Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha skóra


Gość Merry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Crystaline
Żeby za kilka lat nie obudzić się z ręką w nocniku ze skrajnie przesuszoną skórą warto już teraz o tym pomyśleć. Stosowanie odpowiedniej diety i kosmetyków przyniesie rezultaty za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat.
Odnośnik do komentarza
Tak zgadzam się! Stosowanie kosmetyków jest bardzo ważne na przyszłe lata. Na moją przesuszoną skórę idealnie działa balsam oliwkowy firmy Nantes. Ciało jest po nim dużo gładsze i nawilżone. Także polecam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Gość chorwatka
ja też mam suchą skórę, może nie bardzo, ale potrzebuje dobrego nawilżenia. Stosuję dwóch rzeczy, gdy skóra jest bardzo swędząca i robią się na niej jakieś krostki smaruję cienką warstwą oliwki dla dzieci Bambino. A na co dzień używam regularnie balsamu Flosleku z serii Happy Per Aqua (to balsam nawilżający i łagodzący, więc do moich nóg nadaje się po prostu idealnie!)
Odnośnik do komentarza
Gość bezkonca
A ja słyszałam, że dobrym balsamem do przesuszonej skóry jest krem marki Merino nazywa się to Body Treatment. Jest z lanoliną, elastyną, aloesem i w ogóle składnikami koncentrującymi się na nawilżaniu. Poza tym jest tworzony w Nowej Zelandii, co chyba jest dodatkowym plusem, bo z tego co wiem to jest tam maksymalnie czyste środowisko, więc tworzone tam kosmetyki muszą być chyba faktycznie dobre... Szukam i szukam, może się skuszę, w internecie można go kupić za niecałe 50 zł.
Odnośnik do komentarza
Gość FocusLightm

Cześć dziewczyny;) Też miałam takie "przygody" ze suchą skórą...;/ Dopiero za którąś wizytą u dermatologa dowiedziałam się, że najlepsze na m.in tego typu problemy z cerą są produkty naturalnego pochodzenia, głównie ALOES!

Odnośnik do komentarza
Gość tutkafrutka
Ja używam masła do ciała, aktualnie truskawkowego z Joanny, ale najwazniejsze jest aby skórę nasmarowć po kąpieli nie później niż po 3 minutach od wyjścia z wody. Tak mi poradziła kosmetyczka czyli kapiel, a po niej szybko wycieram się i natychmiast nakładam masło, balsam co mi akurat pasuje w danej chwili. Powiem wam że naprawdę kosmetyki o wiele lepiej się wchłaniaja i nie pozostaje na skórze taki tłusty nalot, którego ja osobiście nie cierpię. Tylko naprawdę trzeba sie sprężyc po wyjsciu z wanny.:D
Odnośnik do komentarza
Gość maladamulka
Też mam suchą skórę a teraz po lecie i dużej ilości słoneczka to wręcz dramat. Mi bardzo pomaga masło do ciała Joanna (kocham to waniliowe i kawowe). Uzywam go codziennie lub prawie codziennie wieczorem i fajnie wsiąka w skórę i bardzo silnie ją nawilża. Dodatkowo fajne jest to że masło ma silniejsze działanie niż balsamy i wrecz rozpuszcza sie jak masełko na skórze.

