Skocz do zawartości
Forum

Okropnie martwię się przyszłością


Gość wiktoriaki123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiktoriaki123

Jestem młoda, nie skończyłam nawet szkoły. Ale bardzo boję się co będzie dalej. Nie chcę skończyć jak normalny człowiek. Chcę zrobić karierę, wyjechać gdzieś. Czuję, że jeśli będę miała normalne życie czyli np. praca w jakimś sklepie + opieka nad dziećmi itd to czuję, że sobie w ten sposób zmarnuję to życie. Nie mogę przestać o tym myśleć. Chcę wyjechać za granicę do nowego jorku i tam rozpocząć pracę i cały czas się rozwijać i stawiać nowe cele. Ale zdaję sobie sprawę, że to jest niemożliwe :( Ja tak długo nie wytrzymam. Przepraszam za błędy szybko piszę, bo potrzebuję jakiegoś wsparcia. Nie wiem co się ze mną dzieję.

Odnośnik do komentarza

Twoje chęci i aspiracje są zupełnie normalne, dziwię się tylko że uwżasz je za niemożliwe do zrealizowania. W każdym razie, niezależnie z czego się bierze takie negatywne podejście, popracuj nad tym by je zmienić, bo to odgrywa tu kluczową rolę. Może pomoże Ci zmiana czegoś w Twoim życiu które już masz, dzięki której łatwiej będzie Ci się nim cieszyć już teraz. Również medytacja bywa przy tym pomocna.

Odnośnik do komentarza

wiktoriaki123, niepotrzebnie sama się ograniczasz. Dobrze, że masz marzenia i uwierz, że uda Ci się je zrealizować. Po co martwić się na zaś i prorokować "zły scenariusz zdarzeń"? Wiesz, co chcesz osiągnąć, to teraz zastanów się, w jaki sposób możesz zbliżyć się do swoich celów, na jakich Ci zależy. Postawą roszczeniową i samym fantazjowaniem o karierze niewiele uda Ci się zdziałać. Poza tym, myślę, że trochę demonizujesz niektóre sprawy. "Normalne życie", o jakim piszesz, czyli praca i opieka nad dziećmi wcale nie musi oznaczać "zmarnowanego życia", jak Ty zdajesz się to widzieć. Znam mnóstwo młodych mam, pracujących, aktywnych zawodowo kobiet, które mają dzieci, zajmują się domem i mają swoje pasje, które rozwijają. Kobiety są multizadaniowe i naprawdę świetnie dają sobie radę. Jestem pewna, że Tobie też wszystko się uda, tylko musisz w to uwierzyć. Pozdrawiam i życzę realizacji marzeń!

Odnośnik do komentarza

Cejrowski miał zaledwie parę setek w kieszeni, gdy ruszył w świat. Udało mu się zrealizować swe pasje. Dziś jest znany i ceniony- i bogaty.
Ostatnio czytałam wywiad z młodą reżyserką, Polką. Jeszcze nie ukończyła studiów /w USA studiuje/ , ale dzięki swej pasji i zaangażowaniu, już jest liczącą się w branży osobą.
Dużo jest takich przykładów, ostatnio często pokazują ich w TV.
Jedno ich łączy - każdy z nich wierzył, że mu się uda, że dadzą radę. Bez wiary w sukces, takie marzenia jak twoje, są tylko fantazją.
Chcesz coś osiągnąć? To uwierz w to i działaj. Inaczej się nie uda.

Odnośnik do komentarza

"Skarbie" wszystko jest mozliwe zauwaz, ze nawet osoby na smiertelne choroby dla ktorych wedlug lekarzy nie ma ratunku wygrywaja, a wiesz dlaczego? Bo werza w to, ze im sie uda. Marzenia sa po to zeby wyznaczac sobie cele w zyciu i je realizowac. Bez marze i stawiania sobie celow zycie by bylo nudne, szare i nie znalibysmy poczucia szczescia. Trzymam za Ciebie kciuki i wiem, ze osiagniesz swoj cel i bedziesz realizowac swoje marzenia. Badz tylko wytrwala i nie pozwol na podcinanie sobie skrzydel, bo masz je rozlozyc i latac cieszac sie swoim szczesciem i realizacja marzen.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Przyznam że mnie rozbawiłaś, a miałam lekkiego doła :)
Gdy Twoje aspiracje będą kończyły się tylko na marzeniach, to i nimi pozostaną. Osiągają sukces tylko Ci ( z takiej powiedzmy sobie regularnej biedoty i szaroty, jak to większość z nas tutaj siedzących ;) - nie obrażając nikogo), którzy są bardzo zdeterminowani i oprócz marzeń mają konkretne plany, które krok po kroku realizują. Wtedy do celu się przybliżysz. Czasem cel nie jest tak atrakcyjny jak podróż do niego.
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko porządnie wyznaczyć azymut i iść ku niemu.
A i aby się nie rozczarować trzeba spojrzeć na swój cel realnie. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...