Skocz do zawartości
Forum

Jak dbać o paznokcie?


Gość xXxWhite_AngelxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tenisoofka
Otóż, otóż :) Chodzą słuchy, że do tych plamek przyczynia się albo niedobór wapnia, albo cynku. Obie teorie są nieprawdziwe. Leukonychia - bielactwo paznokci - bierze się z ... uszkodzeń mechanicznych! Jak np. uderzymy się w paznokieć lub go zadraśniemy. Zastanawiałyście się nad tym dlaczego tych plamek nie ma na paznokciach u stóp?
Ale żeby nie było, że sama jestem taka mądra ;P to mogę Wam polecić taką książkę z samymi tego typu ciekawostkami.
Odnośnik do komentarza
Gość Amanda wawa
a na stopach tez masz? :D nie wiem jak ty, ale ja nigdy nie mialam:P Czasem mozesz nie zdawac sobie sprawy, ze uderzylas sie nawet lekko:)
Faktycznie juz wspominalas jaka to ksiazka. Napisz do autora, zeby wydal nastepna :P
Odnośnik do komentarza
Mnie udaje się cały czas utrzymywać paznokcie w dobrej kondycji dzięki odżywce New Nails. Nie wymaga to ode mnie wielkiego zachodu, ani wydatków, bo płacę za odżywkę ledwie 10 zeta. Tak ogólnie to sama odżywka zwiększyła twardość paznokci, nie są już takie łamliwe i generalnie mają w sobie to coś ;-)
Odnośnik do komentarza
na słabe i łamliwe paznokcie polecam odżywkę do paznokci z Eveline - Paznokcie lśniące i twarde jak diamenty. Super sprawa. Widoczny efekt już po kilku dniach stosowania. Ja osobiście mam już 2 czy 3 flakonik. Nakładam odżywkę zamiast lakieru, nie dość,że się utwardzają to się ładnie mienią.
Odnośnik do komentarza
Ale ta odżywka ponoć po jakimś czasie ma efekty uboczne - czytałam na forum szafiarenki. Nie wiem czy to prawda. Raczej pewniejsza jest odżywka New Nails. Sama korzystam z niej od bardzo dawna, a i w sieci nie znalazłam żadnej negatywnej opinii.
Odnośnik do komentarza
Gość SimplyNails
Dłonie są wizytówka kobiety także bardzo ważne ,aby pazurki też były zadbane. Na początek możesz zahodować trochę paznokcie. Jak już paznokcie odrosną to wtedy można im nadać ładny kształt poprzez piłowanie, usuwa się skórki. Dodatkowo kup sobie jakieś suplementy na wzmocnienie paznokci i odżywki do paznokci. A potem to już tylko malujesz ulubionym lakierem i cieszysz się pięknymi dłońmi.
Odnośnik do komentarza

Domowe sposoby na piękne paznokcie :)

Kąpiel w ciepłej oliwie. Lekko podgrzej ¼ szklanki oliwy z oliwek, przelej do miseczki i dodaj soku z cytryny. Mocz paznokcie przez 15-20 minut.

Kąpiel z łyżeczki pokrzywy i łyżki siemienia lnianego. Zalewamy wrzątkiem, mieszamy i przykrywamy. Czekamy, aż temperatura się obniży i wkładamy palce do miseczki z przyjemnie ciepłą miksturą. Moczymy przez 10 minut.

Wywar z dwóch łyżek skrzypu i dwóch łyżek nasion kopru włoskiego. Jak poprzednio, zalewamy szklanką wrzątku i przykrywamy. Po wystygnięciu odcedzamy i nacieramy 1-2 razy dziennie. Przechowuj w lodówce.

Wywar z łyżki nasion kopru włoskiego. Po prostu zalej je szklanką wrzątku, zakryj talerzykiem i odstaw. Po wystygnięciu nacieraj paznokcie codziennie. Powtarzaj tę czynność przez minimum 2 tygodnie. Przechowuj w lodówce.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej, w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Tylko kosmetyczka jest w stanie zadbać o nasze paznokcie w odpowiedni sposób. Szukając jej, warto zajrzeć na portal internetowy https://www.moment.pl/paznokcie/pedicure, który je zrzesza. Z jego pomocą znalezienie manicurzystki, czy pedicurzystki nie powinno sprawić Ci najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...