Skocz do zawartości
Forum

Nie umiem ograniczyć słodyczy


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym schudnąć i to dużo schudnąć, ale niestety prawda jest taka że mogę wszystko ograniczyć oprócz słodyczy. Tak bardzo kocham słodycze że jest to dla mnie niewykonalne. Jak nie zjem przez jakiś czas nic słodkiego to chce mnie normalnie zassać, a żeby schudnąć raczej trzeba ograniczyć słodkie rzeczy. No ale jak? Macie jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza

ustal sobie limit kalorii ze słodyczy np. na 100-200 kcal (200 kcal to tyle co dwa paski czekolady) i trzymaj się tego, jeśli nie możesz się powstrzymać wybierz coś zdrowego, np. suszone owoce (są słodkie i mogą zastąpić słodycze) - jeśli słodycze stanowią w twoim menu znacznie więcej niż 200 kcal, ograniczaj je stopniowo (np. co tydzień o 1/4).
zastąp także niezdrowe i kaloryczne słodycze tym zdrowymi i mniej kalorycznymi - zamiast batona wybierz ciasteczka owsiane, a zamiast zwykłej czekolady wybierz gorzką, zamiast lodów z dodatkami wybierz zwykłe śmietankowe, spróbuj suszonych owoców i sorbetów.

Odnośnik do komentarza
Gość mlodziutka999

MAM TO SAMO CO TY! Mam 23 lata i czasami potrafię o 22 pójść do sklepu po ptasie mleczko.. to jest okropne. ćwiczę czasami z Chodakowską, na ogół jestem szczupła, mam 176 i waże 63 kg, ale nie potrafię się opanować.... to straszne :P chlopak mi teraz pomaga, daje mi codziennie do kawy jeden mały batonik i jakos sobie radze..

Odnośnik do komentarza

Kurcze, słodycze to też moja zmora! czasami potrafie wstać W NOCY, żeby sobie cos wrzucic na ruszt, jakas czekoladke albo ciasteczko. to jest straszne. znalazłam ostatnio fajny obrazek. gdybym tylko mogła ćwiczyć, żeby nie mieć takiego poczucia winy z jedzenia. Niestety, kontuzje łapią sie mnie jak rzep psiego ogona! :(

monthly_2015_03/nie-umiem-ograniczyc-slodyczy_2810.jpg

Odnośnik do komentarza

Czym Zastąpić Słodycze?
Ach, te słodycze. Któż ich nie lubi :)? Chyba nie ma na świecie takiej osoby, ale przy odchudzaniu musisz je bezwzględnie wykluczyć. Opiszę Ci tu czym najlepiej je zastąpić.
................................................
Słodycze są bardzo kaloryczne, o czym zapewne wiesz. W dodatku nie dostarczają organizmowi nic niezbędnego do życia, tylko sam tłuszcz i cukier. Najlepiej zastąpić je produktami zdrowymi i naturalnymi, a są to:
1. Owoce.
Doskonała alternatywa dla słodyczy, ale należy spożywać je z umiarem, gdyż one również zawierają cukier. Co prawda są to cukry proste i naturalne, ale to ciągle cukry. Ponieważ o owocach pisałem nieco obszerniej w innym artykule, nie będę pisał tego samego drugi raz, więc odsyłam Cię do artykułu "Owoce i Warzywa"
2. Orzechy
Równie dobry środek zastępczy i co najważniejsze - pozwalają zachować szczupłą sylwetkę! Ponadto korzystnie wpływają na cerę, zęby, kości i powstrzymują chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Warto zatem jeść je regularnie.
3. Musli
Wspaniała i przepyszna mieszanka suszonych owoców, zbóż, płatków owsianych, orzechów i innych, naturalnych składników. Słodzone jest melasą lub miodem. Idealnie zastępuje słodycze i dostarcza nam dużo naturalnej energii. Gorąco polecam!
4. Warzywa
Chodzi tu o jedno, konkretne warzywo - marchewkę. Jako środek zastępczy sprawdza się dlatego, że jest słodka (zawiera sacharozę i glukozę) i chrupiąca, a ponadto zawiera ogrom witamin i nasz organizm ma z niej wiele korzyści zdrowotnych. Najbardziej popularną jest korzyścią jest poprawa wzroku dzięki witaminie A.
Powyższe rzeczy stanowią bardzo dobrą alternatywę dla słodyczy i zmniejszają chęć sięgnięcia po nie. Dlatego już teraz wyrzuć wszystkie ciastka, chipsy, batoniki i zastąp je produktami, zawartymi w tych czterech punktach.

UWAGA!
Wyjątek stanowi czekolada, ale z umiarem! Najlepiej gorzka. 2 kostki czekolady na pewno nie zaszkodzą i nie odbiją się drastycznie na wyglądzie Twojej sylwetki. Jest bogata w magnez, a ten z kolei jest niezbędny między innymi do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Czekolada dodaje energii i podwyższa poziom endorfin - hormonów szczęścia - oraz polepsza ogólne samopoczucie, dlatego od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na rządek gorzkiej czekolady.

Odnośnik do komentarza
Gość nowa osoba

Witam,

Przeczytałam wypowiedzi.
Cieszę się, że znalazłam taką stronę.
Ja też jem dość sporo słodyczy, ostatnio myślę, czy nie uzależniłam się już od ich.
Jem je z poczucia samotności, wewnętrznego smutku jaki we mnie tkwi.

Odnośnik do komentarza

U mnie dobrze sprawdziło się ograniczenie jedzenia słodyczy do jednego dnia w tygodniu (sobota). Jeśli w pozostałe dni mam chęć na jakieś zakazane na diecie łakocie, mówię sobie, że muszę wytrwać do soboty. Na początku czekałam na ten dzień z ogromnym utęsknieniem i folgowałam sobie jak chciałam jednakże ponieważ był to tylko jeden dzień nie miałam możliwości objeść się jakoś niemożliwie, bo po kilku kostkach czekolady i miseczce lodów byłam zasłodzona i do końca dnia nie miałam chęci na słodkie. Aktualnie, a stosuję już tę metodę od roku, moje sobotnie słodyczowanie ogranicza się do kawałka ciasta, czy też porcji lodów, lub dwóch pasków ulubionej czekolady i na prawdę nie potrzebuję więcej. Może jest to skutek "uboczny" zdrowego żywienia przez cały ten rok? W każdym razie udało mi się bez dużego stresu mocno ograniczyć słodkości, a wcześniej jadłam ich sporo. W dodatku codziennie.
Dodam tylko, że nie działały na mnie zdrowe zamienniki, ani chrom. Chrom wcale, a po zamiennikach łamałam się w końcu i po pierwszym skosztowaniu czekoladki powracałam do starych nawyków.
Wiem, że nie będę umiała odmówić sobie łakoci na całe życie. Dlatego rozsądne w mojej sytuacji wydaje mi się mocne ograniczenie w tym zakresie, ale nie do zera. Podziwiam oczywiście, tych, którzy zrezygnowali całkowicie i nieodwołalnie :)

Odnośnik do komentarza
Gość viktosia34

Niedawno skonczylam kuracje odchudzajaca z tabletkami o nazwie Foreverslim i ku mojemu zdziwieniu przyniosl on oczekiwane rezultaty. stosowalam ten srodek przez 3 miesiace z dieta i dzieki temu schudlam 13kg!!! wiec nie jest to tak, ze nic nie pomaga , wrecz przeciwnie , dlatego tez polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...