Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia miesiączki po anoreksji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Moj problem wyglada tak. Nie mam okresu już ...ok.5 lat. Byłam u ginekologa jakis rok temu(w sumie mialam wrażenie ze on ma mnie gdzies brzydko mówiąc) ale mniejsza....Przepisał mi tabletki hormonalne, ale najlepsze jest to że wszystkie hormony mam w jak najlepszym porządku . Odstawiłam te hormony tylko 2 miesiące je przyjmowałam . Nie chce sobie psuc hormonów takim sztucznym wywoływaniem miesiączki.
Okres mi zanikł w 1 klasie gimnazjum (kiedy zaczęłam sie odchudzac ) . Intensywnie trenowałam 4h dziennie. Wracałam do domu po 20 i już na nic siły nie mialam nawet na jedzenie. Miałam anoreksje, ale już od jakiś 4 lat jest ze mna wszystko w porządku. Jem wszystko i niczego sobie nie żałuję aczkolwiek cięzko mi przytyc. W sumie schudłam 23 kg w około rok.
Aktualnie wazę ok. 47 kg przy 172 cm wzrostu
Jestem już bezradna. Nie wiem co robić. Strasznie boje sie iść do ginekologa z tego powodu, że zapewne sobie o mnie pomysli coś w stylu: "oo teraz po kilku latach dopiero przychodzi cos robić w tym kierunku". Byłam młoda,głupia i fajnie było nie miec okresu, ale zrozumiałam pewne rzeczy, ale chyba juz za pozno na żalenie się . Pewnie już nie będę mogła mieć dzieci po tak długim czasie bez miesiączki(takie mam odczucie) :(
Jestem załamana po prostu nie wiem jak mam opisac to co czuje w tym momencie...
Co mam robić? :(

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko idz do tego ginekologa. Nie mozesz nie miec tyle czasu miesiączki. hormony sie po to przepisuje zeby ta miesiaczka sie pojawila czemu je -ale tak na powaznie- odstawilas?
Psucie zdrowia to jedno ale brak okresu u zdrowej kobiety to drugie i rownie wazne.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Mialam robione wyniki hormonów i jest z nimi wszystko w porządku więc dlaczego mam przyjmować hormony? To "krwawienie" kiedy juz spożyje 21 tabletek w ciagu 3 tygodni to jest sztuczne krawienie, to nie jest miesiączka.
Odstawiłam te tabletki Yasminella bodajże się nazywały, ponieważ się źle po nich czułam, mialam nudności, częste bole brzucha, nadmiernie tyłam, czułam sie ospała i do tego piersi mnie bolały.

Odnośnik do komentarza

Musisz jeszcze przytyć, bo Twój organizm sygnalizuje tym (brakiem miesiączki), że ważysz za mało.... Miałam podobnie.
Przede wszystkim - czy Twoja codzienna dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników, witamin i minerałów?? Ile jesz?

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2 To źle się pani wydaje. Wszystko jest ze mna w porzadku od jakis 4lat wiec organizm powinien sie przyzwyczaic do takiej wagi jaka teraz ma w koncu zadnych hormonow nie mam zaburzonych.
~kiedysana jem sporo. Na śniadanie np. tosty z serem i szynką 4 kromki łącznie do tego kakao lub herbata. II sniadanie jogurt i jakis baton na przyklad, obiad zupa do tego 2 danie ziemniaki, mieso, sos, surowka. Na podwieczorek zazwyczaj coś słodkiego. Kolacja to zapiekanka, nalesniki, tosty albo kanapki
Naprawde nie wiec czy jest jeszcze dla mnie jakikolwiek ratunek. Czuje ze juz jestem bezpłodna

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2 ma rację - dobry ginekolog. Nic sobie o Tobie nie pomyśli, tylko postara się pomóc ;) Ochrzan możesz dostać, że tak późno przychodzisz, ale zapewne będzie to tylko pogrożenie palcem i to wszystko. Zajmie się Twoim problemem. Nie masz się czego obawiać!

Odnośnik do komentarza

Przechodziłam podobną historię z zanikiem okresu 10 lat temu, też w gimnazjum... tyle, że mi wystarczyło przytycie kilku kilogramów i po 18 miesiącach pojawił się okres ;)

Rozumiem Twój strach, ale pora działać ;) Najlepiej popytaj znajome, bądź w rodzinie o dobrego i sprawdzonego ginekologa. Albo na tych wszystkich rankingach lekarzy sprawdź ;) Może endokrynolog coś pomoże... Będzie dobrze! ;)

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem tylko mi do tego dochodzi bol w podbrzuszu i ostatnio nudnosci, ospalosc, zmeczenie. Nie jestem w ciazy bynajmniej tak wynika po zrobieniu 3testow w domu i 2 u ginekologa. A okresu nie mam juz od110dni. Fakt w od roku mam ciezki okres mialam troche nauki i stresu z tym zwiazanego i schodlam w rok ok 8kg to raczej nie duzo ale jem normalnie , spie po8do10h na dobe a okresu jak nie bylo tak nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...