Skocz do zawartości
Forum

Czy to jest anoreksja?


Gość Zmniejszana13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmniejszana13

Czy naprawde moge być chora na anoreksje ?

Przecież nie jestem aż tak chuda waże 48 49kg wzrost 160 . Przynajmiej ja widze siebie gruba .
Jem dzienie 1 twaróg jakies wazywa np. ogórek pomidor , jabłka i suchary pano z biedronki czasem jogurt naturalny. Jadam ok. 1000 kcal wsumie może mniej bo sobie dodaje kcal .Boję się że przytyje , a teraz strasznie panikuje przed świętami bo nie będę mogła spędzać ich jak kiedyś .. Pragne jedzenia ale za duży lęk więc jem to co napisałam wyżej ale jem . Często gotuję rodzinie , jakoś wtedy czuje sie lepiej . Moje życie teraz wygląda tak że cały czas myśle o jedzeniu ile zjadłam jak jestem głodna a nie moge zjeść ,czy napewno to miało tyle kcal ile powinno ciągle jedzenie , jedzenie ,kalorie :(
Nie mam miesiączki wczesniej byla nieleguralna teraz od 2 ,3 miesięcy nie mam.
Nie czuję bym mogła być chora bo widze tłustą obleśną babe , świnie .
Przestałam ćwiczyć bo już nie mam siły teraz ćwicze tylko gdy się strasznie boje że przytyje , gdy wpadam w panike i właśnie teraz czuje sie gorzej bo nie mam siły ćwiczyć . Ale czy to jest anoreksja nie wydaje mi sie bo nie jestem właśnie aż tak chuda i jem do 1000 kcal więc niemożliwe chyba .
Byłam dziś u psychiatry i ona mi mówiła właśnie że mam ale to chyba mnie tylko straszyła.

Odnośnik do komentarza

Twoje BMI powiedzmy, że mieści się w widełkach normy, choć zależy też jaką masz budowę kości i ile masz lat.
Objawy typu: przesadne liczenie kalorii, obsesyjny lęk przed przytyciem, przesadne i nieadekwatne do rzeczywistości krytykowanie własnego wyglądu, zaburzenia w miesiączkowaniu, uporczywe myślenie o jedzeniu z równoczesnym powstrzymywaniem się od niego, to główne symptomy prawdopodobieństwa wpędzania się w anoreksję.
Im wcześniej podejmiesz terapię, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Zmniejszana13, marginalizujesz i wypierasz problem, ale podejrzewam, że lekarz psychiatra się nie mylił i trafnie Cię zdiagnozował. Przejawiasz objawy charakterystyczne dla anoreksji i mimo, że Twoje BMI mieści się jeszcze w dolnej granicy normy, to postępując tak dalej, będziesz chudła i chudła i staczała się po równi pochyłej w chorobę. Jak najszybciej pomyśl o poszukaniu dla siebie pomocy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

~Zmniejszana13 : jaką masz sytuację w domu? jak cię traktują? ktoś kiedyś wytykał ci że masz za dużo tu i tam?
Mam podobnie do ciebie z odchudzaniem. Odchudzam się całe życie i teraz wiem co jest prawdziwym odżywianiem. Dieta kwaśniewskiego. Trzeba jeść tłusto żeby organizm się mógł zregenerować, nie jest prawdą że z cząsteczki tłuszczu powstaje tłuszcz w organiźmie. Trzeba się chemią interesować to ten to zrozumie, że wszystkie diety które są promowanie w mediach, internecie, przez dietetyków są kontynuacja programu o powolnym wymieraniu ludzi , lekarze nie znają przyczyn chorób i nigdy nie wspominają pacjentom o odżywianiu. A jeśli już to wszyscy wiedzą jakie : mało tłusto trzeba jeść, dużo warzyw itd stara śpiewka.
Ja dobrze cię rozumiem co czujesz. Ja najmniej ważyłam 43 kg i dalej chciałam się odchudzać bo czułam się gruba.
Później "pogodziłam" się z matką, zaczęly u mnie się kompulsy. Teraz schudłam 2 raz , mam konto na vitalia, zeszło ze mnie 8 kg a ja jakoś tego nie widzę i czuję że powinnam więcej.
Też przestałam ćwiczyc ale z innego powodu.
Nie wiem jaką masz sytuację w domu. Przeczytaj o tym odżywianiu co ja ci powiedziałam i napisz co o tym sądzisz, może to ci pomoze. Ja nie stosuje tej diety do końca (mam ciężko w domu, nieraz matka mnie dręczy w związku z jedzeniem) ale mam inne myslenie dzięki temu.
podam ci linki:
http://www.dieta-dla-zuchwalych.pl/ http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79
Mam do ciebie pytanie:czy dawiej jak cwiczylas to miałaś więcej chęci do zycia?
Nie licz kalorii bo to nie da się dokładnie obliczyć, i wązniejszy jest sport od jedzenia. Ja pożeram duże ilości słodyczy, gdy cwiczylam regularnie to i tak chudłam mimo że jadłam słodkie, prowadzę dziennik posiłków i wiem jak było.
Ogranicz weglowodany , to przez to człowiek tyje, z kaloriami daj spokój.
odezwij się

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...