Odnośnik do komentarza

~RzakeL
To się okaże. Bądź dobrej myśli. Powstrzymaj się tymczasowo od produktów mlecznych,niegotowanych jarzyn, świeżych owoców, tłustych,pikantnych potraw,panierki. Wszystko ma być lekkie i w małych porcjach. :)

Lekkie, to znaczy co?

Herodot - "Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie. "

Odnośnik do komentarza

Dziękuję ka-wa za link.
Lekarz Rzakel - na zespół jelita drażliwego chcesz mi wmówić tak zwaną dietę lekkostrawną? Leczyłem się z tego przez 7 lat z pomocą chyba wszystkich lekarzy, a być może i znachorów i wyobraź sobie, że żadne leki, gusła oraz cuda nie pomagały, łącznie z kwaśnym mlekiem (może powinienem wcierać przez skórę?). Na dzień dzisiejszy nie mam problemów jelitowych, ale wierz mi, że lekarze mi nie pomogli i ich zalecane diety też nie. Wybacz, ale wciskanie ludziom ciemnoty o diecie lekkostrawnej, to jak promowanie twierdzenia, że Ziemia jest płaska i Słońce krąży wokół niej.
Podaj mi przykład chociaż jednej osoby, której pomogła ta dieta i została wyleczona z ZJD ub innej dolegliwości jelitowej.

Herodot - "Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie. "

Odnośnik do komentarza

jmk
Dziękuję ka-wa za link.
Lekarz Rzakel - na zespół jelita drażliwego chcesz mi wmówić tak zwaną dietę lekkostrawną? Leczyłem się z tego przez 7 lat z pomocą chyba wszystkich lekarzy, a być może i znachorów i wyobraź sobie, że żadne leki, gusła oraz cuda nie pomagały, łącznie z kwaśnym mlekiem (może powinienem wcierać przez skórę?). Na dzień dzisiejszy nie mam problemów jelitowych, ale wierz mi, że lekarze mi nie pomogli i ich zalecane diety też nie. Wybacz, ale wciskanie ludziom ciemnoty o diecie lekkostrawnej, to jak promowanie twierdzenia, że Ziemia jest płaska i Słońce krąży wokół niej.
Podaj mi przykład chociaż jednej osoby, której pomogła ta dieta i została wyleczona z ZJD ub innej dolegliwości jelitowej.

Przeczytaj moje posty jeszcze raz bo w mojej wypowiedzi wyraźnie jest napisane "tymczasowo" - by ulżyć w dolegliwościach. Na temat jelit mam szeroko pojętą wiedzę i nie jest ona oparta na teorii...

Odnośnik do komentarza

jmk nie musisz być taki zgryźliwy i wylewać frustracje, bo lekarze nie pomagają ci tak, jak tego oczekujesz. Mnie akurat też gastrolog zdiagnozował zjd i zapisywał tabletki, które za bardzo nie pomagały. Akurat Rzakel poradziła mi odstawienie glutenu i wyobraź sobie, że problemy z jelitami bardzo się zmniejszyły. Więc może spróbuj tego. A dietę lekkostrawną powinni stosować wszyscy z jakimikolwiek problemmi trawiennymi

Odnośnik do komentarza

@ka-wa - mam prawo mieć odmienne zdanie?
wyraźnie napisałem, że lekarze mi nie pomogli z ich tabletkami i cud-dietami. równie dobrze mógłbym okadzać się dymem z ziół, bo jak nie pomoże, to nie zaszkodzi, prawda?
@Rzakel - "tymczasowo" ? "tymczasowo" można naprawić buta, na czas dojścia do szewca, ale nie "tymczasowo" podleczyć.
co do diety lekkostrawnej - jak to jest, że po ograniczeniu do zera niemalże produktów zbożowych moje dolegliwości zupełnie zanikły i już kolejny rok cieszę się dobrym zdrowiem? może tutaj jest pies pogrzebany? może nie należy jeść produktów zbożowych i będzie się zdrowym?

Herodot - "Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie. "

Odnośnik do komentarza

jmk
@ka-wa - mam prawo mieć odmienne zdanie?
wyraźnie napisałem, że lekarze mi nie pomogli z ich tabletkami i cud-dietami. równie dobrze mógłbym okadzać się dymem z ziół, bo jak nie pomoże, to nie zaszkodzi, prawda?
@Rzakel - "tymczasowo" ? "tymczasowo" można naprawić buta, na czas dojścia do szewca, ale nie "tymczasowo" podleczyć.
co do diety lekkostrawnej - jak to jest, że po ograniczeniu do zera niemalże produktów zbożowych moje dolegliwości zupełnie zanikły i już kolejny rok cieszę się dobrym zdrowiem? może tutaj jest pies pogrzebany? może nie należy jeść produktów zbożowych i będzie się zdrowym?

A zboże to czysty gluten. Stymulator mający wpływ na wiele procesów zachodzących w naszym ciele!
Dzieciaku powiem Ci tylko żeby podważać czyjś tok myślenia trzeba pewne sprawy rozumieć a Ty ich nie rozumiesz i tyle. Strasz się narzucić swoje absolutne racje nie wiedząc nawet tego czy osoba pytająca robiła jakiekolwiek badania pod jakimkolwiek kątem. A osoba pytająca nie robiła żadnych badań więc moim zaleceniem jest tymczasowa dieta lekkostrawna by odciążyć system trawienny do czasu badań. Biegunki mają kilka różnych podłóż tych lekkich i tych ciężkich. Te podłoża trzeba za pomocą badań wykluczyć. Do tego czasu powinno się układ pokarmowy odciążyć za pomocą lekkostrawnych pokarmów.
Winisz lekarzy że Ci nie pomogli? A zdajesz sobie sprawę że swoim nieodpowiednim żywieniem doprowadziłeś do takiej reakcji?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...