Skocz do zawartości
Forum

bóle..


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cytrynowa babeczka

Sylka ja tez mam nadzieję że kardiolog Ciebie ustawi do pionu jeśli rodzinny / lub ten który przepisał Ci leki na nadcisnienie/ nie potrafił tego zrobić.
Trudno lekarzowi ktory wie ile sie czeka do specjalisty zostawic człowieka z nadcisnieniem — dlatego internista widząc problem,przepisuje leki.Przepisuje leki bo wie czym nie leczone nadciśnienie grozi.
I tak,albo ufasz lekarzowi albo bierzesz na siebie odpowiedzialność i nie czekasz na rozwoj wydarzeń.

Nie wiem,w tym konkretnym przypadku jaką musisz posiadac wiedzę idąc do lekarzy? Internetową?Wychodzi na to że kazdy z nas musialby skonczyc medycynę i najpierw siebie zdiagnozować a potem iść do praktyka po receptę.

Inna sprawa jest z lekarzami którzy ignorują pacjenta,nie zlecają żadnych badań lub ograniczają badania do minimum / niestety ale oni tez maja ograniczenia —NFZ czy kierownik przychodni/.
Ty idziesz pierwszy raz do tego neurologa to nie wiesz jak będzie.Nie nastawiaj sie z gory że nie da Ci skierowan na badania .
Wspomnij także o nadciśnieniu bo to ważne info.

Jeśli nie bierzesz żadnych leków ponieważ masz obawy to powinnaś również powiedziec to lekarzowi.Byc może masz jakąs fobie.Jeśli tak,to najpierw powinnaś sie z tym uporać.W przeciwnym razie nie ruszysz z miejsca.

Odnośnik do komentarza

Mnie się zdarzają sporadycznie,ale nie o takim nasileniu jak u Ciebie,
pewnie od kręgosłupa ,chociaż typowe od kręgosłupa są inne to można tylko domniemać,że to ma związek z kręgosłupem,

ja bym Ci jeszcze radziła poprosić lekarza ,jak sam nie da ,skierowanie na rezonans magnetyczny z kontrastem,
wtedy konkretnie będziesz wiedziała ,co tam się dzieje.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

cytrynowa babeczka do tego ide po raz pierwszy u innego byłam i to prywatnie i chciałam konkretne badanie żeby wiedzieć co leczyć i nie chciał dać. I właśnie przez to obawiam się, że na NFZ będzie jeszcze gorzej. Stwierdził, że skoro się jeszcze nie przewróciłam to nie potrzebuje badań. Nie ważne. Ja powiedziałam jeśli będę mieć pewność, że są mi potrzebne to będę brać leki a póki nie mam takiej pewności to mam blokadę i już. Na pewno rozmowa z kardiologiem przekona mnie o tyle, że będę wiedzieć, że nie mam wyjścia.
Tutaj nie szukam informacji na co choruje ale jakie badania mogą coś wykluczyć bądź potwierdzić. Nie ufam na tyle internetowi tak jak lekarzowi dającym recepty bez badania. To jak wróżenie z fusów.

ka-wa dzięki za informacje. Najwyżej rezonans zrobie prywatnie ale po wizycie żeby wiedzieć na co robić. Bo chyba całego kręgosłupa się nie da tylko odcinkami a na robienie kilku rezonansów mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza

Witam po przerwie.
Wizyte mi przełożyli za miesiąc... ot tak po prostu.Więc zapisałam się jeszcze prywatnie.Doszło, że chwieje się/tracę równowagę czasami.W efekcie wczoraj skręciłam staw skokowy.Też straciłam równowagę a że próbowałam ją łapać stanełam źle stopą oczywiście lewą... i właśnie w lewej skręciłam ową kostkę.

Odnośnik do komentarza

Ka-wa miałam tylko ogólną krew,ob,crp.

No i byłam i zawroty, ręce, bóle głowy, oka, osłabienie to tylko nadciśnienie-kardiolog w lipcu ma potwierdzić.
Nogi, kręgosłup sprawa kręgosłupa.Zalecenia to lek na nadciśnienie i 2 rodzaje zastrzyków domięśniowych jeden przez 6dni drugi 5dni.
Felokne?,milgamma? Nie pamietam nazw a tak to odczytuje z pisma doktórki.
I na ten kręgosłup dostałam urposzone skierowanie na Mri na odcinek Th-L-S tylko ten odcinek co mnie boli a nie caly kregoslup.

Odnośnik do komentarza

Tak jak sprawdziłam to pierwsze są przeciwzapalne i przeciwbólowe ,wiec doraźnie powinny pomóc ,drugie uzupełnia witaminy z grupy B ,warto wziąć,

co do ciśnienia ,to nie masz takiego wysokiego,trudno powiedzieć czy te dolegliwości są od nadciśnienia czy od kręgosłupa,
moja znajoma ma zawroty głowy z powodu za niskiego ciśnienia,
ostatnio czytałam trochę o ciśnieniu,warto nie objadać się,łykać magnez z potasem,pić zioła moczopędne,bo zatrzymująca się woda w organizmie podwyższa ciśnienie,
utrzymywać wagę w normie.

Ciśnienie najlepiej mierzyć przed śniadaniem,bez stresu,jak puls będzie w normie,bo przy stresie wynikającym z samego badania/,nie wspomnę już o badaniu przez lekarza/ ciśnienie rośnie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że wezmę te leki.
Wracając do ciśnienia, to wiem, że mam unikać soli, staram się jeść zdrowo itp.co do ziół moczopędnych to nie wiem czy jest sens bo i tak biegam często do toalety, nawet w nocy zaczęłam wstawać nie raz po 3-4 razy.. na bank nie mam przeziębionego pechęrza bo nie boli i nie piecze.

Dostałam dzienniczek pomiarów ciśnienia także mam sobie zapisywać.. Podobno mam 2 stopień nadciśnienia, i w domu i u lekarza mam te same wartości więc nie reakcja na fartuch ale zdarza mi sie zdenerwować a wtedy czuję jak twarz mnie pali i wtedy na bank mam wysokie.

Pozostaje mi czekać na wynik brania leków chyba że wyczaruje kaske i pójde prywatnie na MRI bo znalazłam gabinet gdzie nie trzeba mieć skierowania na prywatne badanie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo czy w ogóle odczujesz efekt,chociaż po tych witaminach na pewno po dłuższym czasie jeśli w ogóle,
po tych drugich powinien być już efekt ,gdybyś miała stan zapalny,a skoro nie miałaś stanu zapalnego, to w sumie może i niepotrzebnie je bierzesz ,
ale sama wiesz ,że lekarka przepisała na zasadzie pomogą ,nie pomogą ,bo przecież nie masz diagnozy.

Co do bóli pośladków to uważaj czy nie robią Ci się zgrubienia ,trzeba rozgrzewać i rozmasowywać.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wybrałam ostatni zastrzyk.A dziś czuję się fatalnie.
Nie wiem czy to jelitówka czy co.
Bolą mnie właśnie znów tak plecy, są wrażliwe na wszelki dotyk, czuję jakby po środku mnie piekło, dosłownie tam jest mocno gorące, przy tym boli głowa i 3 razy zwymiotowałam, nie wspomnę o osłabieniu i zawrotach.Temperaturę ciała mam w porządku bo 36,5.Rano wstałam i było ok, zmieniło się to w ciągu dnia, w poniedziałek neurolog ale nie wiem czy to grypowe czy jednak nie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...