Skocz do zawartości
Forum

Lekka nadwaga


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 20 września miałem wypadek brałem sterydy przez co przytyłem teraz ważę ok. 77 kg a mój wzrost to 1,75m. Od początku roku nie tknąłem żadnych słodyczy typu batoniki itp ani fast food'ow. Wydaję mi się że odżywiam się zdrowo piję dużo soków (sok 100%) jem warzywa owoce regularnie, a od połowy stycznia zacząłem chodzić na siłownie aby zrzucić zbędne kilogramy.A od jakiegoś tygodnia przeżuciłem się na wafle ryżowe.Czy to dobrze ? I ile powinienem jeszcze schudnąć aby mieć odpowiednią wagę I ile kcal powinienem jeść na śniadanie obiad kolacje podwieczorek i drugie śniadanie.
dodam jeszcze że teraz nie ćwiczę na w-f do końca roku.
Już z góry dziękuje za każdą pomoc/poradę pozdrawiam Kamil ;)

Odnośnik do komentarza

po pierwsze unikaj soków owocowych ze sklepu - większość z soków 100 proc. ma niewiele wspólnego z prawdziwymi sokami (etykiety kłamią) - w dodatku soki owocowe są bardzo często słodzone dużą ilością cukru lub szkodliwych słodzików. pij jedynie soki wyciśnięte samodzielnie w domu. po drugie od treningu siłowego na siłowni, lepsze podczas odchudzania są ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze (może być stacjonarny w siłowni) lub pływanie - jeśli jesteś w stanie po wypadku. wafle ryżowe są niskokaloryczne (jeden ma tylko 40 kcal), więc możesz jej jeść. powinieneś schudnąć maksymalnie do 10 kilogramów, np. do 70 kg - rozłóż chudnięcie nawet na kilka miesięcy (pośpiesz jest niewskazany).

Odnośnik do komentarza

Soki z kartonu- absolutnie odradzam. Pij wodę i ziołowe herbaty. Na owoce też uważaj np. banan ma dużo cukru. Najlepiej jeść jabłka, grapefruity, takie które nie mają dużo cukru w sobie. Wafle ryżowe, jeśli lubisz ok, ale jak zjesz na śniadanie bułkę grahamkę lub chleb ciemny to też będzie dobrze:) Warto ograniczyć węglowodany tzn. na talerzu powinno być więcej mięsa i warzyw a mniej kaszy czy ryżu ( i tu warto przestawić się na ryż brązowy). Nie jestem dietetykiem, ale wydaje mi się, że około 2000 kalorii dziennie powinieneś jeść żeby schudnąć i nie chodzić głodny. Ile powinieneś schudnąć? hmm to zależy, waga nie jest tak istotna jak stosunek mięśni i tłuszczu w organizmie.

Odnośnik do komentarza

suplementy diety robią swoje tylko trzeba uważać na jakieś chemiczne, przetworzone itd. itp. Ogarnij sobie w necie Acai Original - poczytasz, sprawdzisz i się przekonasz co ja będę opowiadał - po operacji trochę przybrałem na wadze a nie mogłem ćwiczyć a jagody zrobiły swoje. teraz z wagą jest stabilnie :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...