Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha skóra


Gość Merry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sylwiaori
Bardzo intensywnie nawilżające są kremy serii Aqua-Rhythm z firmy Oriflame, kremy te przeznaczone są właśnie dla osób z bardzo suchą skórą. Są naprawdę rewelacyjne, używałam ich wiec wiem co piszę. Najlepiej jest stosować krem na dzień i na noc jednocześnie, wówczas bardzo szybko widać efekt. Polecam
Odnośnik do komentarza
Jej połowy nazw zupełnie nie kojarzę. Ale mam coś innego do suchej skóry - żel z aloesem do suchej skóry z FlosLek Pharma. Kupiłam w aptece, nie wiem czy są w większych drogeriach. Minus jedyny to charakterystyczny żelowy film na skórze ale jak robisz sobie domowe spa to zupełnie to nie przeszkadza. A na suchą skórę pomaga.
Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Też mam problem z suchą skórą na nogach i rękach. Kosmetyki jakie wybieram przeznaczone są do skóry atopowej. Ponadto unikam wody silnie chlorowanej a do prania używam delikatnych proszków i płynów. Wychodząc na słońce smaruję ciało kremem z wysokim filtrem. Co do peelingów to wybieram te drobnoziarniste. Gruboziarniste tylko chwilowo poprawiały koloryt a skóra później znowu była nadmiernie przesuszona.
Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o twarz używam zwykły krem nivea choć chyba muszę w końcu kupić jakiś dobry nawilżający dobrać po prostu sobie. A ogólnie do ciała bo mam naprawdę suchą skórę, używam różne balsamy ale nie zwracam uwagi na firmę tak po prostu kupuję jaki wpadnie mi w rękę byle nawilżający.
Odnośnik do komentarza
To co wam napiszę może wydać się niedorzeczne. Też miałem problemową skórę , strasznie suchą zwłaszcza w okolicach czoła i policzków. Dużo pływam , czasem na basenie i robiła mi się skóra typowa dla alergika atopowa. jak posmarowałem kremem to skóra łuszczyła i scągała. Za radą sąsiadki , która leczyła infekcje bakteryjną skóry preparatem probiotycznym joy day , postanowiłem spróbować . Strasznie to dziwne , bo nie jest to typowy kosmetyk tylko preparat probiotyczny do picia. Okazało się ,że probiotyki na skórę w takiej postaci lepiej działają niż kremy czy toniki. Od marca 2012 nie używam w ogóle kremu a skóra po przemyciu joy day jest czysta , gładka i ma idealne ph ani nie za sucha ani nie za tłusta. Nic nie piecze i nie ściąga. Wystarczy raz dziennie przetrzeć płatkiem nasączonym joyem i zostawić. Macie święty spokój ze skórą , a jak zaczniecie jeszcze go pić to zapomnicie o wszelkich alergiach skórnych. Po goleniu polecam jako płyn po goleniu. Trochę szczypie w miejscach skaleczonych, ale dlatego ,że dezynfekuje. Jak ktoś spróbuje to mi podziękuje.
Odnośnik do komentarza
Suchej skóry nie wystarczy nawilżać, trzeba ją także natłuszczać, szczególnie gdy na dworze mrozy - kremy nawilżające zimą mogą jeszcze bardziej zaszkodzić, bo woda zawarta w kosmetykach nawilżających zamarza na skórze. Natłuszczać skórę można zarówno od zewnątrz smarującą ją olejkami (lub olejami, nawet zwykły kuchenny olej rzepakowy dzięki dużej zawartości witaminy E może okazać się zbawienny), jak i od wewnątrz włączając do diety oleje roślinne właśnie.
Odnośnik do komentarza
proponuję używać kosmetyków dla małych dzieci,nie mają one tyle chemii w sobie,nie są tak naładowane zbędnymi polepszaczami,ja używam kosmetyków Oliatum,są rewelacyjne,chociaż trochę drogie,ale w różnych sklepach można spotkać wiele promocji.
Odnośnik do komentarza
Gość Magda-lenka87

Dla mnie najlepszy balsam do suchej skóry to właśnie La Roche Cicaplast. Stosuję go jako krem do ciała codziennie po gorącym prysznicu lub kąpieli i doskonale nawilża moją wysuszoną skórę. Inne kosmetyki w ogóle na mnie nie działają. Niedawno wypróbowałam również wodę termalną Vichy, polecaną do mojego typu cery. Jest fenomenalna i przynosi natychmiastowe ukojenie

Odnośnik do komentarza
Ja na suchą skórę zazwyczaj używam kosmetyków z masłem shea. Teraz nabyłam regeneracyjny krem Lirene właśnie z masłem, i jest w nim też alantoina. Stosuję go też na łokcie czy kolana, chociaż to krem do rąk. Jest całkiem dobry. No i nie kosztuje tyle co te apteczne specyfiki :).
Odnośnik do komentarza
Gość myszka123
Emolium lub cetaphil jest dobry. Zależy gdzie ta skóra jest sucha. Jeśli całe ciało emolium ma i żele i balsamy i kremy, cetaphil używałam po zabiegach dermatologicznych na skórę twarzy i rąk. Przede wszystkim nie podrażniają i łagodzą swędzenie.
Odnośnik do komentarza
Gość Hibiskus012
Mi wystarczy moja luksja :P Jest to co prawda mleczko pod prysznic ale ma w sobie składniki balsamu takie jak gliceryna i to mi wystarcza, rano i wieczorem prysznic, do tego sporo wody, odpowiednia dieta i mojej skórze więcej nic nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Ja miałam problem z suchą skórą twarzy. Łuszczący się nos i czoło. Znalazłam swoje kosmetyki,które ten problem zupełnie pokonały. Dermika ma serię AQUAOPTIMA, to kosmetyki nawilżające, których głównym zadaniem jest dogłębne nawilżenie takiej właśnie suchej i odwodnionej skóry. W przypadku mojej cery, absolutnie sie sprawdziły. :D
Odnośnik do komentarza
Gość Melania92
Mi na suchą skórę bardzo pomaga olejek arganowy. Mam taki który jest dobry zarówno na włosy, skórę i twarz, do tego nawilża i ujędrnia ciało. A na lato bardzo fajne są też wszelkie masełka do ciała, ja lubię te owocowe z Bielendy, teraz mam wiśniowe, super pachnie :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...