Rzeczą która bardzo dobrze działa są oliwki. Ale jak pisała Tutka najlepiej je wmasowywać od razu na rozgrzaną skórę po kąpieli. Przyznam Wam się że wykorzystuje do tego oliwkę po depilacji SENSUAL :) bo jest tania, bardzo wydajna, łagodzi podrażnienia a dodatkowo aplikator w sprau pomaga w uzywaniu bo nie wylewam i nie tracę jej niepotrzebnie ale psikam tyle ile potrzebuję :)
Polecam
Odnośnik do komentarza
Gość Dwa pryszcze i Ona
Jesli chodzi o nawilzenie zewnetrzne ,to polecam basam do ciala xeriall 5 % z mocznikiem virmy svr labolathory tej samej firmy krem do twarzy,dla bardziej wymagajacych roztwor z hyaulornic acid 6% firmy BC ale polecam rozpoczecie kuracjii z mniejszymi stezeniami,dodatkowo napina skore,wygladza zmarszczki ,obecnie prowadzi sie badania nad tym zwiazkiem przy oparzeniach slonecznych..dodatkowo warto wbogadzic organizm w wode,czyli pic ok 2,5 litra wody dziennie,oglnie tyle plynow spozywac.....
Odnośnik do komentarza
Ja czytałam, że lanolina ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Seria kosmetyków z Merino zawiera nowozelandzką lanolinę. Dobry jest balsam tej marki, oprócz tego jeszcze dzięki temu że zawiera kolagen i elastynę pomaga w ujędrnieniu skóry i w walce z cellulitem.
Odnośnik do komentarza
Koleżanki! podtrzymuje opinię o miodzie odżywczym, ale mam coś jeszcze na całe ciałko ;) jeśli lubicie intensywne zapachy, w tym wypadku jak łąki pełnej wonnych ziół to polecam z ręką na sercu olejek sanoflore. teoretycznie ma działać na celullit - u mnie minimalnie. ale za to jako nawilżacz ciałka po kąpieli działa świetnie :) a zapach uzależnia ;)
Odnośnik do komentarza
Gość ena_koritsaki
O, ja też używam kosmetyków z serii Sanoflore i dla osób ze skórą suchą zdecydowanie polecam miód odżywczy do ciała. Przesłodko pachnie i pięknie pielęgnuje skórę. Niestety nie wchłania się tak szybko jak balsamy, bo ze swojej natury (miodowej) ma cięższą konsystencję, ale warto.
Odnośnik do komentarza
Zgadzam się z koleżanką powyżej :) Też używam ich miodowego kremu odżywczego do ciała i potwierdzam - zapach urzekający a skóra jest po nim gładka i super odżywiona :) Mi jego kremowa konsystencja akurat bardzo odpowiada, szczególnie zimą, gdy zwykłe balsamy często nie dają sobie rady z bardzo suchą skórą. Wystarczy wziąć niewielką ilość i dokładnie rozprowadzić po ciele, by się swobodnie wchłonął :) Jego dużym plusem jest wydajność - polecam! Ktoś jeszcze próbował może tego specyfiku?
Odnośnik do komentarza
Obydwiema rękami też mogę się podpisać pod komentarzami na temat Miodowego kremu odżywczego. Dodam jedynie, że zapach ma na tyle urzekający, że zwrócił na niego uwagę mój mąż ;) teraz kremu polecam, jako afrodyzjaku ;)
Odnośnik do komentarza
Gość AccademiaTeN
Pamiętajmy, że żaden krem nie będzie dobrze działał jeśli systematycznie nie będziemy peelingować ciała. Złuszczmy martwy, wysuszony naskórek i pozwólmy kremom dotrzeć głębiej i mocniej zadziałać.

Polecam wykonać sobie raz na jakiś czas peeling ciała nie w domu, tylko u kosmetyczki. Zrobi to na pewno bardzo dokładnie, a dodatkowo wymasuje nasze ciałko :) i odżywi skórę odpowiednimi preparatami.

Zachęcam wypróbować zabieg Revitalizing lub Remineralizing Body w Accademi Ten, gdzie do peelingu wykorzystuje się specjalistyczne szczotki i sól morską połączoną z kompozycją olejków eterycznych i odżywczych. Natomiast zastosowanie Białego Błota spowoduje przywrócenie skórze równowagi, pozostawiając ją delikatną i wygładzoną:)
Odnośnik do komentarza
szkoda by mi bylo kasy na piling w salonie.... bo moge go zrobic w domu, a te kase wydac na zakup kosmetykow albo dentyste :-)

ja obecnie stosuje balsam z hypoarelgicznej flosleka i lirene taki czerwony. ten lirene jest za tlusty jak dla mnie
Odnośnik do komentarza
Dwa pryszcze i Ona napisał/a:
Jesli chodzi o nawilzenie zewnetrzne ,to polecam basam do ciala xeriall 5 % z mocznikiem virmy svr labolathory tej samej firmy krem do twarzy,dla bardziej wymagajacych roztwor z hyaulornic acid 6% firmy BC ale polecam rozpoczecie kuracjii z mniejszymi stezeniami,dodatkowo napina skore,wygladza zmarszczki ,obecnie prowadzi sie badania nad tym zwiazkiem przy oparzeniach slonecznych..dodatkowo warto wbogadzic organizm w wode,czyli pic ok 2,5 litra wody dziennie,oglnie tyle plynow spozywac.....


ile ten balsam svr z mocznikiem kosztuje??
mocznik jest rewelacyjny w nawilzaniu
Odnośnik do komentarza

Najlepsze kosmetyki do skóry suchej to kosmetyki z masłem karite i z naturalnymi olejami. Sucha skóra nie ma szans. warto wymienić wszystkie kosmetyki od mydła, płynu do kąpieli po balsam lub krem do ciała - rezultat - pięknie nawilżona skóra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...